התמודדתו של אלחנן עם הסרטן

ילדים הסובלים מתסמונת דאון נוטים לפתח לוקמיה. כשהגענו לבית החולים והתבשרנו על המחלה של אלחנן, היינו כבר מוכנים והיה ברור לנו שנעשה הכל כדי להציל אותו. הרופאים המליצו על כימותרפיה וזה מה שעשינו

13/12/2016
גוף ונפש קבלו עדכונים מגוף ונפש
  • RSS

מאת ציפורה, אמו של אלחנן

אלחנן, בן השנתיים, נולד עם תסמונת דאון וטרומבוציטופניה עקשנית (ספירת טסיות נמוכה באופן קבוע). הוא חלה בלוקמיה, סרטן הדם, כמו ילדים רבים שנולדים עם תסמונת דאון. כאשר אלחנן הגיע למרכז האונקולוגי במרכז הרפואי שיבא, תל השומר, הוחלט לטפל בו באמצעות כימותרפיה וכאשר הגענו למרכז טל לרפואה אונקולוגית אינטגרטיבית, הוא טופל אצל ד"ר יעקב פריד, הומאופת מומחה. היום, כשנה לאחר הטיפול האינטגרטיבי (שילוב של כימותרפיה והומאופתיה) הוא הבריא לחלוטין.

ילדים הסובלים מתסמונת דאון נוטים לפתח לוקמיה. כשהגענו לבית החולים והתבשרנו על המחלה של אלחנן, היינו כבר מוכנים והיה ברור לנו שנעשה הכל כדי להציל אותו. הרופאים המליצו על כימותרפיה וזה מה שעשינו. נקבעה לנו תכנית טיפול שכללה 4 קורסים (סבבים). כל סבב נמשך כשבוע. זה טיפול אגרסיבי מאוד, שמשתק את מערכת החיסון של הילד. אין לו בעצם מערכת חיסונית בכלל וזה יותר גרוע מהסרטן - אלחנן נדבק בכל מה שהיה באוויר ואושפז על מגוון רחב של מחלות.

רוצות לתרום לילדים חולי סרטן? תוכלו לעשות זאת כאן בדף ההדסטארט

כל המשפחה נרתמה לעזור, ברוך השם. כולם קיבלו תדריך מדויק והשגיחו עליו במשמרות עד כמה שהיה אפשרי. אחרי שהתחלנו את הטיפולים אמא שלי שמעה מחברה שלה על מרכז טל. היינו מוכנים לבדוק הכל. במרכז טל נפגשנו לפגישת ייעוץ עם פרופ' קדר, שהסביר וענה לנו על כל שאלה שהייתה לנו. הוא המליץ על תוספי תזונה ובראייתו נכון היה לבצע סדרת טיפולים באמצעות הומאופתיה ונשלחנו לד"ר יעקב פריד.

המטרה של הטיפול ההומאופתי היה לחזק את מערכת החיסון של אלחנן. מלבד הכימותרפיה, הוא טופל באנטיביוטיקה חזקה מאוד, לכל המחלות שתקפו אותו. רצינו להעלים את תופעות הלוואי, שהיו לו כל כך קשות, בעיקר בימים שאחרי כל סבב ולקראת הסבב האחרון והמכריע.

הגענו לד"ר פריד אחרי הסבב השלישי. כבר בתחילת הטיפולים הסבירו לנו שהסבב הרביעי יהיה האגרסיבי ביותר והבנו שהטיפולים במרכז טל הם האפשרות היחידה שלנו להקל, ולו במעט, על הילד שלנו שסובל ונלחם. ד"ר פריד ביצע תשאול מעמיק ויצר לנו פורמולה הומאופתית (רמדי). זה לא פשוט לטפל בתינוק חולה בסרטן באמצעות הומאופתיה. ד"ר פריד הדריך אותנו צעד צעד: איפה לאחסן, באיזה טמפרטורה, איך מנערים ואיך מטפלים באלחנן.

אני זוכרת שבחדר שלו היה ארון בקיר, למעלה. שמנו שם את הבקבוק של ד"ר פריד. הדרכנו את כל מי שהשגיח עליו בדיוק מה צריך לעשות. היו לו כל כך הרבה תרופות וחשוב היה לא להתבלבל בניהם. לקראת הסבב הרביעי היינו מוכנים, ד"ר פריד בדק ושינה מה שהיה צריך בתרופה ההומאופתית. הטיפול, שליח טוב מאת אלוקים, פשוט הצליח. ספירות הדם של אלחנן השתפרו והוא עבר את הסבב בצורה טובה בהרבה ממה שציפינו.

mo_634

את אלחנן ד"ר פריד לא פגש מעולם וביקשנו ממנו לעזור לנו באמצעות הטיפול ההומאופתי. "הוא בן שנתיים" סיפרתי לו, "תינוק חמוד עם תסמונת דאון, שמאושפז בהמוטואונקולוגית ילדים בשל לוקמיה". הגעתי אליו לאחר הקורס השלישי של אלחנן, עם תקווה גדולה שיעזור לו להתחזק ולהימנע מהזיהומים שתוקפים אותו בכל פעם מחדש, להרחיק אותו מטיפול נמרץ ומבית החולים.

לאחר תשאול מקיף, הוא החליט לתת לו שתי תרופות הומאופתיות שמסייעות לגוף להתמודד עם מצבי חום וזיהום (echin 3 ו- pyrog 200c) והוא הנחה אותי לגבי אופן הטיפול. כעבור מספר ימים עדיין לא ניכר שינוי. הוא המליץ לי להמשיך עם הטיפול ההומאופתי, מתוך ההנחה שאולי פרק הזמן בו קיבל את התרופות לא הספיק על מנת להשפיע. הייתי איתו בקשר טלפוני ושמחתי לשמוע שאלחנן מתחיל להתאושש.

לאחר הקורס הרביעי והאחרון, הגעתי אליו פעם נוספת, בעקבות ההשפעה החיובית על אלחנן בקורס הקודם ובשל סימפטומים חדשים שהחלו להופיע. הוא הוסיף מידית תרופה הומאופתית נוספת  בשם – ars alb 30c  שאותה הוא  נותן במצבים של תופעת הלוואי הספציפית. כמו כן, הוא שינה את המינונים של כל התרופות.

חדר בבית חולים

ביום השלישי לטיפול אלחנן התחיל להתאושש והפעם לא נדבק בזיהומים ולא הגיע לטיפול נמרץ.

לפני מספר חודשים שוחחתי עם הרופא ובישרתי לו שאלחנן החלים והוא במצב רפואי טוב מאוד. הוא אמר לי, "תזכרי שזה היה לפני יותר משנה. מרכז טל היה חדש ולא כל הצוות הרפואי הכיר את הטיפולים ואת אופן השפעתם על המטופלים. לנו היה ברור שזה משפיע לטובה. היו לנו במחלקה שני רופאים מקסימים, אחד מהם ד"ר נוימן שהכיר את ההליך ולא שלל אותו. החשש היחיד של אנשי הצוות, שלא הכירו את הרמדי, שהיא תסתור את הטיפול הכימותרפי. הרופאים ביררו, התייעצו ואישרו, אנחנו המשכנו כרגיל.

התוצאות היו מדהימות, ברוך השם. אני מספרת על מרכז טל לכל מי שאני פוגשת. אני רוצה להודות לפרופ' קדר ולד"ר פריד מכל הלב. אני מקווה שעוד ילדים מגיעים אליכם, במיוחד כשקשה להם להגיד כמה הם סובלים וכמה קשה להם. לילד שלי זו הייתה מתנה משמיים. היום אנחנו שנה וארבעה חודשים אחרי הטיפול ולאלחנן מרגיש מצוין.

"במרכז טל אני נפגש עם חולים שסובלים מקשת רחבה של תופעות לוואי", סיפר לי ד"ר יעקב פריד. "חלק מהתופעות נובעות ישירות מהמחלה ואחרות הם תוצאות של הטיפולים הכימותרפיים או הקרינתיים. התופעות הללו גורמות להם, לעיתים להרים ידיים ולהפסיק את הטיפול. אין תרופה אחת שמתאימה לכולם, אני נדרש לשבת עם המטופל ולהבין את כל המכלול שהוא ובעקבות כך להתאים לו תרופה הומאופתית ייחודית שמורכבת מתרופות הומאופתיות ידועות. במרכז טל אנחנו מסייעים לחולים בגילאים ובמצבים שונים לחלוטין ואני יכול לראות איך הטיפול שאני מעניק מסייע להם לסיים את הפרוטוקול הרפואי ובכך להגיע להחלמה מהמחלה".

מהי הומאופתיה?

הומאופתיה, היא שיטת טיפול טבעית, שרואה בגוף האדם מכלול הוליסטי (שלם) המורכב מאלמנטים גופניים ונפשיים. ההומאופתיה מבוססת על חוק הטבע, "דומה בדומה ירפא", הקובע כי מחלה יש לרפא  בדרך כלל על ידי אמצעי הדומה לה ולא באמצעי הנוגד אותה. בפגישה הראשונה עם הומאופת תעברו תשאול מקיף בנוגע לחייכם: מצב בריאותי, נפשי, תזונה, שינה ועוד. כל אלו, לפי ההומאופתיה הקלאסית, משפיעים על חייכם ודורשים התייחסות בטיפול. לאחר הפגישה יכין ההומאופת תרופה הומאופתית (רמדי) שתתאים למצבכם בצורה המיטבית ביותר ותסייע לכם בהתמודדות שעומדת בפניכם.

** הכותבת היא ציפורה, אמו של אלחנן, ילד דתי חרדי, הסובל מפיגור שכלי. אלחנן טופל במרכז טל בהומאופתטיה לאחר שחלה בלוקמיה והאם רצתה לעורר מודעות לפרוייקט מימון המונים של "מרכז טל" במסגרת פעילותו לשנות את תרבות הטיפול בסרטן. לטובת הפרויקט התגייסו קניוני עופר אשר יכפילו את סכום התרומה שייאסף מהציבור. מטרת הפרויקט: גיוס 100,000 ₪ לעמותת מרכז טל הפועלת גם במרכז הרפואי שיבא, תל השומר 

רוצות לתרום? תוכלו לעשות זאת כאן בדף ההדסטארט

הנה סרטון הקמפיין שמפרט על היוזמה:

צילום: שאטרסטוק

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה