מכסחי המיתוסים

חשבתן שאין נזק בהזנחה קלה של עור הפנים בגיל העשרה? חשבתן שקרם יום הוא לכל היום? טעיתן בגדול. הבאנו מומחית לטיפוח הפנים כדי שתסביר במה שגינו

13/04/2011
כתבה פרסומית קבלו עדכונים מכתבה פרסומית
  • RSS
» להשקיע היום כדי להרוויח בעתיד. צילום: Thinkstock

כמו בכל דבר בחיים, גם בנושא טיפוח העור קיימים מיתוסים שנבנו לאורך שנים, ואחת לכמה זמן כדאי לבחון אותם ולבדוק איזה מהם הוא עובדה מוכחת, ומה סתם בגדר אגדה שמקומה בסל המיחזור של המיתוסים. בחנו ביחד עם סתווית סבג, מנהלת תחום טיפוח פנים בחברת קרליין,חמישה מיתוסים כאלה, ששמענו לא מעט בחיים ושנובעים מבורות ולמעשה, מסוג של הזנחה. ואלו התשובות שקיבלנו:

"בגיל הנעורים, העור מושלם ואין צורך להשקיע בטיפוחו"

סתווית שוללת את זה מכל וכל. העור זוכר הכל, ולכן טיפוחו, כבר מגיל העשרה, הוא הכרחי ומשפיע על נראות העור לאורך השנים. למשל - כל חשיפה מוגזמת לשמש תתן את אותותיה בגיל מאוחר יותר, ולכן גם בגיל צעיר יש להגן על העור מפני נזקים מצטברים של קרינה. הכרחי, בנוסף לזה, להקפיד על הסרת איפור וניקיון הפנים באופן יסודי, ולשתות הרבה מים. והכי חשוב - לסגל הרגלי טיפוח טובים כדי לא להגיע עם העור למצב כל כך גרוע שמלאכת השיקום שלו תהיה בלתי אפשרית.

"קרם יום יכול לשמש גם כקרם לילה"

לדברי סתווית, במהלך היום העור עסוק בהתגוננות מפני מתחים, מפני חשיפה לשמש, זיהום אוויר, אבק, מיזוג וכל הדברים ש"מתקיפים" אותנו. ואילו בלילה, הגוף נמצא במנוחה מוחלטת וכל האנרגיות שלו מופנות לתהליכי בנייה, שיקום ותיקון נזקי היום. ולכן בדיוק, קרם הלילה הוא בעל מרקם עשיר יותר להזנה עמוקה יותר, שלא לדבר על כך שקרם יום טוב מכיל, בין שאר חומריו, גם מסנן קרינה. מסקנה: קרם היום לא יכול לשמש כקרם לילה. שווה לעשות הפרדה וליהנות מיתרונותיו של קרם הלילה הייעודי.

"קרם אחד יכול להתאים לסוגי עור שונים"

נכון שכל עור זקוק להזנה קבועה לטיפוח העור, אבל חשוב מאד להתאים אם סוג הקרם לסוג העור ואפילו לעונות השנה. לאנשים בעלי עור מעורב – שמן ישנה הפרשת חלב מוגברת בעור (מה שנקרא בסלנג עור שמן) ומומלץ להם להשתמש בתכשיר לחות קליל, קרי- תחליב לחות. לאנשים בעלי עור יבש מומלץ להשתמש בקרם עשיר יותר בסיליקונים ובמרכיבים מבוססי שומן.

"לא נגרם שום נזק אם לא מסירים את המסקרה מן הריסים לפני השינה"

לדברי סתווית המסקרה מכילה מרכיבים חזקים מאוד. למעשה, ככל שלמסקרה איכויות מיוחדות יותר ויכולת ההשפעה שלה גבוהה יותר, כך היא מכילה רכיבים פעילים יותר. לכן יש להקפיד להסיר לחלוטין את המסקרה ואיפור העיניים לפני השינה. חוסר הקפדה על הסרת האיפור מאיזור העיניים הרגיש יכול להוביל לזיהומים ולאינפקציה, ואף לשבירה ונשירה של הריסים. יש לעשות זאת בעזרת מסיר איפור מיוחד לעיניים, ולוודא שאין שאריות שיכולות לגרום לנו לקום בבוקר עם עיניים אדומות ונפוחות.

"רק נערים ונערות בגיל ההתבגרות סובלים מאקנה"

סתווית סותרת את הדעה הזאת מיידית. זה נכון שהאקנה שאנחנו רגילות לראות נפוץ במיוחד אצל מתבגרים/ות, אבל אצל 5-10 אחוז מהאוכלוסיה האקנה מופיעה בכלל אחרי גיל 35, ואפילו אחרי גיל 40.

צילום:

Thinkstock

לטיפים ולמידע נוסף:

הצטרפו לדף הפייסבוק של קרליין

הצטרפו לדף הפייסבוק של עומר אסף


לטיפים ומידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק של קרליין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה