הגורו החדשה שלי

ורד מוסנזון הפליגה לתאוס בגלל אורלי. היא לא ידעה מה זה תאוס, אבל כשאורלי, המכונה גם אוג'לה (אור בהודית) או 'אורלי אשתי', אומרת לבוא – היא פשוט באה

15/05/2011
Vered Mosenzon קבלו עדכונים מVered Mosenzon
  • RSS
» אורלי המכונה גם אוג'לה

הגעתי לתאוס בגלל אורלי. לא ידעתי הרבה על האי היווני שבו תאוס ממוקמת, אבל מה שידעתי הספיק לי כדי להגיע. כשאורלי, המכונה גם  אוג'לה (אור בהודית)  או 'אורלי אשתי', תלוי מי שואל, אומרת לבוא – אני באה.

הכרתי את אורלי בגן. הכוונה היא ל"גן ענן" המיתולוגי, בג'ורג' אליוט, כשהילדות שלנו, היו בנות שנתיים. פיבי ובר גילו אחת את השנייה בארגז החול והאמהות שלהן, על הספסל. היו תקופות שהיום לא היה מסתיים בלי שעתיים שיחה עם אורלי, אפילו שנפגשנו אחר הצהריים. יש בה משהו, באורלי,  שגורם לאנשים ללכת אחריה, בלי לשאול שאלות. בשנים האחרונות אורלי מעבירה סדנאות וטיפולים נעה בין הודו, שם היא, תל אביב ופארוס.

פארוס, למה פארוס? כי אורלי אמרה.

אורלי באה לפארוס לקיץ, אחרי הודו. אורלי , (המכונה כאמור גם אורלי אשתי) מעבירה בתאוס סדנאות וטיפולים, ממירה את הקיץ המצודד של תל אביב בבריזה של תאוס, ואנחנו, החברים, עולים אליה לרגל, מברכים על העובדה שכה שפר מזלנו ואורלי בחרה בתאוס כארמון הקיץ שלה.

הגעתי לפארוס  לראשונה בשעת אחר צהריים של יולי. המעבורת פרקה את הנוסעים בנמל קטן באי קטן ויפה מאין כמוהו.  אורלי חיכתה לי על המזח. השמש השוקעת האירה את שמלתה הפרחונית והחיוך הכי מקסים בחופי הים האיגאי.  חופים ושדות, כרמים ובעיקר שקט גדול. תאוס יושבת על ראש הגבעה, צופה אל ים כחול מאוד. יש במקום הזה משהו שהופך אותך רגוע  יותר בלי שעשית כלום, מצית את הברק בעניים. בשבוע שהייתי בתאוס מצאתי את עצמי רוקדת (!)   מתרגלת צ'י קונג, מתרגלת בכלל, אוכלת וצוחקת הרבה.  המסעדה התאילנדית המצוינת הופכת את כל הרוחניות הזאת לטעימה מאוד. בכל צהריים היינו הולכות  לשחות,  החופים הקטנים והמבודדים  מבקש להשאיר את בגדי הים על החוף ולצלול כמו אמזונות בתוך הצלול צלול הזה.  בערב, כל הטברנות לאורך החופים מלאות אורות ומוזיקה, הכול טרי וטעים ולעגבניות יש מלא עסיס וטעם.

תאוס הוקמה על ידי שלושה חברים, ציקי, רן וניסים, שבחרו לבוא עם כל מה שהיה להם ולהגשים את חלום האי היווני. הם יצרו ביחד מקום מרחיב לב. מרכז לאנשים שבאים לתרגל, בית  של מורים מכל מיני דיסיפלנות: יוגה, מדיטציות, סוגים שונים של עבודה רוחנית ותרגול, טיפולים, אוכל טוב וחופש שממלא את הגוף.  אנשים מכל העולם מגיעים  למרכז הלבן והיפה הזה, הצופה אל הימים.

אי אפשר להזכיר את תאוס בלי לספר על פרם, מטפל יווני מהמופלאים שפגשתי שהואיל להקדיש לי שעתיים מידי יום לטיפול  שרק להיזכר בו גורם לי מייד להסתכל בייאוש על היומן שלי ולשאול את עצמי מתי אני חוזרת לשם.
יש מקומות שבפעם הראשונה שהרגליים שלך דורכות שם, מייד את ה יודע שזה מקום אליו תחזור. הקיץ  כבר כאן והדרך לאורלי בתאוס – בעיצומה. מזכירה לי כבר עכשיו להזמין מקום.

קצת יותר על אורלי בתאוס, טיפולים, סדנאות (יש סדנאות המיועדות לנשים בלבד, רשמו לעצמכן) ובעיקר – על החופש להיות.

(The Way of The Heart (13-17/6

(The power of the chakras (25-29/7

+30 22840 28882 (Office)

+30 694 280 4476 (Mobile)

www.taos-greece.com

Tao's Center on Youtube
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה