לכל אחת מגיעה זווית חדשה על אהבה

לא משנה בנות כמה אנחנו ומה ההיסטוריה או המציאות הזוגית שלנו, אהבה תמיד מעסיקה אותנו. איך נדע גם לצפות ולחלום וגם לדעת איך למצוא ולתחזק אהבה?

03/08/2016
מדור שיווקי קבלו עדכונים ממדור
  • RSS

פריידי מרגלית וזוגתה אלימור הניג (צילום: גילי ומירית)

כשהיינו בנות 14, אהבנו מרחוק, עם מבט חולמני בעיניים ונטייה להסמיק, לצחקק ולהיאלם בכל פעם שמושא אהבתנו הבחין בקיומנו. כשגדלנו קצת, התחלנו לצבור חוויות ולמדנו בעיקר בשיטת הניסוי והטעיה. בחרנו בחירות שגויות, נשבר לנו הלב, התאכזבנו והתאהבנו בגדול, בטלטלה גדולה, עם כל הגוף והנשמה. העיניים שלנו נצצו, שתינו בצמא כל מילה, רצינו רק להיות יחד. הגענו לשלב שבו סוף סוף מצאנו את האחד או האחת והגענו למנוחה ולנחלה, היינו בזוגיות.

אך בניגוד למציאות של רומן רומנטי שבה רגע השיא הוא גם רגע הסיום של "והם חיו באושר ובעושר עד עצם היום הזה", בחיים האמיתיים, מציאת הזוגיות היא רק תחילתו של סיפור האהבה, כי זוגיות היא לא רק מטרה, היא עולם ומלואו שכולל בחובו גם את הסכנות הגדולות ביותר לאהבה, ונראה שאין אויב מר יותר או איום גדול ליותר לאהבה מעייפות של שגרה.

כדי להבין את המקורות, צריך לחזור אחורה,  אל החיפוש אחר זוגיות המשקף כמיהה ילדית של התודעה להביא ריפוי לעצמה, כלומר, לשחזר את פצעי הילדות בניסיון לרפא אותם. המוח מתקבע ו"מתאהב” במקום המדויק בו הוא מוצא פוטנציאל לריפוי.  ילדה שגדלה בבית קר בו “חום” זה רק שם של מחלה, הגיוני היה להניח שתימשך לגבר חם, עוטף ומחבק שיעניק לה את כל מה שלא קיבלה, אך בפועל, גבר כזה יידחה אותה, היא תראה בו “חלש אופי” ומחזר אובססיבי. כנ”ל לגבי ילד שגדל בבית עם אמא שתלטנית, על אף שההיגיון אומר שאת אהובת לבו ירצה רכה ונשית, במציאות ,תת המודע שלו יימשך לאשה חזקה ורודנית , לפחות כמו אמא.

תת המדע שואף תמיד לשחזר לעצמו את חווית הילדות המקורית, לייצר מצע דומה ככל הניתן לזה שהוא מכיר, ודווקא ממנו לקבל את הריפוי. אנחנו ניגשים אל הזוגיות מתוך הנחה לא מודעת שבני זוגנו יפצו אותנו על העוולות והקיפוח שחשנו בילדותנו.

וכאן מתחילה הבעיה

בתחילת הקשר, כאשר אנחנו בשלב ההתאהבות הראשונית, הגוף מפריש הורמונים המעניקים תחושת אופוריה וכימיקלים שנמצאו כמגבירים את הדופק ואת המרץ ומעניקים תחושה של התרוממות רוח. בשלב זה הזוג המאוהב רוצה לבלות כל שניה פנויה יחדיו. אלא שאחרי זמן מה, ההורמונים שוכחים וההתלהבות מתפוגגת, מלחמות ומאבקים מתחילים לצוף ונראה כי האסטרטגיה והחיפוש אחר אהבה –  עלו בתוהו. אנחנו מתמלאים בתחושת כישלון ומתחילים לתהות שמא “זה לא זה”. בני הזוג שלנו, על אף היותם מודעים לצרכים שלנו ("בכל יום אני מזכיר לך שאני שונא שאת מבקרת אותי כמו אמא שלי” וכו’ וכו’) מתעלמים מצרכינו. מה שגורם לנו להרגיש פגועים, מאוכזבים ואפילו כועסים על ההתעלמות המכוונת מצרכינו. בשלב זה הזוגיות הופכת לסיר לחץ אימתני, כל אחד מצדו מנסה “לאלץ” את בן הזוג לנהוג ולמלא את מבוקשו, משחקי כוחות, שליטה. האהבה מתחלפת בכאב גדול, אנחנו מונעים מבני זוגנו אהבה, הנאה ואפילו סקס, בכוונה תחילה, בתקווה שאולי זה יגרור אותם לשינוי. אבל בפועל אנחנו רק טובעים בלופ שירחיק אותנו עוד ועוד מהריפוי המיוחל.

truelove4saloona030816-3

"נמאס לי להיות לבד, נמאס לי מהדייטים, נמאס לי לתהות אם יש בכלל בעולם מישהו בשבילי"

אם הייתן זבוב על הקיר, זה בטח מה שהייתן שומעות בערב טיפוסי:

עינת עם עמוס כבר כמעט 20 שנה. יש להם שני ילדים, בית יפה, קריירות מצליחות, חופשות משפחתיות פעמיים בשנה. אבל היא חשה אי שקט, זה לא שרע לה עם עמוס, אבל כל השיחות שלהם סובבות סביב הבית והילדים, הוא לא מתעניין במה שמעניין אותה והיא לא ממש מקשיבה כשהוא מדבר על העבודה, והסקס כבר איבד את הלהט של פעם וכשהיא כנה עם עצמה, עינת מודה שהיא מעדיפה שנת לילה טובה על פעילות בין הסדינים. לפעמים, היא אומרת, "אני מחכה שהוא יירדם, נכנסת למיטה בשקט, כמה שיותר רחוק ממנו, רק שלא יתעורר ויבקש סקס".

מיכל מקשיבה לעינת ומהנהנת בהבנה ואז נאנחת, "אני מבינה שלא קל שם בזוגיות, אבל לפחות יש לך מישהו לחזור אליו הביתה בערב, נמאס לי להיות לבד, נמאס לי מהדייטים, נמאס לי לתהות אם יש בכלל בעולם מישהו בשבילי".

תמר, השתקנית שבחבורה, מחכה להפוגה בשיחה ובשקט זורקת לחלל האוויר: "חשבתן פעם שחוץ מלתמוך, להקשיב ולהיעזר זו בזו, יש אולי משהו אופרטיבי שאנחנו יכולות לעשות כדי להגיע לאהבה טובה יותר?"

"מה זאת אומרת אופרטיבי? מה למשל?" שואלת עינת.

"הכוונה היא לשינוי כל הראייה שלנו על אהבה וזוגיות. אנחנו מדברות על הגברים הלא מוצלחים שאנחנו פוגשות, על בן הזוג שלא מקשיב, אנחנו מתלוננות שהוא לא מבין מה אנחנו באמת צריכות, אבל אנחנו אף פעם לא מדברות על עצמנו, על מערכת היחסים שלנו עם עצמנו. אנחנו אוהבות את עצמנו? מקבלות את עצמנו? כי אם לא, איך נאהב מישהו אחר ואיך מישהו יוכל לאהוב אותנו?"

הבשורה הינה שה”מישהו” הזה אינו אלא אנו עצמנו. נבכי תודעתנו.

החדשות הטובות: אפשר לשנות את זה

אפשר לייצר זוגיות כמו שתמיד חלמתם כאן ועכשיו. הגורם המשפיע הוא לא בן הזוג, אלא אתם עצמכם. בסדנה על אהבה וזוגיות תלמדו כי שחרור התודעה היא הדרך היחידה לשנות את המציאות ולהתחיל לייצר לעצמכם את המציאות אליה אתם שואפים. תגלו פרוטוקול "מוח הזוחלים" המוטבע בכל אחד וגורם לנו לשחזר שוב ושוב את אותם הקשרים? מדוע אנו נמשכים לבלתי מושג ודוחים את הקיים? נלמד לקודד ולתכנת מחדש אהבה תומכת, מעצימה, מרגשת ומלאת תשוקה בריאה. נלמד להגיע לאהבת אמת. נלמד טכנולוגיה מעשית להגשמה ולבריאת מציאות רצויה מידית. נחקור את הקשר בין התת מודע למציאות אותה אנו חיים. נלמד להנגיש את המידע החשוב של חיינו ואיך לייצר רצף של הגשמות בזוגיות שלנו – ובסוף, ממש איך עושים זאת? איך מגיעים לאהבת אמת?תלמדו מודל פשוט, כל כך פשוט שהוא כמעט גאוני, דרכו תוכלו ללמוד איך להגשים כל שינוי, כל פער בזוגיות שלכם וגם בדברים אחרים בחיים.

בדיוק בשביל זה קיימת סדנה "אהבת אמת", במלון מצפה הימים, בטו' באב. זו סדנה בית יומיים שעוזרת להתחיל לחשוב על הכל קצת אחרת, לתהות אם נקודת המוצא שלנו מוטעית ואם אולי אנחנו צריכות להסתכל פנימה, במקום החוצה. הסדנה מיועדת גם לזוגות וגם למי שמחפש אהבה ולא בדיוק מצליח.

truelove4saloona030816-2

מה הסדנה כוללת?

"אהבת אמת", היא סדנה אינטימית על זוגיות, תשוקה ועל "האני" בשניים עם פריידי מרגלית ואלימור הניג.

המכניקה של האהבה מלמדת כי זוגיות איכותית מתבססת על ההבנה כי בן או בת הזוג אינם אלא שיקוף מוחלט שלנו. מציאת בן זוג, או קיומה של זוגיות מעולה, תלויה באופן בו אנחנו תופשים ומעריכים את עצמנו. בסיום הסדנה יהיו בידיכם כלים למצוא את בן או בת זוג עליהם חלמתם, ולזוגיים שבינכם – לשדרג ולפתח את הזוגיות הקיימת לכדי אהבה תומכת, מעצימה, מרגשת ומלאת תשוקה בריאה.

הסדנה מיועדת למי שלא מצאה עדיין אהבת אמת ותוהה אם אפשר לשנות זאת, לזוגות שרוצים להעלות את הזוגיות שלהם מדרגה, לזוגות שחווים עייפות החומר ולכל מי שמוכן להסתכל על זוגיות בזווית שונה ולפתוח את התודעה.

פריידי מרגלית היא מייסדת שיטת המטא פסיכולוגיה, מומחית לתודעה, מנטורית מובילה בארץ, יו"ר וראשת קהילת מרחב מודעות. אלימור הניג (ד"ר Fear) היא מומחית לתכנות התודעה בשיטת מטא פסיכולוגיה והתמודדות עם פחדים וחרדות.

הסדנה היא בת ארבעה מפגשים בני שעתיים כל אחד.

מצפה הימים הוא מלון בוטיק, ספא וחווה אורגנית הסמוך לראש פינה. 150 דונם של שלווה בלב גנים ובוסתנים ומול נוף הרי הגולן והכינרת. המקום המושלם להפסקה של שלווה ממרוץ החיים, לרגיעה ולפתיחת המודעות לזווית ראייה חדשה על החיים.

עלויות:

1,100 ₪ לאדם לילה כולל ארוחת ערב וארוחת בוקר כולל השתתפות בכל מפגשי הסדנה (מינימום 2 אנשים בחדר)

1,650 ₪ לאדם, בחדר לבד.

850 ₪ לאדם למפגשים בלבד ללא לינה וארוחות.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה