באיזו תדירות מומלץ לכבס ג'ינס?

אם הג'ינס שלכן חשוב לכן אז ממש מומלץ להקשיב לעצה של האיש שכנראה הכי מבין בג'ינסים: מנכ"ל המותג ''ליוויס'' בכבודו ובעצמו שיפתיע אתכן עם התשובה הנחרצת שלו לשאלה הקטנה אך המטרידה הזו

16/08/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

אחת השאלות הקטנות שמטרידות נשים רבות בעולם היא: "באיזו תדירות לכבס את מכנסי הג'ינס?". על פניו, שאלה פשוטה אבל הדעות כה חלוקות סביב סוגייה זו שיש מצב שנגיע לשלום עולמי לפני שנקבל תשובה מוחצת. ישנם את אלה הדוגלים בהגיינה מעל הכל ומבחינתם, אפשר ורצוי לכבס את הג'ינס אחרי כל פעם שלבשתן אותם ומהצד השני, תמצאו את אלה המאמינים ש"פחות זה יותר" וכי מומלץ לדחות את הכביסה שלהם כמה שניתן.

נשים רבות נכנסות ללחץ רק מהמחשבה של להידחס לתוך הג'ינס שלהן אחרי הכביסה. אתן בטח מכירות את הרגע הזה, בו נמרחתן על המיטה רק כדי לסגור כפתור ובקושי הצלחתן לנשום. אתן חוששות שאולי העליתן במשקל אבל הג'ינס פשוט התכווץ. עם הזמן אתן מפנימות שזה לא אתן, זה הם. כדי למנוע את הבאסה הזו בחורות רבות מעדיפות בקושי לכבס את הג'ינס.

אשלי גרהאם

אז כמה פעמים מומלץ לכבס את הג'ינס?

לפי סקר שערך "מאשאבל", רוב המגיבים ענו שהם מכבסים אחרי 3 פעמים בהן הם לבשו את הג'ינס. אם להאמין למנכ"ל המותג ליוויס, צ'יפ ברג, התשובה לכמה פעמים מומלץ לכבס את הג'ינס הוא: לעולם לא! בפוסט שפורסם בלינקדאין, "The Dirty Jeans Manifesto’" הוא שיתף שלא כיבס את הג'ינס שלו אפילו פעם אחת במהלך אותה שנה בה הם נרכשו. תאמינו או לא. בטקסט הפופלארי שלו האיש פשוט ניסה לנפץ את התפישה הגורסת שאנחנו חייבים לזרוק כל פריט שלבשנו רק פעם ישר לתוך מכונת הכביסה.

אז אוקיי, כנראה רוב בני תמותה לא מתכוונים להעביר שנה מבלי לכבס את הג'ינס, אז מה בכל זאת מומלץ לעשות?

מתוך נקודת ההנחה שכביסות כן פוגמות בג'ינס - כי הן מחלישות את סיבי הבד בכל כביסה עד שהם מתפוררים לגמרי - רצוי לדחות ככל הניתן את כביסתם. אם תמשיכו לכבס כל הזמן אז עם הזמן הם יאבדו את צורתם. אז נכון, כיום מייצרים ג'ינסים "מתוחכמים" עם כל מיני פיתוחים טכנולוגיים שנועדו לסייע לשימור עמידות הג'ינס אז בפועל אנחנו עדות לאיך שהם נהרסים בכביסות עד לרגע בו אנחנו צריכות להיפרד מהם בטרם עת.

אשלי גרהאם

הרבה בתי אופנה המתמחים בג'ינסים ממליצים לחכות חצי שנה עד שאתן מחליטות להשליך את הג'ינס לכביסה. הטענה היא שבזמן הזה הג'ינס ישמור ככל הניתן על הצבע והטקסטורה שלו. ואם אתן חוששות לגבי הצטברות חיידקים אז אפשר להירגע. מחקר מאוניברסיטת "אלברטה" מצא הבדל זעיר בלבד בין מצב ג'ינס שעבר כביסה לבין ג'ינס שלא ראה מכונת כביסה למשך 15 חודשים.

דרך נוספת שיכולה לעזור לכן להחליט לגבי "מתי זה הזמן הנכון לכבס את הג'ינס האהוב?", זה לפעול לפי הריח. אם הג'ינס מסריח אז באמת שאין מה להתווכח והגיעה שעתו. אגב, שיטה טובה להעלמת הריח היא להכניס את הג'ינס לתוך שקית ניילון שקופה ולהניח במקפיא לקצת זמן. הריח אמור להיעלם. בקיצור, תחזיקו מעמד עם הג'ינס החדש לחצי שנה לפחות ונסו לא להישבר בדרך.

 צילום: אינסטגרם אשלי גרהאם

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה