ביקורת הסרט: ''יחידת המתאבדים''

התסריט רדוד ביחס לקומיקס המקורי אבל צריך לזכור שעיבוד קולנועי כזה מורכב מאלמנטים רבים, שככל שהם רבים כך הסרט נועד לכישלון וכך, ככל שישנם גיבורים רבים בעלי כוחות "על", שלכל אחד מהם סיפור ומאפיינים ייחודיים ועל אנושיים, כך הסיכוי שהסרט יהיה מושלם ויספק את מבקרי הקולנוע הוא אפסי

17/08/2016
מרלין וניג קבלו עדכונים ממרלין
  • RSS

"יחידת המתאבדים", בבימויו של דיוויד אייר, הוא סרט המבוסס על חוברות הקומיקס מבית די.סי. והוא חלק מהיקום הקולנועי שלהם. הוא השלישי לאחר "איש הפלדה" ו"באטמן נגד סופרמן: שחר הצדק" והסרט מביא את סיפור ההמשך של גיבורי העל שנותרו בעולם לאחר מותו של סופרמן.

והנה גילוי נאות, הביקורת הזו נכתבת בשעה שכל ביקורות הקולנוע על "יחידת המתאבדים" כבר פורסמו וקטלו את הסרט. מצטנפת לבושתי, לא מצאתי אותו רע עד כדי כך. בייחוד ביחס לז'אנר המדע בדיוני, מדובר בסרט שניחן באפקטים וגיבורים מרהיבים. זה גם סרט שלא משעמם לרגע והדמיון בו לא מפסיק לעבוד שעות נוספות.

אמנם, התסריט רדוד ביחס לקומיקס המקורי אבל צריך לזכור שעיבוד קולנועי כזה מורכב מאלמנטים רבים, שככל שהם רבים כך הסרט נועד לכישלון וכך, ככל שישנם גיבורים רבים בעלי כוחות "על", שלכל אחד מהם סיפור ומאפיינים ייחודיים ועל אנושיים, כך הסיכוי שהסרט יהיה מושלם ויספק את מבקרי הקולנוע הוא אפסי.

יחידת המתאבדים

אמנדה וולר (ויולה דיוויס) היא העומדת מאחורי תוכנית X של המטה לביטחון בממשלת ארה"ב. על פי התוכנית וולר עקבה וכלאה מספר גיבורי על שניתבו את כוחות העל אנוש שלהם לרוע ובעצם קיומם הם מהווים איום על העולם. כעת, היא מציעה לשחרר אותם תחת שליטה מלאה שלה ובפיקודו של קולנול ריק פלאג (ג'ואל קינאמן). בפגישה עם ראש מטה הביטחון היא סוקרת את הפרופיל של האסירים ואת הכוחות המיוחדים שניחנו בהם.

יחידת המתאבדים

בהמשך בישיבת מליאה היא תדגים באמצעות ארכאולוגית, ג'ון מון, שמכשפה עתיקה השתלטה על גופה כמו דיבוק, את הכוחות הבלתי מוגבלים שביצורי ה"על". השליטה במכשפה מתאפשרת באמצעות ליבה שמאופסן במזוודה מאובזרת אצל וולר. הקבינט משתכנע ומעניק לה הזדמנות לשחרר את גיבורי העל כשלכל אחד מהם מושתלת פצצת נטרול לצוואר למקרה שיחליט למרוד או לשנות תוכניות.

אך משהו משתבש עוד בטרם התוכנית יוצאת לפועל, כאשר המכשפה שהשתלטה לסירוגין בגופה של ג'ון מון (ג'ון מון הארכיאולוגית היא גם האהובה של ריק פלאג, מה שהופך את הדברים למסובכים), יוצאת מכלל שליטה. המכשפה הקדומה מצליחה לגנוב את הלב מוולר, מאתרת את אחיה השד וביחד הם משתלטים על מידוויי סיטי וזוממים להשמיד את האנושות.

קארה דלווין

כעת הגיעה השעה להפעיל את יחידת המתאבדים המורכבת בין היתר, מדדשוט (ויל סמית') צלף מיומן שאינו מחטיא לעולם גם ממרחקים עצומים כאשר חולשתו ונקודת התורפה שלו היא ביתו היחידה. הארלין קווינזל היא פסיכיאטרית שהתאהבה במטופל שלה, פסיכי להחריד הלוא הוא ג'וקר (ג'ארד לטו) נבל על ופסיכופת רצחני וכעת, שרוטה לגמרי בעקבות אהובה היא הפכה להארלי קווין האחת והיחידה, אקרובטית משוגעת.

דיאבלו (ג'יי הרננדז) בעל כוחות על המאפשרים לו ליצור להבות אש מידיו, קילר קרוק (אדוואלה אקינואויה) נבל על גדול ומכוער בעל עור תנין שחי בביוב, בומרנג (ג'י קורטני) שודד אופרטוניס שמשתמש בבומרנגים ככלי נשק קטלניים... מהצד של ה"טובים" לחבורה מצטרפת כשומרת ראש של ריק פלאג, קטאנה, לוחמת יפנית ושתקנית שמומחית בסייף.

יחידת המתאבדים

העניינים כמובן מסתבכים ולאט לאט נוצר חיבור בין הגיבורים השונים בחבורה. מסתבר שעל אף היותם "גיבורי על" האנושיות מאפיינת את כולם ובפנטזיות הסמויות שלהם הם אפילו חולמים שהם נורמלים... המון אקשן וכוחות "על" מהפנטים מלווים את הסרט למרות שאכן, רמת הדיאלוגים נמוכה למדי ומשטיחה את הגיבורים שלבסוף מצליחים במשימתם למרות הקורבנות וגם, יש המון הפתעות, חלקן צפויות אבל עדיין נשמרות במינון מדוייק במרקם העלילתי.

על הדרך, תהיתי אגב, למה הנשים הרעות שהן חלק מחבורות כמו "יחידת המתאבדים" לא מתאפיינות בשום מיומנות לחימה אמתית למעט טירוף אבל בעיקר  חשבתי שמדובר ביצירה מורכבת ולא עד כדי כך גרועה גם אם היא לא העתק הדבק של הקומיקס.

כוכבים: 3

מרלנה- עובר - הארלי קווין כובשת בעיקר כי היא פסיכית אבל מצד שני הפסיכיות שלה מצילה בסוף את המצב ואת העולם.

הטריילר:

[youtube DFlK4cFNUtQ nolink]

צילום: יח"צ

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך