לאב דווקא

רונה סופר, יוצרת הסרט "לאב דווקא" עורכת מסע חשוף בעקבות זוגיות, נכות ומיניות. האם אישה מוגבלת בגופה אמורה להתפשר בזוגיות ואהבה?

08/05/2011
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» יוצרת הסרט, רונה סופר

כשהייתי בת 15 עברתי תאונת דרכים קשה, שלגמרי שינתה לי את הפרספקטיבה על החיים ועל עצמי.

ביום שטוף שמש, בחזרה מטיול, נכנסה בי מכונית והותירה אותי בין חיים למוות. הוכרזתי נס רפואי, ובין רגע הפכתי לבחורה "נכה". היום, כעשר שנים אחרי, סימני התאונה עוד ניכרים בי- אני מוגבלת בהליכה, נעזרת במקל וקולי חלש, אבל עדיין ג'ינג'ית מלאת תשוקה לחיים.

כנכה, נחשפתי לדיכוטומיה והרתיעה שיש בין עולם ה"בריאים" לעולם הנכים (האם ההפך מנכה הוא בריא?). גיליתי את זה כשהתחלתי להתמודד עם הנושא של זוגיות. גברים לא נכים תמיד יירתעו מאישה עם נכות פיזית, אפילו אם היא בעצם יותר חזקה מהם.

לגבי בחירה בגברים נכים, זה בסופו של דבר לא באמת משנה. אם הגבר נכה, אבל הוא מצליח לרגש אותך ולגרום לך להרגיש ביטחון, אז זה לא משנה. ותכלס, הרי תמיד את זו שתצטרכי לטפל בו ברמה כזו או אחרת. נכה או לא נכה.

רוב חיי הבוגרים אני אישה עם מוגבלויות, אבל זה לא נשמעת לי כמו סיבה מספיק משכנעת כדי להצדיק את זה שעד כה לא הצלחתי לנהל מערכת זוגית רצינית.

מיניות של גוף פצוע

כשהלכתי ללמוד קולנוע ב"סם שפיגל", החלטתי להתמודד עם הנושא. בסרט הגמר הדוקומנטרי שלי עברתי מסע חשוף והתמודדתי עם הפנטזיה. בסרט שנקרא באהבה "לאב דווקא", עברתי כמה תחנות שעזרו לי לשאול משהו חדש על עצמי, על הזוגיות שלי ועל מה זה אומר עלי. מסע אחרי זוגיות, נכות, חיפוש, צבעים וסקס.

נפגשתי עם גברים נכים וגברים לא נכים, עם ד"ר למיניות, עם אנשים שמתעסקים בגוף ומיניות, ועוד. התמודדתי עם המיניות של גוף שהוא פצוע, גיליתי על עצמי דברים, ושאלתי שאלות שעד עכשיו פחדתי לשאול בקול-

האם אני שווה פחות בגלל שאני מוגבלת בגופי? כמה צריך להתפשר בשביל זוגיות ואהבה? האם בן זוג נכה הוא התפשרות? האם יש לגבר שלך זכות לתת לך להרגיש פחות שווה ממנו? והאם אני יותר אישה או יותר נכה?

ואז מה אני נכה? אז אסור לי לחפש אהבה ולהיות נכה וסקסית?!

הסרט "לאב דווקא" השתתף בדוקאביב 2010 וזכה בפרס על סרט הביכורים בפסטיבל "לשבור את המחסומים" במוסקבה 2010. כמו כן, הסרט הוקרן ב"יס-דוקו" והוא נמצא לצפייה באתר שלהם.

השבוע, במסגרת פסטיבל "יוצרים מציאות", המתעסק בסרטים של ועל בעלי מוגבלויות, הסרט יוצא להקרנות בסינמטקים ברחבי הארץ.

מועדי ההקרנות:

סינמטק ירושלים 5.5 22:00
סינמטק תלביב 11.5 12:15
סינמטק שדרות 16.5 19:00
סינמטק חיפה 17.5 21:30
סינמטק ראש פינה 19.5 19:00

>> רונה סופר, סרט דוקומנטרי "לאב דווקא" , 30 דקות
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה