הילרי קלינטון, תודה על כל מה שהזכרת לנו

תודה להילרי קלינטון שהזכירה לנו שתקרת הזכוכית עדיין קיימת, גם אם הגובה שלה השתנה. הסיבה שהיא לא נבחרה היא לא כי "הטוב ביותר זכה", היא לא נבחרה כי היא אישה

10/11/2016
עדי בלדרמן קבלו עדכונים מעדי
  • RSS

הילרי נואמת אחרי תבוסתה בבחירות (צילום מסך)

תודה שהזכרת לכולנו, נשים קרייריסטיות, נשים עם אפשרויות, נשים שמזמן שכחו שפעם לא הייתה זכות הצבעה לנשים, נשים שיכולות לבחור ללמוד בכל מוסד אקדמי שהן ירצו, תודה שהזכרת לנו שתקרת הזכוכית עדיין קיימת. אולי הגובה שלה השתנה אבל היא קיימת.

מערכת הבחירות שידרה אופטימיות, התחושה באוויר הייתה שהנה, עוד רגע הילרי עושה היסטוריה. כבר העזתי לפנטז על עולם שבו אצטרך לספר לבן שלי (שעדיין לא בן שנה) שפעם לא היו כ"כ הרבה נשים בכירות במערכת הפוליטית, ולספר לו שהייתה תקופה שאפשר היה רק לחלום על נשיאה לארה"ב.

אבל העולם לא השתנה. הילרי לא נבחרה כי היא אישה. ותסלחו לי אם אני לא קונה את כל ההסברים על האי מיילים, ועל כך שהילרי מייצגת את "האליטה האמריקאית".

הילרי קלינטון הפסידה מכיוון שהיא אישה, היא הפסידה כי גם בשנת 2016 קל יותר לתמוך בגזען מאשר באישה. היא הפסידה כי קל יותר לסמוך על מי שמטריד נשים מאשר על אישה. היא הפסידה כי היה קל להאמין שאישה לא יכולה לעמוד בראש הצבא החזק בעולם. טראמפ אפילו לא התייחס אליה בשמה, הוא אמר "היא...והיא...והיא..". והם, הציבור, בחר בו.

והיא לא הפסידה כי היא דמוקרטית, היא לא הפסידה כי הערכים הליבראליים שלה לא פופולריים. היא לא הפסידה כי "הטוב ביותר זכה". כי הוא לא, אפילו המפלגה שלו לא תמכה בו, אפילו הנשיא לשעבר בוש לא הצביע לו. הוא זכה כי גם בשנת 2016 קל יותר לראות גבר, גם אם ברור שהוא לא בריא בנפשו, גם אם ברור שהוא לא לגמרי שפוי, עומד בראש המעצמה הגדולה בעולם מאשר לראות שם אישה.

ואני שומעת את הקולות שאומרים שזה לא קשור להיותה אישה, זה בגלל שהיא לא כריזמטית, בגלל שהיא אליטיסטית, שהיא לא מבינה את העם ומה לא. היו אלה שהעזו להגיד שהיא לא נראית טוב, ומתלבשת בחליפות לא יפות. והקולות הללו מעציבים אותי עוד יותר מההפסד, כי הם מוכיחים לי שאכן הסיבה שאין נשיאה היא שוביניזם.

אבל הילרי קלינטון גם נתנה הרבה תקווה. במהלך הקמפיין היא הראתה לכולם, לנשים וגברים בעולם כולו , שאפשר אחרת. שאישה יכולה . היא היוותה התגשמות חלום לדור שזוכר את הימים שלא הייתה זכות הצבעה. היא הייתה גאווה לדור שלה, כי הנה היא אוטוטו מביאה את השינוי, והיא פתחה את העיניים לדור שלם שחשב שפמיניזם זה מיושן, טרחני וכ"כ לא אקטואלי היום.

תודה הילרי, שנתת לנו מודל של אישה לוחמת ופורצת גבולות בשנת 2016. את הסופרג'יסטית המודרנית.

תודה הילרי שייצגת את כולנו, נשים מכל העולם, שכל כך רצו שינוי.

מסכמת במילותיה של הילרי קלינטון:

"לכל הילדות הצעירות שצופות, לעולם אל תטילו ספק בכך שאתן בעלות עוצמה, בעלות ערך וראויות לכל הזדמנות בעולם להגשים את החלומות שלכן"

"To little girls watching never doubt you are powerful, valuable &deserving of every opportunity in world to pursue your dreams."

נאומה של הילרי לאחר ההפסד בבחירות. שווה צפיה.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה