להיות או לא להיות - חברותית

במהלך משחק חברתי ביומולדת, אמרו החברות לגליה הראל דור, שהרושם הראשוני שהיא עשתה עליהן, היה מתנשא. היא למדה שיעור חשוב

22/05/2011
גליה הראל-דור קבלו עדכונים מגליה
  • RSS
» "החלטתי לנסות להשתנות. מקסימום יגידו שאני נחמדה"

לרגל יום הולדתי המתקרב שבטח חל כבר בינתיים, ישבתי וחשבתי. מה עשיתי יותר טוב, מה עשיתי יותר גרוע, ממה נהנתי ואיך השתנתי. כן, אתם צודקים, זה משהו שעושים רק החל מיומולדת 38 כזה, לא לפני. אבל מכיוון שאני כבר אחרי, אז מותר.
....
נזכרתי, שביום הולדתי ה-39, בעלי שהוא גם בן זוגי שהוא גם חברי הטוב היה בחו"ל בנסיבות פחות משמחות מבדרך כלל. לכן לראשונה בחיי, חגגתי יומולדת בנות. בדרך כלל אני לא מחובבות הז'אנר, מה שמסביר אולי את העובדה שזו היתה הפעם הראשונה, אבל לא היתה ברירה אז חגגנו. בסלון. לא שלי, של אייל שני.

....
חברתי ההורסת כ' שהיא אישה מדהימה וגם אמנית מדהימה שעוד תשמעו עליה רבות, היתה מקורית ויצירתית כהרגלה והביאה לי לאותה יומולדת שתי מתנות הכי-הכי שוות: המתנה הראשונה: משחק שהיא המציאה, שבו כל אחת מהמשתתפות צריכה לענות על שורה של שאלות לגבי, בעילום שם כמובן. אחר כך מקריאים לי את התשובות ואני צריכה לנחש מי כתבה עלי מה!

המתנה השנייה: ארגז של 12 בקבוקי יין שנגמרו לפני תחילת המשחק וגרמו לתשובות להיות מאוד משעשעות אבל גם מאוד-מאוד כנות. לפעמים יותר מדי.

.כדאי לכם מאוד להעתיק את המשחק (עם קרדיט כמובן לחברתי ההורסת) כי הוא יתן לכן זווית ראיה קצת שונה ואחרת על מה שהחברים שלכם באמת חושבים עליכם. עבורי הוא היה פתח לתחילתו של שינוי משמעותי בחיים (ותודה לחברי היקר א' שהאיר את עיני בעניין הזה)....

אחת השאלות המרכזיות בשאלון היתה:"מה חשבת על .. (עלי) כשרק הכרת אותה?"
...
למרות שהיו שם מגוון רחב של בנות עם מגוון רחב של תשובות לשאלות האחרות, במקרה הזה התקבלה תשובה די זהה: סנובית, אנטיפטית, מתנשאת, מרוחקת, וכו' וכו'.. הבנתם את העיקרון, אין צורך להמשיך.

החברות שאולי איבדתי בדרך

באותו ערב לקחתי את כל העניין די בקלות ובבדיחות הדעת, לקח לי עוד כמה ימים כדי לקחת גם ללב ולא במובן הנעלב. שלא שזה נחת עלי כרעם ביום בהיר. תמיד ידעתי שקשה לי עם אנשים חדשים ותמיד שכנעתי את עצמי שיש לי מספיק חברים ישנים שאוהבים אותי כמו שאני. גם אם אני לא ממש טובה ברושם ראשוני.

אבל כמה ימים אחרי היומולדת, בעודי עוברת על הדפים המוכתמים בכתמי שמן זית שנשארו על השולחן, גיליתי, שהחברות שבאו ליומולדת הן אלה שמסיבות שונות ומשונות נשארו איתי קצת אם לא הרבה אחרי הרושם הראשוני, ולמדו, כנראה בדרך הקשה, להכיר את האני האמיתית שמסתתרת בתוכי, אחרי שהזמן עשה קצת את שלו והמסכות נפלו.....

אבל מה עם מי שנפלה בדרך? מה עם אלו שהכירו, לא ממש אהבו את מה שראו (פרצוף חמוץ וכו') והמשיכו הלאה? שלא לדבר על הרושם שעשיתי עליהן, שהתקבע כמובן לדעה נחרצת? מה יצא לי מכל זה? הרבה אנשים שלא בדיוק חושבים שאני מהממת וגם, ובעיקר, המון אנשים (ובעיקר נשים) מקסימות שבטח פיספסתי שחלקן בטוח היו בעלות פוטנציאל להיות חברות הכי טובות, סתם בגלל שטויות.
האסימון נפל לי כשהכרתי שתיים ממש מדליקות, ולמזלי, שנייה לפני שהתנהגתי כהרגלי או אפילו שנייה אחרי, החלטתי לנסות להשתנות. לתת לזה צ'אנס. מה כבר יכול להיות. מקסימום יגידו שאני נחמדה, זה לא יכול להיות כזה גרוע.

וזה אכן לא היה כזה גרוע. אפילו ממש טוב. הרווחתי חברות ממש ממש טובות ועל הדרך גם חברים. החלטתי לעבוד על עצמי, ולהשתנות. בהתחלה זה ממש לא בא לי באופן טבעי - לחייך לאנשים חדשים, להתחיל שיחה,  להיות נחמדה, וזה גם לא תמיד מצליח. לא תמיד יש כימיה אישית שהיא המצרך הבסיסי לכל חברות. אבל לפעמים זה עובד, ולפעמים זה אפילו מתפתח לחברות. וגם בפעמים שלא, לפחות הרושם שנשאר הוא לא כזה נורא.

אז היום, ביומולדת של 3 שנים אחרי, אני יכולה לעשות לעצמי וי קטן על השינוי שעשיתי בתחום הזה, שתרם באופן משמעותי לחיי החברה שלי ובעיקר לאושר שלי כי בסוף בסוף, אין כמו חברים, ואפילו כל המחקרים על האושר כבר הסיקו את זה.

והנה המסקנה הפרטית שלי: בכל פעם שאתם פוגשים בן אדם חדש, תחשבו, שיכול להיות שמסתתר בו החבר הכי טוב שלכם או לפחות בן אדם מאוד נחמד שאתם לא מכירים. החיוך כבר יגיע מעצמו. ומכאן, הדרך לחברות עוד ארוכה אבל לפחות שווה את הנסיון. כדאי לנסות את זה בבית.

מזל טוב לי!

....
לבלוג של גליה הראל דור

...
צילום: Thinkstockתגיות: ,

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

  • תמונה אישית רונית יחזקאל 16/07/2011

    שבת מבורכת לך… ומזל טוב (באיחור :)) באותה הזדמנות….
    רציתי לפרגן לך על שהעלית בכתובים את החוויה הפרטית שלך, כי אני מרגישה כמעט בדומה לאחרונה… אני טיפוס חייכני ולבבי גם לאנשים זרים ואין לי בעיה לפתח שיחה עם זרים תוך כדי חיוך… אבל כשהתחלתי לעבוד כמלצרית שמעתי את המעסיק שלי אומר לי כל הזמן לחייך ואז הבנתי שאם אני לא מחייכת אני נראית קשוחה, אנטיפטית ומתנשאת… ועכשיו אני צריכה ללמוד לחייך גם שאני מרוכזת או עסוקה כי אנשים שלא מכירים אותי מקבלים רושם מוטעה… למדתי שגם אם מישהו מקבל רושם מוטעה אפשר להמיס אותו עם חצי חיוך ומשפט מצחיק – זה בהחלט שובר את הקרח :)) ועכשיו קיבלתי גם טיפ נדיב ממך איך להעלות את החיוך שלי , אז המון תודה לך :)

בחזרה למעלה