מייד אין יזראל

סיון אסקיו גרה בניו יורק ולא חסרות לה נעליים. אבל כל קפיצה שלה לארץ היא ממהרת לקנות זוג נעליים איכותי. הנה 3 סיבות

24/04/2011
סיון אסקיו קבלו עדכונים מסיון
  • RSS
» עיצוב איטלקי, תוצרת ישראלית. צילום: סיון אסקיו

עם יד על הלב- למי מאיתנו אין בבוקמארקס שלה רשימה ארוכה של כמה אתרי אינטרנט שווים במיוחד שאנחנו אוספות במשך השנים באדיקות אלוהית ומתייחסות אליהן כאילו היו התורה מסיני או לפחות גליון ספטמבר של ווג? כן, אותם אתרים שאם אנחנו מחפשות משהו מאוד הכרחי וחשוב (כמו נעליים, למשל) יתנו לנו את כל האינפורמציה ההכרחית באופן כזה שבסמול טוק הבא שלנו נוכל לפזר את המידע בנונשאלאנטיות אלגנטית.

אני לא יודעת אילו אתרים אתן שומרות בבוקמארקס שלכן, אבל לי יש את Design Break, בלוג מושקע שמסקר הרבה מעצבים ישראלים במגוון תחומי עיצוב, כזה שמהווה עבורי את ה Go-To האולטימטיבי, ולפני שאני מגיעה לביקור בארץ, אני עושה הרבה קופי-פייסט לכמה מהפוסטים שפורסמו שם ובודקת חנויות ומעצבים בעצמי. הפעם הזאת החלטתי לבדוק את נושא הנעליים יותר מקרוב ונפגשתי עם עינת, בעלת הבלוג בכבודה ובעצמה, שקבעה לנו פגישות אישיות עם המעצבות. למסע הצטרפה אלינו איריס, חברה ששימשה על תקן זוג רגליים (פוטוגניות) למדידה.

לפני שאני ממשיכה הלאה יש לי גילוי נאות: לא שחס וחלילה חסרות לי נעליים בארון, אבל תמיד זה כיף להתעדכן בדגמים האחרונים, וכמובן- לפרגן למעצבים מוכשרים מייד אין איזראל.

התחלנו בסטודיו של שני בר, במתחם גן החשמל, ושלושתנו התמוגגנו למראה זוג נעליים בשחור-לבן עם ברווז או תרנגול, או מה שזה לא יהיה, שעיטר את החלק הקדמי של הסנדל (בתמונה אחרונה). אבל גם לבבות וכתרים היו מוטיב חוזר בקולקציית הקיץ האחרונה (בתמונה הראשונה). שני היא בוגרת בצלאל, ולפני שהתחילה לייצר את ליין הנעליים והתיקים ההורסים, היא עסקה בעיצוב גרפי ובצילום. פרט לשתי החנויות שיש לשני בר בתל אביב (אחת במתחם דיזינגוף והשנייה בגן החשמל) אפשר למצוא את הדברים שלה גם בגרמניה ושוויץ. (כבוד!) הדגמים של שני הן בתמונות 1, 2, 10.

משם המשכנו לסטודיו המעוצב של אוליב תומס, הליין האהוב עליי במיוחד, בעיצובה של מיה לוי המוכשרת. שם התמוגגנו בעיקר מסנדלים בצבע אפרסק ונעלי עקב בצבע כחול אזמרגד, שבאותו יום התאים לי מאוד לשמלה כחולה ירוקה שלבשתי. כדי לבקר בסטודיו צריך לקבוע מראש עם מיה, שבימים אלו היא אחת מהמארגנים של יריד הנעליים, שופוני. אני, אישית, מאוד אהבתי את הצבעים שבהם מיה משתמשת ואת הסגנון הוינטאג'י שלה, סגנון שאני מאמצת במיוחד מאז שאני מבקרת בתל אביב. מיה ספרה לנו שלאחרונה היא התחילה לייבא עורות מאיטליה, מה שרק גורם לי לרצות לרכוש לפחות עוד זוג נעליים נוח בעיצוב ישראלי ובאיכות איטלקית. הדגמים של אוליב תומס הם בתמונות 3-8.

אחרי אוליב נסענו למתחם התחנה למדוד את נעליי לוקה של המעצבת נועה לוריא. הנעליים שראינו היו בסגנון יוניסקס ובצבעים יותר מונוטוניים וכהים. בחנות שביקרנו המבחר לא היה גדול, מה שגרם לי לבדוק את האתר שלה יותר לעומק ולחכות בציפייה לקולקציית הקיץ שלה. הדגם של לוקה בתמונה 9.

בסוף היום המפרך הזה (למדוד נעליים זו באמת עבודה קשה) הגעתי למסקנה שלא תמיד צריך להרחיק עד אירופה, שלא לדבר על ניו יורק, כדי לקנות נעליים מעוצבות ואיכותיות. יש בארץ המון מעצבות עם מעוף, תעוזה וחוש קריאטיבי, שיוצרות דגמים רכים ונשיים ומייצרות הכל בארץ. אם אתן לא מספיקות לרוץ לאחד מהבוטיקים של המעצבים, אני ממליצה מאוד לבקר בשופוני, ברחוב אליפלט 26, תל אביב, - 5-7 במאי.

צילום:

צילום: סיון אסקיו
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה