החשיפה המפתיעה של הביוטרית המצליחה בעולם

מישל פאן שעשתה הון מערוץ היוטיוב שלה נעלמה מהרשתות החברתיות לפני כעשרה חודשים. השבוע חזרה עם סרטון שהסעיר את המעריצים

03/06/2017
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

Screenshot_20170603-184605

אם את חובבת ביוטי וצופה בסרטוני יוטיוב, אין סיכוי שאת לא מכירה את מישל פאן (30), אחת מהביוטריות המצליחות בעולם, שהעלתה את הסרטון הראשון שלה בשנת 2007 ומאז הפכה לאימפריה חובקת עולם עם מיליוני עוקבים, שיתופי פעולה עם מותגים גדולים, קו איפור עצמאי וחברה בשווי 500 מיליון דולר.

לפני כעשרה חודשים פאן נעלמה מהרשת ללא הודעה מוקדמת והפסיקה להעלות סרטונים לערוץ המצליח שלה. העוקבים המודאגים החלו לתהות מה קרה לה אבל היא שמרה על שתיקה מוחלטת עד שחשפה בחודש אפריל בראיון למגזין Racked שהיא מתמודדת עם דכאון שגרם לה להתרחק מהעין הציבורית וממיליוני העוקבים שלה.

השבוע העלתה לראשונה מאז הפרישה סרטון מאויר שבו היא מפרטת במשך כ-11 דקות, את השתלשלות העניינים מילדותה ועד היום.

"הייתי ילדה עם חלום  והפכתי למוצר"

בסרטון מפרטת מישל איך ההצלחה והרעב להשיג עוד ועוד ממנה, הובילו אותה בסופו של דבר לדכאון "כסף יכול להוציא את הרע ביותר מאנשים ואני לא הייתי יוצאת מן הכלל" היא מסבירה.

מישל מספרת שכשהיתה ילדה קטנה רצתה להיות כמו אמה שעבדה כטכנאית ציפורניים, אבל אמא שלה דחפה אותה למצוא מקצוע אחר שבו היא תרוויח הרבה כסף. יותר מהכל היא רצתה שתהיה רופאה - "ככה תוכלי לעשות כסף ולהיות מאושרת".

Screenshot_20170603-184848

מישל רצתה לרצות את הוריה אז היא עבדה קשה והציבה לעצמה מטרה להרוויח מספיק כסף בשביל שתוכל לעזור למשפחתה. היא אמנם לא הלכה לבית ספר לרפואה אלא נרשמה ללימודי אמנות, אבל במהלכם גילתה את עולם היוטיוב, החלה להעלות סרטוני ביוטי וזכתה להצלחה גדולה שתורגמה לכסף במהרה.

היא עזבה את פלורידה בה גדלה לטובת לוס אנג'לס במטרה להתקדם ולהרחיב את עסקיה ובשנת 2015 נכנסה לרשימת 30 הצעירים הכי מצליחים מתחת לגיל 30 של מגזין פורבס. הכסף הרב שהרוויחה אפשר לה לעזור למשפחתה הרבה מעבר למה שחלמה.

בסרטון מספרת מישל שטעם ההצלחה הוא כמו סם "לא יכולתי לקבל ממנה מספיק", אבל ככל שעבר הזמן הריגוש התפוגג, היא החלה להרגיש בודדה, מתוסכלת ועצובה והציגה כלפי חוץ מצג שווא שהיה רחוק מאוד ממה שהרגישה באמת.

"פעם הייתי ילדה עם חלום ובסופו של דבר הפכתי למוצר, מחייכת ומוכרת. מי שהייתי מול המצלמה ומי שהייתי בחיים האמיתיים היו שתי אישויות זרות" משתפת מישל בסרטון "חוסר הבטחון שלי הלך והתגבר, הרגשתי כלואה בדמות שיצרתי לי ואף פעם לא הייתי מרוצה מאיך שאני נראית. החיים שלי על המסך נראו מושלמים אבל במציאות זה היה רחוק ממה שרציתי"

Screenshot_20170603-184641

למרות סימני האזהרה מישל הקפידה להישאר עסוקה ולקחה על עצמה עוד ועוד עבודה מתוך מחשבה שזה משבר חולף או כניסיון לברוח ממה שהרגישה. העומס שיצרה לעצמה לא השאיר לה הרבה זמן למחשבות, אבל הטקטיקה לא עבדה לאורך זמן.

כשהדכאון הפך עמוק ובלתי נסבל היא פרשה מהרשתות החברתיות בלי לומר מילה "הרגשתי שבמהלך המסע הזה איבדתי את עצמי. למדתי שכסף לא יכול לקנות אושר אבל הוא כן יכול לקנות זמן, אז החלטתי לקחת את הזמן, לפרוש מהעבודה ולחפש את עצמי מחדש במקום אחר".

אחרי ששהתה במשך חודשים ארוכים בשוויץ במקום מבודד והתרכזה בבריאותה הנפשית, מישל הרגישה שהיא מתחילה לחזור לעצמה והחליטה לעשות צעד ראשון בחזרה אל המדיה, אבל בצורה מעט שונה "לפני שפרשתי הייתי מישהי שמראה לכן איך להיראות יותר יפות, עכשיו אני רוצה להראות לכן איך להרגיש יותר יפות".

ולמרות כל הנאמר לעיל, מישל לא באמת פורשת לחלוטין מעולם הביוטי. בקרוב היא מתכננת השקה מחודשת של ליין האיפור שלה Em שנקנה על ידי תאגיד לוריאל, נכשל תחת ניהולם ולאחרונה היא רכשה את הבעלות עליו מחדש. בראיון האחרון אמרה - "אני שמחה שהמותג Em לא הצליח כי עכשיו הוא שוב שלי, זה המותג שלי, לא של לוריאל. אני לא עושה את זה בשבילי אלא בשביל הצופות שלי שהיו איתי מההתחלה"

Screenshot_20170603-184726

הצינים יאמרו שחזרתה של מישל עם הסרטון הויראלי בסמוך להשקה המחודשת של המותג שלה אינה מקרית, סביר להניח שיש בזה מן האמת. ובכל זאת, יש הרבה מה ללמוד מהדרך שעברה - על הניכור של הרשתות החברתיות, על מצגי השווא של אנשים שאנחנו בטוחים שיש להם חיים הרבה יותר טובים משלנו, על החשיבות של תמיכה אמיתית ולא רק וירטואלית ובמיוחד על העובדה שכסף באמת לא יכול לקנות אושר.

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה