יום השואה- מדריך

הטקסים, העצרות והאירועים המתקיימים היום, ערב יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ברחבי הארץ. מהמסורתי לאלטרנטיבי, מצפון לדרום.

01/05/2011
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS

קלוד לנצמן במוזיאון ת"א

היוצר היהודי-צרפתי קלוד לנצמן יתארח ב-1 במאי, ערב יום השואה בשעה 20:00 במוזיאון תל אביב לאמנות. את הערב ינחה העיתונאי ארי שביט. הערב פתוח לקהל הרחב.
קלוד לנצמן, עיתונאי, במאי, סופר ויוצר, בחר להקדיש את יצירתו הקולנועית לטרגדיה היהודית ולמדינת  ישראל. לנצמן הוא יוצרם של הסרט התיעודי "שואה".
>> לפרטים נוספים

סלון תרבות 'עלמא' בערב יום השואה

לרגל יום השואה יוקרן הסרט "התליין" של נטעלי בראון ואביגיל שפרבר. הסרט עוקב אחר שלום, הסוהר שאולץ לתלות את אייכמן ולשאת על כתפו מעמסה לאומית שהשפיעה ועיצבה את חייו. לאחר הסרט יתקיים דיון בהשתתפות: אלמוג בהר, ליזי דורון, אסנת טרבלסי, ד"ר יהודה שנהב והבמאית נטעלי בראון.
>> לפרטים נוספים

טקס יום השואה האלטרנטיבי בתיאטרון תמונע

טקס יום השואה האלטרנטיבי יערך השנה בתיאטרון תמונע בפעם ה-12. את האירוע ייסדו שהרה בלאו ואבי גיבסון בראל כדרך אישית ועכשווית להתמודדות של הדור השני והשלישי עם זכרון השואה. השנה ישתתפו בו בין היתר שי גולדן, גל גבאי, אבנר ברנהיימר, שמעון ריקלין, אריאל הורוביץ ועוד.
>> לפרטים נוספים

תזמורת על תנאי- בית צבי

"תזמורת על תנאי" הוא מחזה המבוסס על סיפורה האמיתי של המוזיקאית פאניה פנלון שכתבה ספר על חייה. פנלון הייתה זמרת ופסנתרנית מוכשרת בתחילת דרכה כשנשלחה על ידי הנאצים לאושוויץ-בירקנאו. שם היא הייתה חלק מתזמורת נשים שתפקידה היה לנגן מארשים ויצירות קלאסיות הן כדי להסיח את דעת האסירים המגיעים והן כדי לבדר את הקצינים הנאצים בקונצרטים. המחזה מביא הן את מערכת היחסים הסבוכה בין הבנות בתוך התזמורת בתנאים הקשים והן את הזוועה המשתוללת. ביה"ס לתיאטרון ולקולנוע בית צבי, 18:00.
>> לפרטים נוספים

ערב יום השואה במרכז ברודט

ערב יום השואה 2011  יתקיים ביום ראשון ה-1.5 החל מ-21:00 במרכז ברודט, תל אביב. במסגרת הערב שנושאו יהיה - יוצרים ישראלים מציגים את כאב השואה ישתתפו: מירב מיכאלי, רוני סומק, יהלי סובול, ליאור אלמליח, בן דרור ימיני, מיטל טרבלסי, פנינה נויבירט, אפי מאיר, חגית כפיר ועוד.
>> לפרטים נוספים

יום השואה בתיאטרון היידישפיל

טקס יום השואה המסורתי, אותו מקיים שנים רבות תיאטרון יידישפיל בשיתוף בית שלום עליכם, יתקיים השנה באולם בית ציוני אמריקה, בסימן 50 שנה למשפט אייכמן.
בערב יתקיים אירוע ובו פסיפס עדויות מאולם בית המשפט בירושלים, של ניצולי שואה,  בבמויו ובעריכתו של במאי תיאטרון יידישפיל, מוטי אברבוך ובבצוע שחקני תיאטרון יידישפיל. הערב יתקיים ביידיש וילווה בתרגום לעברית.
>> לפרטים נוספים

אירועי יום השואה בתיאטרון הקאמרי

הטקס יתקיים במעמד ראש עיריית תל אביב-יפו, מר רון חולדאי, ובסימן שברי זיכרון: "לזכור – ודבר לא לשכוח" מנחה השחקן שמואל וילוז'ני. הטקס השנה בהשתתפות שחקני הקאמרי תמר קינן ועידו מוסרי שיקריאו קטעים ושירים. ישירו הזמרת קרן הדר ומקהלת בת קול. באכסדרת התיאטרון תוצג תערוכת הציורים "היא הלכה ובכתה, הלכה וצחקה" של האמנית סוניה גרופיין. 20:00, כניסה חופשית.
>> לפרטים נוספים

יום הזיכרון לשואה ברעננה

עצרת יום הזיכרון לשואה 2011 תתקיים ביום ראשון ה-1.5 החל מ-20:00 ברחבת בית יד-לבנים רעננה. הטקס יהיה תחת הכותרת  "שעתם האחרונה"  ותכלול תמונות מתוך אלבום אושוויץ שיוקרנו על מבנה בית יד-לבנים, בהנחייתו של דניאל פאר ובהשתתפות השחקן אלי גורנשטיין בקריינות ובשירה.
>>  לפרטים נוספים

טקס יום השואה- חיפה

טקס יום השואה 2011 בחיפה יתקיים ביום ראשון ה-1.5 החל מ-20:00 באודיטוריום חיפה שבמרכז הכרמל. השנה תתקיים העצרת תחת הכותרת "לנו הכוח להמשיך" עם קטעים מתוך המחזה "תזמורת על תנאי" מאת פאניה פנלון, בבימויו של תומר רוסו. בנוסף, הדלקת משואות לזכר ששת המילוינים שנספו בשואה וסיפוריהם של הניצולים שמעון אקסלרוד, אסתר ברם, משה גורן, סימה גרשנזון, מיכאל הוכברג ומיכל קלויזמן. 19:30, אודיטוריום חיפה.
>> פרטים נוספים

טקס יום השואה- באר שבע

טקס יום השואה 2011 בבאר שבע יתקיים ביום ראשון ה-1.5 החל מ-20:00 במשכן אמנויות הבמה. במסגרת הטקס ידליקו ששה ניצולי שואה תושבי באר שבע נרות לזכרם של הנספים. השנה ידליקו את הנרות אסתר אורבך-טבע, אסתר כדן, דוד פיקסלר, חנה דדון, צביה חיון, רחל ישראלי. בתום הדלקת נרות הזיכרון ישא ראש העיר רוביק דנילוביץ', דברים לזכרם של הנספים.
>> לפרטים נוספים

מעשה הזיכרון- ערב יום השואה בסינמטק ירושלים

ביה"ס מוסררה על שם נגר וסינמטק ירושלים מציינים את ערב יום השואה בהקרנת סרטי וידאו ארט ואנימציה. התכנית כוללת אמנים אשר משתמשים בחומרי ארכיון וחומרים היסטוריים בעבודותיהם. הם נעזרים בחומרי גלם מארכיונים ציבוריים וחלקם מסתמכים על מקורות פרטיים. כל אחד מבטא את זיכרון השואה בדרכו הייחודית תוך הרחבת גבולות הזיכרון מעבר להתרחשות ההיסטורית או לעדויות אישיות. אוצרות: דניאלה תורגמן, אילנית קונופני. בין הסרטים שיוקרנו: "שתיקת הארכיון", סרטה עטור הפרסים של הבמאית יעל חרסונסקי.
>> לפרטים נוספים
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה