האבא החדש

לפי ערוץ 2, ה"אבא החדש" נמצא עם הילדים בג'ימבורי והאבא הישן שואל את הבת בסקייפ מה שלומה. מה הגרסה העדכנית?

21/04/2011
נעמה תורן קבלו עדכונים מנעמה
  • RSS
» רגיש, תומך, עוזר. האבא החדש. צילום: Thinkstock

אבא בסקייפ

בחדשות ערוץ 2 גילו את האבא החדש. הקדישו לו כתבה שלמה וארוכה. האבא שמבלה עם הילדים בבית כשהאמא בעבודה או זה שמקדיש להם את שעות אחר הצהריים לפעילות מתישה של ג'ימבורי, חוגים, גינה, ארוחת ערב, מקלחת וריסוק פירות למחית דוחה.

קראתי לילדות שיראו גם. בכל זאת, לא כל יום פוגשים דבר כזה. ככה לפחות אומרים בחדשות. ה'אבא החדש' היו בעצם כמה אבות, ומולם היה גם אבא אחר, ישן, שמבלה כל היום במשרד, מדבר עם הילדים בסקייפ ומנשק אותם בלילה לפני שהם הולכים לישון. לרגע היה נדמה לי שהוא שואל את הבת שלו בסקייפ: "בת כמה את כבר?", אבל זה כבר רק הדמיון שלי.

הייתי זורקת עליו כפכף

לאבא הזה יש ארבעה ילדים. שניים מהם עוד קטנטנים והם לא מחכים לו, הם ישנים כשהוא חוזר הביתה בערב, משום מה זה נראה כאילו מהם הוא הכי מבסוט. הגדולה אמרה שהוא כנראה הולך להיות אבא גרוש, אבל אז ראינו את אשתו והיא דווקא אמרה שזה בסדר, היא אוהבת להיות עם הילדים ועדיף שהיא תבלה איתם מבסוטית, מאשר שהוא יעשה את זה, בעצבים. האבא הישן הסביר שאם האופציות הן לגדל את הילדים בסקייפ או לטחון להם פירות בבית, הוא מעדיף יום עבודה ארוך, כולל שעות נוספות.

הכל עניין של חלוקה הדדית והסכמה, אמרתי לגדולה, וגייסתי את כל החיוביות שבי, למרות שבאופן אישי אני הייתי זורקת עליו איזה כפכף. הוא ואשתו חילקו את החיים באופן שבו שניהם נראים מרוצים. הילדה השתכנעה. אני עדיין בדרך.

באותו בוקר ביליתי דקות ארוכות מידי בשיחה סלש ויכוח עם אבא אחד, מאוד ספציפי, שטען בפני שככה זה בטבע, אמהות בנויות להיות יותר עם הילדים, ולא יעזור כלום, אבות לא מסוגלים לעשות את זה.

שוביניזם עם חיזוק מהטבע

אני אוהבת שמגייסים את הטבע בשביל לתחזק דעות שוביניסטיות. זה מחמם לי את הרחם באופן טבעי למדי. זה לא שאני חושדת שנולדנו שווים, נשים וגברים. לא בטבע. אבל אין דרך יותר טובה מלדחוק את האשה אל מקומה הלא טבעי, מאשר לנופף מולה את הטבע. לכי לגדל את הילדים, תרוויחי פחות, את תלקטי ואני אצוד. אני והאבא המסויים הזה מתווכחים על הנושא כבר באמת משחר האבוצוליה, ככה זה לפחות מרגיש.

אני נחשדת מיד בפמיניזם אופורטוניסטי מהסוג המשופם ביותר, והוא מנופף בדארווין. ככה זה בטבע – האמא היא זאת שיש לה קשר יותר חזק עם הילדים. רצית ילדים, שבי במערה ותפלי כינים או משהו. זה שגם אני צריכה לפרנס, זה שאני צריכה למלא את חיי בתוכן, זה שאני הייתי קודם אשה ואחר כך אמא – כל זה נחשב לטיעון נפסד של איזו אינגה שורפת חזיות.

גם ציידת וגם מלקטת

בשנים האחרונות אני סופגת השמצות בלי סוף, על סגנון החיים שלי, על שנאת גברים, שמעולם לא היתה לי, על אימהות חסרת גבולות. גם אני לא חוסכת מעצמי, בעיקר בגלל שאני שמה את עצמי קודם כל כאמא. לא כל כך פמיניסטי מצידי, אבל ככה החיים התגלגלו.

בין לחיות עם צייד שמכה על החזה שלו כל היום בשאגות "הנה אני בא", לבין לתפקד כאמא שהיא גם הציידת וגם מלקטת ולנסות למצוא את הבלאנס בין שני הקטבים, אני מעדיפה את אופציה ב'. שכל זוג יעשה מה שטוב לו, ויבורכו האבות החדשים והנשים שלהם, ויבורכו גם הנשים של האבות הישנים שהולכות לישון מבסוטיות באמת ולא קמות עם אולקוס מתסכול.

קריירה ואח"כ קומבינזון סקסי

רק בבקשה שהאבות הישנים לא ייתלו בענפים גבוהים. אל תגידו "ככה זה בטבע, אבות לא יכולים להיות עם הילדים", פשוט יותר ואמין יותר להגיד "אני". "אני לא יכול", "אני משתגע אחרי שעתיים של משחקים עם סטייסי, החברה הדמיונית או עם הכנת שלוש ארוחות ביום ואני מאבד את השפיות בגינת משחקים, אי אפשר לדבר בנייד כשכל רגע צריך לדחוף את הנדנדה ". להגיד – "את האמא, קחי – זה שלך" - זה קל מידי.

ילדים נעשים על פי רוב על ידי שני הורים. שני ההורים האלה היו גבר ואשה גם לפני שנעשו אבא ואמא. לא יתכן שרק אחד יחזור לתפקיד הקודם ומידי פעם יחבוש את תפקיד ההורה, רק כשזה ממש נוח, נגיד בין המקלחת של שמונה לנשיקת לילה טוב של שמונה וחצי.

הפרנסה של האמא לא פחות חשובה מזו של האבא, וגם לא הקריירה. אף אחד לא לימד אותנו להיות הורים, חוץ מההורים שלנו ומהילדים שלנו. אז כן, אני מעדיפה ללמד את הבנות גרסה עדכנית של פמיניזם משופם, כדי שלא יחשבו שהאידיאל של חיי נישואים זה לחכות בבית לבעל, אחרי שהילדים הלכו לישון, עם כוסית קטנה ביד וקומביניזון סקסי על שאר הגוף, לחלוץ לו את הנעליים ולשאול "איך היה היום שלך יקירי", תוך כדי מסג' עדין בצוואר. ולא שיש לי משהו נגד קומבניזונים, אולי רק באוגוסט הדביק. כזאת אני, תהרגו אותי. ואגב, שפם אין לי.

מתוך הבלוג של נעמה תורן.

צילום אילוסטרציה: ThinkStockPhoto
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה