6 ההודעות הכי מזיקות שניתן לשלוח לבן הזוג

אם את לא רוצה שהקשר הזוגי שלך יגמר כלא היה אז אל תשלחי לאהובך את 6 ההודעות הבאות ברגע של קריז. תהי בטוחה, שום טוב לא יכול לצמוח מהן. במקרים בהם את עצבנית תזכרי: שתיקה שווה זהב

18/10/2016
בריטני וונג, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מבריטני וונג,
  • RSS

שליחת הודעות לבן הזוג נשמעת כמו פעולה פשוטה וקלה, הרי, מה כבר יכול להסתבך בדרך? ובכן, הרבה. לפעמים כל מה שנדרש כדי להיקלע לריב ספונטני זה לא להבין את פשר ההודעה שקיבלת או להתעצבן מלא לקבל הודעה בכלל - אחרי שראית שהצד השני קרא את מה ששלחת לו. אנשים רבים לא מבינים שבעוד ששליחת הודעות היא דרך יעילה על מנת לתקשר, היא יכולה לבטא "טון" בדיוק כמו קולך.

כאשר מדובר בבן הזוג, אליו את שולחת את ההודעה, עוד יותר קריטי להבין את גבולות הרצוי והלא רצוי כדי לא להיגרר לחילופי דברים קשים ומיותרים. אחד החוקים הלא כתובים בהודעות היא תמיד מומלץ להוסיף מילים, אם את מרגישה שההודעה ששלחת לא ברורה מספיק. תקשורת משובשת יכולה ממש להזיק למערכת היחסים ולערער את הצד השני לשווא.

אנשים נוטים לא להבין את הנזקים שהם מסוגלים ליצור בהודעות שהם כותבים ולכן מומלץ לקרוא את ששת הדברים האלה, שממש כדאי לא לעשות כאשר את באה לשלוח הודעה לבן זוגך.

אישה עם נייד ביד

1. לנפח הודעה מעבר למה שהיא

בהתחלה זה נראה כמו עוד משפט ששלחת ובה רק התלוננת על משהו ואז תוך שניות בן הזוג מחזיר הודעה ביקורתית. לפני שאת יודעת מה קורה, שניכם נקלעתם למלחמה מילולית ששניכם תתחרטו עליה אחר כך. בפעם הבא שתרצי להתלונן על משהו או להעביר ביקורת, עשי זאת פנים מול פנים ולא בתוכן ההודעות.

אסור, פשוט אסור לריב בהודעות. שום טוב לא יצמח מזה. שליחת הודעות היא גם ככה תקשורת קרה ומנוכרת יותר, משיחה פנים מול פנים, וקל מאוד להתדרדר לרמת תקשורת נמוכה ופוגענית דרך הודעות. עצרו את עצמכן. שום אמוג'י לא יחפה על הנזק אם לא תשימו לב לסעיף זה.

2. הודעות אמורפיות מדי

הודעות אמורות להיות ברורות ואין טעם להשאיר את הצד השני באוויר, בניסיון לנחש למה התכוון המסמס. נסו להימנע גם משליחת אמוג'י סתום שלא ברור מה הוא מביע. הודעות כאלו יגרמו לבן זוגך להמציא סיפור בכל הנוגע לאיך שאת מרגישה או חושבת. בדרך כלל הסיפור אינו חיובי ולכן עדיף להיות שקופים ולא לשחק אותה כה מסתוריים ותמציתיים. זה בסדר לענות בקצרה אבל אם עונים בתמציתיות יתר, הצד השני ירגיש שמחפפים אותו ורק רוצים לסיים את התכתובת.

3. "מה? אתה מתנהג כמו משוגע"

כאשר מפקפקים בשפיות של מישהו זה אף פעם לא דבר חיובי - לא בשיחת פנים מול פנים ובטח לא בהודעות. הרושם המתקבל מתקשורת כזו היא שהאדם אשר ענה "האם אתה משוגע?", מתנהג בפטרוניות כלפי הצד השני וזה כבר סוגר את הדיון בטון צורם. עדיף להישאר עניניים ולהעניק ביקורת בונה כאשר מתכתבים עם אדם אהוב ויקר. גם אם לא התכוונת באמת לפגוע וההודעה הייתה בהומור, הצד השני עלול להיפגע ולא להרגיש כה משועשע כמוך.

זוג עם סמרטפון

4. לא לשלוח מגילת אסתר

אל תגרמי לפרטנר שלך לבהות במגילת טקסט שלא נגמרת בזמן שהוא בעבודה או עסוק במשהו. אם ההודעה דורשת יותר ממשפט אחד או שניים כתגובה והנושא עצמו רגיש ואישי, אז עדיף לחכות לרגע שתיפגשו פנים מול פנים. הודעות לא אמורות לכלול את כל הבעיות שלכם בקשר וקל ללכת לאיבוד בהודעות מסוג זה.

מה גם, אף אחד לא יכול או רוצה להתייחס לכל נקודה שהעלית בהודעה הארוכה כנצח. הצד השני פשוט ירגיש שאת בוררת מילים, מתעלמת בכוונה מנושאים ספציפיים ומפה קל להתדרדר למריבה מתישה שלא נגמרת. הודעות לא יעילות הן ארוכות וילדותיות ובקשר בוגר, שני הצדדים יודעים מתי עדיף לנהל שיחה לא וירטואלית. אם לא פנים מול פנים אז לפחות תעברו לשיחה בנייד. כך לפחות תשמעו אחד את השנייה ולא תעייפו את עצמכם עוד לפני שהתחלתם לדבר.

5. "לא עכשיו"

אם מישהו עסוק אז הוא עסוק אבל כאשר שולחים הודעה תמציתית, "לא עכשיו", או משפט בנוסח דומה זה יכול לפגוע ברגשות הצד השני יותר ממה שאתן חושבות. אם אינך יכולה לדבר אז למה לא לסמס: "בוא נדבר אחר כך?" או שתוסיפי אימוג'י חמוד של לב. השניות הנוספות האלו שאת מקדישה בתוך ההודעה יכולות ממש למנוע עלבון ואי הבנה.

חוץ מזה, אם כבר מצאת זמן לענות "לא עכשיו" אז את יכולה כבר לכתוב עוד משפט וחצי כדי להעניק הרגשה טובה למי שחשוב לך. אם את כה עסוקה, פשוט תעני כשאת יכולה.

6. לראות ולא להגיב

אין בעולם משהו מרגיז יותר מלדעת שהצד השני קרא את ההודעה שלך ובחר להתעלם. זה לגיטימי לא לענות מיד ולהעדיף שליחת הודעה כאשר יש לך ראש נקי וזמן אבל יש זמן סביר להתעלמות מהודעות. להתעלם לזמן ממושך מדי פוגע בצד השני ומראה לו עד כמה הוא לא חשוב מספיק כדי לקבל אפילו מענה תמציתי. הרי, עם כל הכבוד, לכל אחד יש כמה שניות להגיב.

אל תצפי שהצד השני ירגיש סבבה עם היחס המבאס. לא משנה מה את מרגישה כלפיו או כמה את כועסת ממה שהוא שלח לך, הוא ראוי למענה. אם הוא יקר לליבך אז תקפידי על תשובה. אהובך אינו אוויר.

צילום: שאטרסטוק

 

 

 


לכתבה המקורית בהפינגטון פוסט

הפינגטון פוסט הוא אתר החדשות והבלוגים המוביל בארצות הברית בייסודה של אריאנה הפינגטון. עם 10 מליון גולשים מידי חודש, הוא הפך למוקד עוצמה והשפעה על התקשורת ועל קובעי המדיניות בגבעת הקפיטולמיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה