איך להרוויח מאיביי

יותר ויותר אנשים מוכרים היום באיביי. בין אם זה להשלמת הכנסה, כמכירה מהצד של דברים משומשים או כמקצוע של ממש, מדובר בפרויקט ממש פשוט. יעל גלזר מסבירה כיצד

03/04/2011
כסף וקריירה קבלו עדכונים מכסף
  • RSS
» למכור באיביי. צילום: Getty Images

בהמשך למאמר הקודם שעסק בדרכים לקנות באופן חסכוני באיביי, אנחנו מציגות השבוע כמה טיפים בנושא ההפוך: איך למכור באופן מוצלח באותה הזירה. מניסיון של רבים, התחלת המכירה באיביי פועלת בשיטת: "עם האוכל - בא התיאבון". כלומר, מרגע שמתחילים לרכוש מוצרים, מתגנבת לראש המחשבה שאפשר להרוויח גם בכיוון ההפוך, במסחר של מוצרים שונים באתר. יעל גלזר, מייסדת חברת "הופלה" שמעבירה קורסים בנושא המסחר באינטרנט, מתארת את התהליך בצורה מעניינת בפוסט הזה.

גלזר התחילה באיביי במקרה וגילתה פרנסה של ממש:

"מצאתי דגם שחברת לגו הפסיקה לייצר ושהתרכז בכמויות אדירות בארץ. לא היה לו כאן כל ביקוש ולעומת זאת בעולם הוא נחטף. קניתי מאות יחידות והתחלתי לגלגל כסף. בתום אותה השנה עברתי לעבוד באופן מלא מהבית".

ועבורנו, היא נתנה כמה עצות למי שרוצה להתחיל לסחור:

שיטת הקטגוריות באיביי

נסו להבין כיצד בנויה שיטת הקטגוריות באיביי. שיטה זו פותחה כדי לאפשר לצרכנים באתר להגיע בצורה מהירה ומדויקת אל המוצרים שהם מעוניינים בהם, אבל היא מעט מתעתעת. אם יש לכן מוצר מצוין אבל לא הכנסתם אותו תחת הקטגוריה הנכונה, אתן למעשה לא קיימות בזירה. לכן חשוב מאד להעלות את המוצר שלכם תחת הקטגוריה הנכונה ולתת לו תיאור כמה שיותר מדויק, כדי שמנוע החיפוש של אי ביי יזהה ויציג אותו לקונים פוטנציאליים רבים ככל האפשר.

כותרת מנצחת

חשוב לי להדגיש - איביי הוא אתר ענקי ולכן חשוב מאד לתת תיאור טוב של המוצר. בראש ובראשונה – אסור להמעיט בערכה של כותרת מנצחת . כותרת טובה למוצרים שלכן תוביל אתכן לשלוש מטרות מנצחות:

  1. להופעות רבות במנועי החיפוש.
  2. תמשוך את עינם של קונים פוטנציאליים.
  3. תגדיל את המוניטין שלכן כמוכרות מוצלחות באתר.

אז מה הטריק? להכניס בכותרת את הכמות הרבה ביותר של מילות המפתח המחופשות, וכך תיצרו כמות כניסות רבה יותר לדף המכירה שלכן. לאינטואיציה יש הרבה משקל בחיפוש דברים באיביי, לכן הכי מומלץ לנסות ולחשוב מה אתן הייתן רושמות בשורת החיפוש, אם אתן הייתן מחפשות מוצר כלשהו.

ועוד דבר: מאוד משתלם ללמוד מניסיון של אחרים ולהיכנס ולבדוק מה המתחרים רשמו. זה ייתן רעיונות נוספים למילות מפתח בכותרת.

הזמן המתאים

נסו להתאים את זמן המכירה באיביי לזמן שבו רוב הגולשים נמצאים און ליין, שזה בעצם שעות הערב המוקדמות. מניסיון,  בצורה זו תוכלו להרחיב את היקף המסחר שלכם באיביי, תגיעו לרווחים יפים וגם תצברו פידבקים חיוביים ממתפעלי האתר. מכירות רבות "נופלות" רק משום שהתזמון שלהן נופל על שעות הלילה.

התמונה הנכונה

מה שנקרא – הויז'ואל. כדאי לצלם תמונה טובה, כזאת שתצא ברורה מכל הזויות ותוכל לתת "הבנה מיטבית" של מראה המוצר. אל תפקפקו בכך שצילום תמונה טובה משפיע ומעלה בעשרות אחוזים את סיכויי המכירה של המוצר. בבגדים, למשל, תמונה של הבגד על בובה תהיה הרבה יותר מושכת מתמונה של הבגד פרוש על משטח.

תיאור מדויק של המוצר

התיאור הטקסטואלי צריך להיות כתוב בצורה מדויקת ולפרטי פרטים. חשוב לציין את כל התכונות ו/או הפריטים שמתלווים למוצר, יש לתאר את היתרונות של המוצר ולרשום את ערכו האמיתי או לתת לו ערך מילולי כמו "המשקפיים האלה נמכרות במעל 450$". בנוסף, לא לשכוח להוסיף את תנאי המשלוח ואת עלותו. כדאי לכן להכניס פרטי עלות משלוח לכמה יעדים בעולם, שכן על עלות המשלוח מכירה תקום או תיפול.

תיק תקשורת

לסיום, תקשורת עם הקונים שלכן היא אחד הדברים המשמעותיים ביותר בכדי להפוך למוכרות מצליחות, והיא מגדילה את הערך שלכן כמוכרות. לכן בדקו את הדואר האלקטרוני שלכם מספר פעמים ביום, ואל תשכחו לענות לקונים פוטנציאליים במהירות ולא פחות חשוב – באדיבות.

להרשמה לקורס בחינם שיעל גלזר מעבירה.

הנה מדריך של ebay להתחלת תהליך המכירה.

הנה המוצרים שהכי מומלץ לכן למכור ב- ebay.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה