חוק הלאום מלבה את השנאה

חוק הלאום המבטל את מעמד השפה הערבית נותן לגיטימציה חוקתית לעליונות האזרחים היהודים על פני האזרחים הערבים, ויחריף את הפערים החברתיים והכלכליים

14/05/2017
ספאא פרחאת זהראלדין קבלו עדכונים מספאא פרחאת
  • RSS

בואו ננתח קצת מה קרה עם חוק הלאום. איך מחקו בין רגע את רשמיות השפה הערבית במדינה הזאת? ואיך הפוליטיקה מתערבת? ומה אומרים קבלני הקולות של המפלגות הציוניות מהמגזר הערבי? ומה מעמדה של העדה הדרוזית שדוברת השפה? הכל הולך ומסתבך.

 ח"כ דיכטר מודיע בחודש מרץ כי הוא מתמודד על הנהגת הליכוד ובהמשך על הנהגת המדינה ומתריס על חקירות ראש הממשלה ודורש מהעם להיות מודאג, אותו דיכטר מאז הכנסת ה 18 מנסה לקדם את החוק הזה שבפוקס עבר. האיום הממשי של דיכטר על ראש הממשלה, נתניהו, כנראה הגיע לסופו. ביבי דורש מוועדת השרים לאשר את החוק והחוק עובר בהצבעה של 61 חברי כנסת, דיכטר מקבל את הכתר וביבי מחסל עוד שם ברשמית המסתמנים בדרכו להמשך המלוכה. מהלך יפה חד וחלק של ביבי שלא חשוב כמה גופות משאיר מאחוריו.

ח"כ אבי דיכטר יוזם חוק הלאום (צילום: עמוס בן גרשום/לעמ)

עבר בפוקס או לא? רק לפני חודש הצגתי אייטם שמתייחס  לרמת הזלזול בשפה הערבית במדינה כשפה "רשמית" אך לא עוד היום.

היום עובר החוק לייהוד המדינה, היום עובר החוק לביטול השפה הערבית כשפה רשמית, היום אני אתה אתם כל אלה שדוברי השפה הערבית צריכים להרגיש סוג ב, צריכים לחשוב פעמיים אם זה בסדר לדבר במדינה היהודית שפה לא רשמית. זהירות!

מה שקרה מעבר למהלך טקטי חזק של ביבי,  הוא בושה לחברי הכנסת הערבים שאיבדו והוליכו שולל והשליכו את כל נושאי הליבה של התושבים הערבים במדינה לסל הזבל (هذا اليوم هو وصمة عار على جبينكم على جبين  جميع اعضاء الكنيست العرب اللذين اهملوا القضايا العربية الداخلية) וממשיכים היום בשיאה של הסוגיה הזאת,  להזמין לתהלוכות הנקבה והשיבה לכל מיני ישובים מתים שבחיים לא יחזרו והם מודעים לזה טוב, אך ממשיכים לצחוק על תומכיהם ולהליט את האווירה.

החוק הזה לא אמור להפתיע אף אחד מכם, אתם יודעים וידעתם מה קורה קרה ויקרה, אך מכרתם את כל דוברי השפה, מעניין הפעם מה היו ההסכמים? להיעדר מהמליאה או בעצם אתם יודעים מה?  ספרו לנו אתם מה היה בדיוק? איזה חוק תרצו שיעבור במקביל שאולי על הדרך אתם תרוויחו ממנו כמה עסקאות זולות.

החוק הזה  הוא הכרזת מלחמה על האזרחים הערבים. האפליה מקבלת כאן גושפנקא חוקית.  הסכנה בחוק זה שהוא מכסה את כל תחומי החיים בקביעת עקרון על, של שני סוגי אזרחות, אחד ליהודים ושני לערבים."

ברור שההצעה נותנת לגיטימציה חוקתית לעליונות האזרחים היהודים על פני האזרחים הערבים, היא תחריף את הפערים החברתיים והכלכליים.

דאגתי ברורה לחלוטין מדינת  ישראל לא יכולה לטעון שהיא מדינה דמוקרטית יותר,  כאשר בספר החוקים שלה קיים חוק שמעגן במפורש זכויות יתר לציבור אחד על השני.

ומה איתנו? כבני העדה הדרוזית, שוב נשלם מחיר על חוסר זהות? ברית דמים , חיים?  שוב נשלם מחיר על הצעת חוק כזאת שבאה להחריף את הסכסוך ולהדיר את כולנו..? אני רוצה לשמוע מה אומרים עכשיו כל הערבים/ דרוזים הציונים? איך הם מרגישים? מה יש להם להגיד? באיזה צד הם?

עם אישור חוק הלאום על הממשלה הנוכחית לסיים את  דרכה היא הוכיחה שאין לה מה להציע לציבור הישראלי מלבד שנאה, סכסוך ונזקים בלתי הפיכים.

 ספאא פרחאת זהראלדין
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה