6 סיבות למה נשים מחליטות להתגרש

מומחי זוגיות מפרטים מהן הסיבות הנפוצות ביותר שגורמות לנשים לקום ולעזוב את הפרטנרים שלהן. ניתן לעצור את התדרדרות היחסים לפני שנהיה מאוחר מדי ואל תגיעו לטיפול כאשר כבר התייאשתן. תקשורת היא מילת המפתח וברגע שהיא איננה הקשר מת

10/08/2016
בריטני וונג, הפינגטון פוסט קבלו עדכונים מבריטני וונג,
  • RSS

נשים רבות אשר שוקלות להתגרש פונות הרבה פעמים רק בסוף הקשר לייעוץ זוגי כדי שזה יושיע אותן. הטיפול, מבחינתן, הוא הכתובת האחרונה לפני שהן אורזות את התיקים ויוצאות לדרך חדשה. בהרבה מקרים, בעליהן לא מודעים בכלל לכל הבעיות שהן חשות בקשר הזוגי והם אפילו מופתעים שהאישה שאיתם מכריזה שהיא רוצה להיפרד. כאן נחשפת הבעיה העיקרית: היעדר תקשורת.

כולנו יודעות עד כמה תקשורת טובה היא קריטית למערכת יחסים וכאשר היא נעלמת הקשר מתדרדר מהר. פערים בין בני הזוג מתפתחים עד לנקודת האל חזור. במקרים כאלה, גם טיפול זוגי לא יעזור. הבעיה מתחילה כאשר נשים לא מרגישות שהצד השני בכלל רואה, שומע ומעריך אותן. בכתבה הזו תוכלו למצוא את הסיבות הנפוצות ביותר לפירוק הנישואים מצד האישה, לדעת כמה מטפלים זוגיים מובחרים.

לא מזמן העלינו כאן את הסיבות העיקריות שבגינן גברים נוטשים את בנות זוגם וברור שהסיבות דומות מאוד. גברים ונשים רוצים את אותם דברים בקשר וכאשר הם לא יקבלו אותם הדרך לצבירת טינה ופרידה מהירה. הנה 6 סיבות עיקריות שיגרמו לנשים לרצות להיפרד:

1. הן מרגישות שהן נלקחות כמובן מאליו

כדי שמערכת יחסים תצליח, צריך ששני הצדדים יפגינו נוכחות ואכפתיות. קשר טוב מצריך תשומת לב, מאמץ ורצון הדדי. בהרבה מקרים, נשים לוקחות אחריות בלעדית על כל תחומי הקשר ואחר כך הן תוהות לאן נעלם בן הזוג. נשים אלו מרגישות שהן יכולות "לסחוב" את הקשר על הגב שלהן, לעשות את כל המאמצים ולמצוא כל מיני דרכים כדי לשמר את הלהט אבל אז הן נותרות מתוסכלות כאשר בני הזוג לא מחזירים יחס הדדי ולא מפגינים הכרת תודה. אחרי זמן רב הן תוהות, "למה לטרוח?".

2. הן מנהלות את אותו ויכוח טרחני עם בני הזוג

הרבה זוגות מגיעים לטיפול עם בעיות שהם גוררים כבר שנים. מטפלים עדים לכך שהרבה מהזוגות מנהלים את אותם ויכוחים חוזרים ונשנים. כאשר הצד השני לא פוגש את צרכיהם אז תתפתח טינה שרק תלך ותתעצם עם הזמן. כאשר נשים מרגישות שכבר אין עם מי לדבר ולא יגיע שום שינוי באופק אז הן פולטות משפטים כגון: "אתה אף פעם לא מקשיב לי", "הסליחה שלך לא שווה כלום". אם מישהי תרגיש שאין טעם יותר לנסות יותר וכי הויכוח חוזר על עצמו כמו תקליט שבור, היא בסוף תלך כי ימאס עליה לשמוע את אותם תירוצים וסיפורים.

3. הן לא מרוצות מחיי המין שלהן

אצל רוב הזוגות, חיי המין מהווים אינדיקציה לטיב הקשר. כאשר נשים מתלוננות על חיי מין לא מספקים, זה בדרך כלל מצביע עך כך שישנן בעיות גדולות יותר מחוץ לחדר המיטות. נשים שחשות תסכול מהמצב עם הפרטנר בין הסדינים מרגישות עייפות וצמאות ליחס, חום ואהבה ולא רק לסקס עצמו.

במקרים רבים, נשאלת השאלה "האם השניים יכולים להפגין חום ואהבה כלפי השני מבלי שזה יוביל תמיד לסקס?". הרבה פעמים היעדר אינטימיות במהלך הסקס גורם לנשים בסוף לרצות לעזוב את כל הקשר. במקרים רבים, הגבר חושב על עצמו, מפסיק להשקיע בפרטנרית לצדו והיא תתחיל להתרחק. בשלב מסויים היא עשתה "אקזיט" מהקשר ברמה הנפשית ואז כבר מאוחר מדי.

4. הן לא מדברות ומתחברות עם בני הזוג כמו פעם

נשים רבות מובילות מהלך לעבר גירושים לאחר שהן מרגישות שהפרטנר כבר אינו החבר הטוב שהיה וכי החיבור הקסום שלהם כבר התפוגג. לדעת המומחים, זו הסיבה מספר אחת שגורמת לנשים לנטוש את הנישואים או לבגוד. קל להן לחפש פתרון מבחוץ והן בוחרות לנהל רומן מהסיבה הפשוטה שהפרטנר כבר לא מרעיף עליהן תשומת לב כמו בהתחלה. כאשר אין כבר חיבור רגשי עמוק ,קל יותר להתרחק ולהגיע למצב של ניכור. מפה קשה מאוד להחזיר את החמימות למה שהיה וברגע שמישהו אחר צץ ומתעניין קל להיסחף לרומן לוהט.

מדונה

5. הן צמחו והשתנו והפרטנר לא

זה טבעי שאנשים צומחים, משתנים ושהקשר לא נשאר אותו דבר אבל הבעיה צצה כאשר רק אחד הצדדים מנסה לשמור על החיבור ועושה מאמץ לטובת הזוגיות. אם האישה מרגישה שהיא עסוקה בעולמות שונים ומתעניינת בדברים שכבר לא מעניינים את בן הזוג, קל להתרחק ובסוף הקשר יתפורר. הרבה פעמים האישה מבקשת מבן הזוג שיילך לטיפול במהלך הקשר, כדי כן להחזיר עטרה ליושנה אבל אם הוא מתנגד והבעיות רק גדלות ואז מגיע הסוף הבלתי נמנע.

זה בריא לשמור על חיי חברה ותחביבים אישיים, אבל אם מתחילים להתרחק יותר מדי וכל אחד נעלם בתוך עולמו ולא רוצה לשתף את השני כמו בעבר - גירושים לפתע הופכים לאופציה מפתה.

6. הן מגיעות לנקודה שרק גירושים יעזור להן להיות במקום הראשון

בהרבה מקרים, אם הצד השני סובל מהתמכרויות או התקפי זעם חוזרים ונשנים, האישה תתייאש ותתעייף עד לנקודה בה היא פשוט מעדיפה לקום וללכת. היא זקוקה לשקט ומנקודה זו, הדרך להתגרש קצרה. נשים אלו מעדיפות לצאת מהקשר המתיש והסוחט כוחות במקום להתמודד על בסיס יום יומי עם אותן בעיות, התפרצויות ולחצים בלתי פוסקים.

הן לא רואות שיפור באופק ומבינות שהמצב לא ישתנה כנראה. מכאן הן עוזבות את הקשר בתחושה שהן "ניסו הכל".

צילום: גטי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה