איזו מין בריאות

רוצים לשרוף קלוריות? תעשו אהבה. ענת הראל מסבירה למה סקס זה בריא. להתגלגל בין הסדינים

03/05/2011
ענת הראל קבלו עדכונים מענת
  • RSS
» טוב לעור הפנים, צילום: thinkstock

אומרים שגברים חושבים על סקס כל שלוש דקות בערך. נשים קצת פחות… תלוי במצב הרוח ובעוד 100 סיבות נוספות. החל מאיך שהוא הסתכל עליך בבוקר ועד למולד הירח. חוסר הסינכרון הזה עלול ליצור מתח בנוגע לתדירות הסקס בחיינו.

כששואלים אותנו למה אנחנו אוהבים סקס הסיבות ינועו בין: הנאה פיזית, אהבה, רצון לאינטימיות וקירבה  אבל נדיר מאוד לשמוע מישהו אומר שהוא עושה סקס כי זה בריא!!

הרשימה הבאה ללא ספק תתן לכם עוד כמה סיבות לחשוב על סקס באופן חיובי ואולי אפילו תשלח אותכם להתגלגל בין הסדינים לעיתים קרובות יותר.

בגלל הקלוריות

היום כבר מבינים שכל פעילות נחשבת בספירת ההוצאה הקלורית היומית ולכן אדם שחיי אורח חיים פעיל יותר יזכה ליתרון משמעותי בכל הקשור לשמירה על משקל גוף תקין.

אם כך, סקס, ללא ספק עונה על הדרישה לאורח חיים פעיל יותר בין שאר פעולות היום יום שאינן קשורות לאימון כושר. הדופק, בזמן פעילות מינית, עולה בצורה משמעותית ואם אתם נמנים על ה"אקרובטים" שביננו- ללא ספק יהיה מדובר בשריפת קלוריות שאין לזלזל בה. בכל מקרה ,חייבים להודות שזו הדרך המהנה ביותר לשרוף קלוריות.

כבר קרה לי ששאלו אותי כמה קלוריות שורפים בחצי שעה של סקס וזה תמיד מצחיק אותי כי זה כמו ששואלים אותי כמה קלוריות שורפים בחצי שעה של אימון? התשובה שלי היא תמיד: תלוי איזה אימון. לגבי הסקס אני אתן לכם רמז: לשכב חצי שעה על הגב- שורף מעט מאוד קלוריות.

כדאי להזכיר שמעבר לספירת הקלוריות הנשרפות ישנם שרירים רבים המשתתפים ב"חגיגה" ועל הדרך מתחזקים. החל משרירי הזרועות, החזה, הירכיים וישבן ועד לשרירים עמוקים יותר כמו שרירי רצפת האגן שללא ספק דורשים תשומת לב מיוחדת אצלנו הנשים.

בגלל העור

מחקרים עדכניים מצביעים על כך ששמירה על חיי מין פעילים וטובים לאורך השנים מגבירה את הסיכוי למראה צעיר יותר מכפי גילנו האמיתי. הסיבה היא ההורמון DHEA המופרש בזמן יחסי מין בצורה מוגברת. בין יתר השפעותיו החיוביות של הורמון זה הוא גורם גם למראה קורן יותר של עור הפנים ולשיער מבריק ובריא יותר.

כמובן שמדובר באפקט מעגלי: יחסי מין גורמים לנו להראות טוב יותר וכשאנחנו מרגישים שאנחנו נראים טוב יותר  – החשק שלנו לסקס עולה באופן טיבעי.

בגלל הרוח

אז מסתבר שלא חייבים שוקולד ואפילו לא אימון ריצה בשביל לשחרר אנדרופינים בכמות כזו שממש עושה לנו מצב רוח נפלא!- מספיק לעשות סקס ואתם מסודרים. כמובן שהדבר מקבל משנה תוקף כאשר מדובר ביחסי מין עם אדם שיש לנו רגשות כלפיו והצלחנו ליצור איתו( או איתה) אינטימיות בריאה משום שאז מתקיימות גם תחושות חזקות של הערכה עצמית הן בהקשר של דימוי הגוף והן בהרגשה הכללית כלפי עצמנו.

יותר מזה, נמצא כי אנשים המקיימים יחסי מין באופן קבוע סובלים פחות ממחלות נפשיות ודיכאון מסוגים שונים מאשר אלו אשר מקיימים יחסי מין לעיתים רחוקות יותר .

בגלל משכך הכאב הטבעי

אותם אנדרופינים שהזכרתי קודם מתפקדים גם כמשככי כאב טיבעיים לחלוטין. החוקרים גילו כי במהלך יחסי מין חלה הקלה גם בכאבים כרוניים וגם במקרה של כאב חד פעמי, שנגרם מיד בתום יחסי המין והורגש באופן מופחת.

אני מצטערת להרוס לכל משתמשות או משתמשי התירוץ של כאב הראש, אבל מסתבר שאורגזמה נשית או גברית עוזרת להעלים או לפחות להפחית את כאב הראש אפילו אם מדובר במיגרנה. אז תתחילו לחפש תירוץ חדש (חורים  בשיניים אולי?)

בגלל השינה

סקס תורם לשינה איכותית. הוא אולי "גונב" לנו זמן אבל השינה שבאה אחריו הרבה יותר איכותית ואצל הסובלים מקשיים בהירדמות או מהתעוררויות תכופות – בהחלט מדובר בהשפעה משמעותית.

הורמון האוקסיטוצין המיוצר בזמן אורגזמה קשור גם להפחתת כאב וגם להקלה בהרדמות ושמירה על שינה עמוקה יותר. במקרה זה יחסי מין עם פרטנר או אוננות אפקטיביים באותה מידה, על פי החוקרים. אני, לעומת זאת, אומרת שהחוקרים לא שיקללו בחישובים שלהם את ההשפעה החיובית של תנוחת ה"כפיות" על איכות השינה שלנו – אז עד כמה שאני תומכת נלהבת בסקס עצמי, בהחלט קשה להשוות אותו ליתרונות הברורים של נוכחות פרטנר במקום הארוע.

בגלל השפעת

אחד המחקרים שנעשו בארה"ב, בתחום זה, חילק 120 משתתפים לשתי קבוצות. קבוצה אחת התבקשה לקיים יחסי מין לעיתים רחוקות והשנייה התבקשה לקיים יחסי מין לפחות פעמיים בשבוע. בתום המחקר גילו כי הקבוצה שקיימה יחסי מין לעיתים קרובות נהנתה מרמות גבוהות יותר של נוגדנים הפועלים בגוף כמערך הגנה מפני שפעות, התקררויות ודלקות מסוגים שונים. ניכר היה, שאותה קבוצה, גם כאשר נחשפה למחלות חורף זיהומיות, סבלה פחות מהדבקויות.

בגלל האינטימיות

הורמון האוקסיטוצין המופרש בעת אורגזמה (הוזכר קודם בהקשר של שיכוך כאב), מכונה גם "הורמון האהבה". ההורמון הזה מוכר כמוליך עצבי המשפיע על קשרים בין אישיים ויצירת אמון ותחושת קירבה (מופרש למשל גם בזמן הנקה).

בדיקה שנעשתה בקרב קבוצות נשים גילתה כי אחרי מגע מיני עם בן זוגן, נהנו אותן נשים מרמות גבוהות יותר של אוקסיטוצין מאלו שהיו אצלן בדם לפני יחסי המין. ההשפעה הזו מחוזקת ע"י מחקרים שבדקו את הצד השני של המטבע ואכן גילו כי זוגות אשר תדירות יחסי המין שלהם נמוכה דיווחו על חוסר באינטימיות וקירבה לבן או בת זוגם.

עשו אהבה ולא מלחמה

טיפ קטן: כדאי לזכור את האמירה, הנכונה מאוד, כי איבר המין הגדול ביותר אצלנו הוא המוח ולכן נושא החשק המיני מתחיל קודם כל משם. אז קדימה, נתתי לכם מספיק סיבות לזנק על בן או בת הזוג ולגרור אותם לסשן של סקס סוער (גם "קוויקי" הולך ) סליחה, אתם עוד פה?
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך