דבר אליה

הפרחים שמציירת איריס קובליו אינם הפרחים המוכרים לנו משיעורי אמנות: הם מדברים, כואבים, בוטים, מתריסים ומלאי תשוקה. תערוכה חדשה ומומלצת ביותר

11/05/2011
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS
» מתוך התערוכה "דבר אליי", איריס קובליו

זו לא הפעם הראשונה שהאמנית איריס קובליו לוכדת את תשומת הלב שלנו כאן ב"סלונה". קובליו, ציירת פעילה מאוד, נמצאת על הקו בין תיעוד לבדיון. דיוקנאות עצמיים או של אנשים קרובים לה הם נושא שחוזר ביצירתה, והם לעולם אינם נמצאים שם רק לשם קישוט:

זכרונות ילדות אבודים, הורים שזקנתם מכמירה את הלב, תחושת זרות של ילדה שונה, אחרת, לא משתלבת בין שאר הילדים- כל אלה בולטים מתוך עבודותיה של קובליו כבר במבט ראשון. בעבודותיה נפוץ שימוש בחומרי גלם לא קונוונציונליים כגון גלויות תיירים או חפיסות של תרופות על תקן קנווס, משטח בסיס לציור, ובסדרת היצירות "זמן טרופות" (שהייתה חלק מפרוייקט משותף וספר בשם זה עם המשורר משה יצחקי) הצליחה קובליו לשחק על התפר שבין שיגעון לשפיות, בין מיניות בוטה להתכנסות מופנמת, בין בדידות לקרבה.

פרחים כואבים

ב-14 במאי, מוצאי שבת, תיפתח ב"גלריה גרוס" תערוכה חדשה של איריס קובליו. התערוכה הנושאת את השם "דבר אליי" עוסקת כולה בפרחים. ציורי הפרחים של קובליו אינם ציורי הפרחים המוכרים לנו משיעורי אמנות או מעבודותיהן של נערות רומנטיות: הפרחים של קובליו הם פרחים חיים, מדברים, כואבים. הם בוטים, לעיתים כמעט תוקפים את המתבונן כמו עירום פרונטלי. לעיתים הם עייפים, עצובים, ולפעמים ערים, מרושעים או מלאי תשוקה, חרמנים ומלאי תאווה.

הצבעים העזים של קובליו ודרך הצבת העבודות מעוררים תחושה של דחיסות בחלל עם ריח מתוק וכבד, שהפרחים סוגרים על המתבונן בהם, מאיימים כמעט לטרוף אותו. מדובר בחוויה שעוטפת את כל החושים- מומלץ בחום.

מתי ואיפה?

"דבר אליי"- תערוכה של איריס קובליו
14.5.2011, מוצאי שבת, משעה 20:00 ועד 23:00. הכניסה חופשית. גלריה גרוס- רח' בוגרשוב 86, מול דיזינגוף סנטר, קומה ג', תל אביב.

>> לבלוג של איריס קובליו ב"סלונה"- מדברת גלויות
>> לעמוד של איריס קובליו ב-Flickr
>> לבלוג של איריס קובליו- סקיצות


איריס קובליו

איריס קובליו

איריס קובליו

איריס קובליו

איריס קובליו

איריס קובליו

איריס קובליו

איריס קובליו

איריס קובליו

איריס קובליו
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך