בילויי השבוע 19.5-12.5

אנריקו מסיאס בסיבוב הופעות בארץ, תערוכה של צלם החדשות עודד בלילטי, הצגה לילדים במדיטק בבימוי איציק ויינגרטן, ועוד בילויים מומלצים לשבוע זה

12/05/2011
אפרת קולברג קבלו עדכונים מאפרת
  • RSS
» לרקוד עם אבא, הצגה במדיטק

הופעה אחת בשבוע

אנריקו מסיאס בישראל  - באר שבע, חיפה, תל אביב, נס ציונה.
הזמר הצרפתי ממוצא יהודי-אלג'יראי שזכה לפרסום עולמי מגיע החודש לחמש הופעות בישראל, כחלק מסיבוב ההופעות העולמי שלו המלווה את אלבומו החדש

ב-11.5 וב-13.5 יופיע מסיאס בהיכל התרבות בתל אביב, ב-12.5 במרכז הקונגרסים בחיפה ב-14.5 בהיכל התרבות בנס ציונה וב 15.5 בהיכל התרבות באר שבע.

האלבום JOURNEY OF A MELODY, הינו מסע מוסיקלי ארוך ומרתק של חייו ונחשב בעיניו למשמעותי באלבומיו שהוציא במשך 50 שנות קריירה ויצירה. באלבומו החדש מבצע בין שיריו את  "שלום עליכם" שיר תפילה בדואט עם הזמר הצרפתי המצליח דניאל לוי ודואט עם הזמרת יסמין לוי בשיר עתיק שנכתב בשפת הלאדינו. במופע יבצע את מיטב להיטיו האהובים מכל הזמנים.  בנוסף, לרגל יובל להופעותיו בישראל, יוענק למסיאס פרס על מפעל חיים על ידי אמ"י בערב חגיגי בהיכל התרבות בתל-אביב.

>> לפרטים נוספים

הצגה אחת בשבוע

"משפט פולארד", הקאמרי, תל אביב.

בתיאטרון הקאמרי עולה על הבמה הצגת יחיד חדשה בשם "משפט פולארד" עם השחקן רמי ברוך, מאת המחזאי ויקטור גורדון בבימויו של רועי הורוביץ.
בשנת 1985 נחשף ג'ונתן פולארד, מנתח מודיעין ימי עבור צבא ארצות הברית, כמרגל מטעמה של מדינת ישראל. הוא נידון למאסר עולם, בניגוד לעסקת הטיעון עליה חתם עם התביעה האמריקנית. מאז שנכלא, לא חדל לטעון כי ההליך המשפטי שהוביל למאסרו הינו נפשע ומנוגד לחוקת ארה"ב. כל בקשותיו למשפט חוזר נדחו על הסף.
כשהוא ספון בתאו, לאחר 25 שנות מאסר, מבקש ג'ונתן ג'יי פולארד, לערוך בעצמו את מה שלא זכה לו עד כה: משפט-צדק.                                                                                                                                זו הצגת היחיד השנייה של השחקן רמי ברוך, שזכה בתיאטרונטו בשנת 1994, עם הצגת "הנמר".

>> לפרטים נוספים

פעילות אחת לילדים בשבוע

14.5 שבת, לרקוד עם אבא – מדיטק חולון

סיפור אהבה בין ילד ואביו הרקדן, המועבר במונולוג פיוטי של הבן. מערכת יחסים מצחיקה ומרגשת, דרך עיניו של נער תמים ורגיש.
זוהי ההצגה הזוכה בקטגוריית הנוער בטקס "פרסי הבמה" להצגות ילדים ונוער מאת איציק ויינגרטן ובהפקת המדיטק.

>> לפרטים נוספים

סרט אחד בשבוע

על אלוהים ואנשים

"על אלוהים ואנשים" מבוסס על סיפורם האמיתי של שבעה נזירים צרפתים, שבלילה שבין 26-27 במרס 1996, נחטפו מהמנזר הקתולי בו התגוררו בהרי האטלס על ידי מיליציה איסלמית אלג'יראית, והוחזקו כבני ערובה. כחודשיים לאחר מכן נמצאו ראשיהם הכרותים, אך נסיבות מותם נותרו עלומות – החוטפים טענו כי הוציאו אותם להורג, ואולם לאחרונה צצה בצרפת גרסה לפיה הנזירים נהרגו למעשה במהלך ניסיון חילוץ כושל של צבא אלג'יר, שביקש להסוות את המחדל ולתלות את האשמה במיליציה הפונדמנטליסטית. הסרט עוסק בנושא החם של המתח בין אירופה לאיסלאם, ומעלה שאלות מרתקות על הקרבה ורגישות גברית.

>> לפרטים נוספים

ספר אחד בשבוע

שבי יפה, תחייכי - מלכה אדלר, הוצאת מודן

שלוש מלחמותיה של דנושה: מלחמת העולם השנייה, מלחמת השחרור והקשה מכולן - המלחמה על הלב של אמה שהצליחה אמנם להיישיר מבט בעיני קצינים נאצים ואנשי גסטפו, אך התקשתה להביט אל תוך עיניה של בתה הבכורה.  זהו ספרה השלישי של מלכה אדלר, סופרת, מטפלת משפחתית וזוגית, מלמדת באוניברסיטת בר־אילן. ספריה הקודמים, ´בואי דודה, נרקוד´ ו´איצ´ו וברנרד´, זכו להדים רבים.

>> לפרטים נוספים

תערוכה אחת בשבוע

הערות שוליים – גלריה נלי אמן, תל אביב.

גלריה נלי אמן מציגה את התערוכה "הערות שוליים", של הצלם זוכה פרס פוליצר, עודד בלילטי.

בלילטי שירת כצלם בעיתון "במחנה". ב-2002 החל לעבוד בסוכנות AP, שם צילם בין השאר את אירועי אינתיפאדת אל אקצה, מלחמת לבנון השנייה ואירועים בינלאומיים שונים. ב-2007 קיבל בלילטי פרס פוליצר על תצלום מפינוי מאחז עמונה, בו נראית נערה, העומדת לבדה מול שוטרים שבאו לפנות את היישוב.
ב-2008 זכה בלילטי במקום השני בתחרות תמונת השנה של יוניצ"ף, בה נראה תור של ילדים ומבוגרים שניצלו מרעידת האדמה בסצ'ואן ממתינים לחלוקת מזון. בשנים 2007-2008 התגורר וצילם בבייג'ינג וברחבי סין.

השבוע הזדמנות אחרונה לראות את פרי יצירתו מוצג בתחלל התערוכה.

>> לפרטים נוספים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה