עידו קח אותי לסיבוב - תגובה לרוגל אלפר

בעולם שבו שרת התרבות מודה שלא קראה צ׳כוב ולא ממש מכירה את סרטיו של טרנטינו, מה אלפר רוצה מרוזנבלום? תגובה לביקורת על "מונית הכסף"

04/08/2016
שירה מרגלית קבלו עדכונים משירה
  • RSS

הבוקר השתלח מבקר הטלוויזיה רוגל אלפר במונית הכסף ובמנחה עידו רוזנבלום.

לדבריו ״הבושה מתה במונית הכסף, נבערות היא סבבה. היעדר השכלה בסיסית זה דאחקה״.

למה אלפר חושב שלשאול או לא לדעת היכן נולד פיקאסו או שייקספיר היא נבערות? חשוב לדעת מי הם היו ולא היכן נולדו. טוב שבפריים טיים יודעים לענות שויליאם שיקספיר יליד אנגליה ואולי מישהו יפתח וויקיפדיה וגם יידע שכתב את המלט. הרבה ילדים צופים בטריוויה וזה מגרה את סף מחשבתם.

מונית הכסף (צילום מסך)

בעולם שבו שרת התרבות הספורט התקציבים ומה לא, מירי רגב מודה בפומבי שלא קראה צ׳כוב ואף שלא צפתה באף סרט של קוונטין טרנטינו (חוץ מזה על הגבר והאישה ו… נו האהבה שלהם, לדבריה) מה הוא רוצה מרוזנבלום?

עידו רוזנבלום, עיתונאי - מנחה ואדם אינטלגנטי וחינני שבפירוש לא מסמל את מה שנבוב ורקוב בערוץ 2 מגיש תוכנית קלילה בז׳אנר אהוב ומוצלח של שעשועון. הנסיעה במונית ולא באולפן מסתובב קופץ וזועק היא חביבה מאד והיא פיצוח מדליק לז׳אנר מוכר.

מטרת הטור הזה אינה להצדיק את שידורי הפריים טיים של ערוץ 2. אני עצמי אינני צופה אדוקה ואני מעדיפה סדרה טובה על פני ריאליטי נמתח ונמרח על פני שעות ארוכות ויקרות כדי לקבל עוד דקה נטו של התגוששות בוצית באיזה אי. ערוץ 2 משקיע הרבה כסף בתוכניות הפריים וגם מפסיד כסף (לטענתו) והדיון על טיב ואיכות התוכניות לגיטימי ונדרש.

כל זאת לא מצדיק את ההתנשאות המופגנת של אלפר על פני רוזנבלום, המונית ויושביה. טון דבריו והביקורת הם לא פחות מהתנשאות אשכנזית אליטיסטית של המבקר לפיו רק מי שיודע היכן נולד אלבר קאמי או סארטר הוא אדם אינטליגנטי שמכבד את המונית בזמן שהיא זזה מנקודה לנקודה.

בדיוק כמו שבשנות השישים של מדינת ישראל חטאו מבקרי הקולנוע בשבחם את הסרטים בעלי המעמד הלאומי כששירתו את האידאולוגיה האשכנזית-ציונית ובזו לסרטים מהז׳אנר ״המעמדי״ מה שמוכר כ״סרטי הבורקס״.כיוון שבאותה תקופה ביקורות הקולנוע הן אלה שקבעו את דירוגו של הסרט היתה להם השפעה ממשית על מה שנחשב כהצלחה קולנועית. אח״כ הגיע סאלח שבתי של אפרים קישון (1964) וכל השאר היסטוריה - הסרט הפך לפופולרי והביקורות המתנשאות איבדו מזוהרן.

מבין התוכניות שעל המסך ל״מונית הכסף״ יש חן רב כתוכנית, וכן, אנחנו ב 2016 ואפשר גם להרוויח 250 ש״ח על שאלה ולנצל את ממד התחרותיות בין הנוסעים כדי לייצר ענין. בעידן שבו הגברת הראשונה של ארה״ב נכנסת לאוטו של המנחה James Corden ושרה איתו בקולי קולות את סטיבי וונדר תוך כדי נסיעה, זו בהחלט טלוויזיה כייפית ומבדרת.

הטלוויזיה היא מכשיר בידורי המציע מגוון תכנים בפלטפורמות רבות - היתרון היום הוא שכל אחד יכול לבחור מה לראות, מתי והיכן.

מונית הכסף ורוזנבלום הם בפירוש Fun TV.

-

**הכותבת היא יו"ר סלונה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך