4 גברים על במה

החברה שלקחתי איתי ל"ארבעה גברים, אליס, באך והצבי" טענה שבמחול מודרני אין סיפור. ואז המסך עלה והותיר את שתינו נפעמות

27/03/2011
אורית בראון אגמי קבלו עדכונים מאורית
  • RSS

ארבעה גברים בחליפות על במה ריקה למעט צבי השרוע בפינה, בהופעה מרשימה, ייחודית ומקורית:  "4 גברים, אליס, באך והצבי". הופעה שכל כולה גברים - כוראוגרפיה, רקדנים, מוסיקה, תאורה. דווקא בניהול ההצגה מצאתי אישה אחת לרפואה רייצ'ל שמה. החברה שאיתה הלכתי למופע התעקשה שבמחול מודרני אין סיפור. פה יש סיפור - ועוד איך. הוא סובב סביב ציר של התמודדות עם הגבריות החדשה-ישנה. מה שרואים על הבמה בתחילת המופע זה בעיקר שגבריות זו עבודה קשה, מתישה, רבת פעילות ותנועה, אתגרים, תסכולים, חליפות ונעליים מצוחצחות, תזזיתיות, ריצות. עימותים. חיכוך.

אגדה סוערת למבוגרים

ההופעה מתחילה באקורד כבד עם מסיכות שהן מצד אחד אנונימיות ומצד שני סמל לגיבורי-על, ברקע מוסיקה של יוהן סבסטיאן באך. במחצית חלה תפנית. הכובד מתחלף בקלילות והומור. באך נעלם לטובת שירי להקת קווין ואחד הרקדנים הופך למספר-קריין המגולל בפני הצופים אגדה למבוגרים:

"... הרחק הרחק מכאן בארץ שקטה, חיים עדרי גברים בהרמוניה מוחלטת עם הטבע. הם צדים, שותים, רוכבים על סוסים לבנים ומחבקים עצים עד שיום בהיר אחד, חיי האידיליה הגברית נקטעים בפתאומיות עם הגעתה של אליס..."

ארבעת הגברים חיו ביער בבקתה. היה שם מסך פלזמה ענק על הקיר ומקרר עם בירות. חייהם היו פחות או יותר שגרתיים ללא אירועים מיוחדים. לתוך שגרת הבירות והוידאו הופיע יום אחד נקבה, אליס שמה. היא נוקשת על דלת ביתם.  אליס בארץ הפלאות בשילוב עם כיפה אדומה ושלגייה ושבעת הגמדים, מייצרת מהפך בשגרת הגבריות המבודדת. הנערה-אישה שפולשת-מוזמנת-מתפתה לטריטוריה הגברית: מחוללת מהומה. היצרים גואים, התחרות מתגברת, עולים על פני השטח תאוות ממון וכוח וסופו של דבר נשפך דם ספק של הצבי ספק של אליס.

הופעה וירטואוזית עם אנרגיות גבריות מרשימות וקורטוב נקביות. ריקוד מהפנט המשלב את מיטב הכוריאוגרפיה המתוזמנת לקבוצה, זוגות ולסיום גם קטע סולו שהותיר אותי נפעמת. אמנות המחול במיטבה.

מה, איך ואיפה?

הופעה: יוסי ברג ועודד גרף

כוראוגרפיה: יוסי ברג ועודד גרף
רקדנים/יוצרים: הלל קוגן, עירד מצליח, עודד גרף ויוסי ברג
מוסיקה: יוהן סבסטיאן באך, פול קלקברנר
עיצוב תלבושות, במה, תאורה והפקה: יוסי ברג ועודד גרף
ניהול הצגה: ריצ'ל ארדוס
צוות טכני: יולי גרצ'יק

מופעים בתל אביב, מרכז סוזן דלל, אולם ענבל:

29/4 30/4 בשעה 21.00
כרטיסים 03-5105656

>> לפרטים נוספים על ההצגה

>> מתוך הבלוג של אורית אגמי- מאי בלוג
>> צילום מתוך ההצגה: יח"צ
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה