ילדים בשמש

עוד יותר משחשוב לנו לשמור על העור שלנו בקיץ, חשוב לנו לשמור על עורם של הילדים הרכים שלנו, בעלי העור העדין. הנה כיצד

04/05/2011
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS
» לשמור על העור העדין שלהם הכי טוב. צילום: Thinkstock

בכתבה הזאת הסברנו לכן את כל מה שאתן צריכות לדעת על הגנה לעור ועל הסכנות של קרני ה- UVA וה- UVB. אבל אפילו יותר משחשוב לנו להגן על עצמנו, חשובה לנו בריאותם של הילדים שלנו, והגנה עם עורם העדין היא חלק משמירה על בריאותם. עכשיו, כשהקיץ בפתח והילדים מבלים יותר ויותר שעות בשמש החמה, זה הזמן ללמוד בדיוק איך להגן עליהם.

אחת העובדות המדאיגות שמומלץ לזכור היא שכוויית שמש אצל ילדים קטנים מסכנת אותם לטווח הקצר והארוך. הוכח באופן חד משמעי שכוויות שמש קשות בשנות הילדות מעלות את הסיכון להתפתחות מלנומה ממארת, ושחשיפה לאור שמש חזקה עלולה להכשיר את הקרקע לגידולי עור ממאירים.

למרבה הצער, רוב נזקי השמש נגרמים בגיל הילדות, מכיוון שרוב הקרינה האולטרה סגולה שאדם צובר בימי חייו נקלטת ב- 18 השנים הראשונות לחייו.

עורם של התינוקות והילדים עדין יותר, בהיר יותר בדרך כלל ואינו מורגל בחשיפה לשמש. לכן עורם מאדים מהר יותר, הופך מודלק ובעל רגישות יתר, ובמקרים קיצוניים עלולות להופיע עליו אבעבועות. אלו הסיבות בגללן חשוב מאוד לא לקחת סיכונים מיותרים ולאמץ מספר כללי יסוד, ולהיצמד אליהם במיוחד בארץ החמה שלנו, וכמובן- להקפיד על דוגמה אישית. שהרי אם יחקו את ההתנהגות שלנו הילדים ילמדו לשמור על עצמם בדרך הכי אפקטיבית.

ואלה הכללים. תזכרו אותם:

ההגנה הכי טובה היא מניעה

עד גיל חצי שנה מומלץ לא לחשוף לשמש תינוקות בין השעות 9:00 בבוקר ל- 16:00. ככלל, אין לקחת תינוקות עד גיל שנה לבילוי על שפת הים או הבריכה בשעות הבוקר המאוחרות או הצהריים. בכל יציאה מהבית יש לקצר את זמן החשיפה או את המעבר באזורים עם שמש ישירה למינימום ההכרחי. את העגלות יש לכסות בסככה או שמשיה, ולדאוג להלביש את הילדים בהלכה; אמצעי ההגנה היעיל ביותר הוא לבוש המגן על הגוף. הקפידו על חולצה עם שרוולים, מכנסיים, גרביים וכובע רחב שוליים.

איך לשמור על העוללים

עד גיל חצי שנה מומלץ לא למרוח על התינוקות מסנן קרינה מחשש לתגובות אלרגיות. תינוקות מעל חצי שנה, לעומת זאת, יש למרוח על האזורים החשופים עם תכשיר הגנה ייעודי לתינוקות. כשמדובר בהגנת ילדים ממליצים על השימוש במוצרים עם מקדם הגנה 30 ומעלה, משום שקביעת מספר מקדם ההגנה נעשית במעבדה בתנאים אופטימאליים. הווה אומר- שבצורה שאנו מורחים את המשחה, SPF 15 יורד בקלות ליעילות של מספר SPF 7-8, הגנה שאינה מספיקה. לעומת זאת, אם מורחים מסנן קרינה עם מקדם הגנה של 30 ומעלה, יעילותו יורדת ל- 15-20 וזה, כאמור, מספיק.

גם כשהם לא אתכן

חשוב לוודא שכללי ההגנה יתקיימו במלואם גם כאשר הילדים לא בחסות ההורים: בזמן שהותם בפעוטון, בגן הילדים, בביה"ס, בקייטנה ובתנועת הנוער. לשם כך יש להישאר מעורבות בלוח הזמנים של הגן והפעוטון ולדרוש מהגננת ומהמורים לתכנן את הפעילות בקייטנה ובשיעורי ספורט באופן בו הילדים לא יימצאו בחוץ אחרי השעה 10:00 בבוקר.

איך להשתמש?

מוטב למרוח את תכשיר ההגנה כ-30 דקות לפני היציאה מהבית, על מנת שהוא יספיק להספג בעור ולמקסם את היעילות שלו בעת החשיפה לשמש. יתרה מכך- מומלץ למרוח פעמיים ברציפות כדי ליצור שכבה אחידה של מקדם ההגנה.

יש לחזור ולמרוח את התכשיר כל שעתיים ומומלץ במקרים של הזעה, כניסה למים ו/או ניגוב העור במגבת, להימרח שוב.

"סקין גארד" תחליב תינוקות SPF 44 להגנה מפני השמש ולהעשרת העור בלחות, מותאם במיוחד לעורם העדין של תינוקות ולהרגלי השימוש שלהם; הוא אינו צורב בעיניים, ללא חומרים משמרים, הוא היפואלרגני ועמיד במים.

תכשירי ההגנה לילדים של סקין גארד מכילים ריכוז גבוה של חומרי הרגעה שמתאימים לעורם הרגיש של הילדים; אלוורה, אלנטואין ופנתנול. התחליבים במרקם שלו קל הנספג מהר בעור ובניחוח קוקוס שילדים אוהבים.

מוצרי ההגנה של סקין גארד קיימים גם בספריי-תחליב שמותאמת במיוחד לילדים שלא אוהבים להימרח בקרם הגנה, וגם בקרם פנים לילדים עם מקדם הגנה של SPF 34, במידה ורוצים למרוח רק את עור הפנים.

כל מוצרי סקין גארד חוסמים מעל 90% מקרני UVA לפי התקן האוסטרלי, מסננים את קרני ה-UVB לפי דרגות ה-SPF השונות ומומלצים ע"י האגודה האמריקאית למלחמה בסרטן העור.

לטיפים ולמידע נוסף:

היכנסו לאתר "סקין גארד"


לטיפים ומידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק של קרליין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה