מאנולו לנצח

קארי ברדשאו יכולה לעשות עלייה; הקולקציה החדשה של מעצב העל הספרדי מאנולו בלאניק מגיעה לארץ. המחירים עשויים לזעזע, אבל הנעליים כל כך יפות שבא לבכות

04/04/2011
יופי ואופנה קבלו עדכונים מיופי ואופנה
  • RSS

בואו נאמר שלפני עשור, מאז שקארי ברדשאו גרמה לנו להסתחרר רק משמע צמד המלים "מאנולו בלאניק", המעצב הספרדי הזה ידע רק שובע; גם מלקוחות עם כסף שהגיעו אליו כדי לקנות נעליים במאות לא מבוטלות של דולרים, גם מתכניות טלוויזיה (כמו "סקס והעיר הגדולה" ו"אנג'ל") שרצו להשתמש בשם שלו, ובעיקר כאייקון בתרבות השפע שיכול להיטבע כאחד מכוכבי הוליווד על המדרכה, עם כמות החשיפה לה הוא זוכה.

אז על מה כל הביג דיל?

- מאנולו בלאניק מעצב נעליים מאז סוף שנות ה- 60, אבל הוא זה שהחליט להחזיר את הסטילטו לאופנה בסבנטיז, כשעקב הפלטפורמה שלט באופנת הנשים. עד היום, עיצובי הנעליים שלו נעים סביב מוטיב הסטילטו.

- הוא ידוע בתהליך העבודה שלו: התהליך מתחיל כשבלאניק בעצמו משרטט את הנעל בזמן שהוא טובל באמבט שלו בבית הלונדוני, לאחר מכן הוא מפסל בעצמו את הנעל כשהחלק הראשון אותו הוא מפסל הוא העקב, ולבסוף, רק אחרי שהאמן מרוצה ולאחר הרהורים של ימים, בלאניק מוסר את הנעל לייצור.

- הוא היה כתב של "ווג" איטליה, ומאז נשאר מתחת לרדאר של המותג "ווג".

- הוא דאג לשמור על קשר טוב עם עולם האופנה, ועבד עם מעצבים גדולים כמו קלווין קליין.

- הוא אף פעם לא פחד מחדשנות והנעליים שלו מושפעות מאומנות אוונגרדית.

אז עכשיו נשאר לנו רק לספר לכן שקולקציית אביב-קיץ 2011 של בלאניק הגיעה למכירה בארץ, לראשונה, והיא זמינה בבוטיק אניגמה בכיכר המדינה. המחירים לא קלים לעיכול, אבל היי - זה מאנולו בלאניק. מה יעמוד ביניכן ובין הבלאניק שלכן, אם לא 4,000 ש"ח בלבד?

הנה חלק נכבד מהקולקציה החדשה.

המחירים יובאו לפניכן מהקל (טוב, אולי לא קל. קליל) אל הכבד, ושימו לב שהנעל הכי יפה היא גם זו שתצטרכו בשבילה משכנתא.

והנה הצצה לקולקציית סתיו-חורף 2011-12

מאנולו בלאניק במוזיאון האופנה והעיצוב
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה