הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ירושלים 2016

האירוע החגיגי מיועד למבוגרים, לילדים ולפעוטות ותוכלו להתמוגג מאינספור הצגות מעולם תיאטרון הבובות. רוצות להגיע לכמה מההפקות הטובות ביותר בארץ ובעולם? סלונה מחלקות כרטיסים ל-3 הצגות נהדרות אז אל תפספסו!

03/08/2016
תרבות ובידור קבלו עדכונים מתרבות
  • RSS

אם אתן מחפשות אטרקציה ססגונית ומיוחדת למען הילדים ועבורכן בחופש הזה אז הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ירושלים 2016 הוא חווית הבילוי המושלמת. מתכונת הפסטיבל חגיגית מתמיד: 32 הפקות מישראל, 8 הפקות מחו"ל, 7 בכורות, ZOOOO - אירוע חוצות ייחודי, מופעי קברט מתחת לכיפת השמיים ועוד אירועים נוספים ב-4 ימים גדושים למבוגרים, לילדים ולגיל הרך.

פסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות ירושלים ה-25 בהפקת תיאטרון הקרון, יתקיים השנה בין התאריכים 15-18 באוגוסט בירושלים ב-5 אולמות: במתחם תיאטרון החאן, בתיאטרון הקרון ובגלריה בתחנה הראשונה. בפסטיבל יהיו כ-40 מופעים שונים. הפסטיבל מאפשר בילוי שהוא הרבה מעבר להצגה. בנוסף למגוון היצירות, החושפות את הקהל לקשת רחבה של סגנונות בעולם תיאטרון הבובות, ניתן להתרשם מההפקות הטובות ביותר בארץ ובעולם.

הצגת סין

סלונה מחלקת 30 כרטיסים בודדים להצגות "אופרה פקין", "יואל אמר" ו-"קרקס בובות". רוצות לזכות בכרטיס? מלאו את הטופס למטה וציינו לאיזו הצגה אתן רוצות להגיע ואולי תהיו בין הזוכות!

במתחם ה-ZOOOO – גן חיות אמנותי בגן הפעמון, יער הטוטם המופלא, תוכלו להנות מבמה חופשית המשלבת מוסיקה ובובות באווירה מיוחדת. זרקור מיוחד בפסטיבל השנה הוא עולם בעלי החיים אשר שימשו מאז ומתמיד כגשר להבנת עולם הילד בספרות ילדים ובעולם התיאטרון. בפסטיבל יקבל עולם בעלי החיים דגש בהצגות, ובעיקר בהצגות לילדים.

דגש נוסף בהצגות בפסטיבל השנה הוא על שילוב של מסורות שונות של תיאטרון בובות יחד עם תאטרון בובות עכשווי פורץ גבולות. "האמן המרכזי שיגיע מחו"ל הוא יאנג פיי (Yeung Fai), מאסטר סיני שהביא למערב את המסורת הסינית של בובות כפפה אשר יציג בין היתר את ההצגה לילדים, "אופרה פקין". בין ההצגות תוכלו להתרשם מ-Pelele, להקת בובנאים עליזה ותוססת מפריז.

הצגת ילדים

כמו כן, תוכלו להתאהב ב"קרקס הבובות" – הצגת קרקס לילדים בשילוב מריונטות ייחודיות ו-"Don Cristobal" – הצגה למבוגרים בסגנון "פאנץ' וג'ודי. סגנון זה חוגג את מסורת בובות הכפפה האירופאית שהתבססה כסאטירה פוליטית עם הומור פרוע על מוקדי הכוח בחברה. גם השנה יתארחו בפסטיבל הצגות רבות לגיל הרך, הבולטת ביניהן היא "אדון וגברת בחופשת קיץ" (גרמניה), קרקס בובות פיוטי, כמעט ללא מילים, בה יחזו הילדים בקרקס החיות של בני זוג משעשעים.

תיאטרון הקרון יעלה עם חמש הפקות חדשות לילדים וביניהן "ים קטן" – הצגת בובות מתחת למים, "למה בכה הדג?"– עיבוד לסיפורי החיות של עודד בורלא, "טיול לילי"- מסע פנטזיה אל תוך חלום של ילדה ועוד שתי הפקות ביכורים מתוכנית הלימודים של הקרון. המופעים הם לא רק לילדים ומבוגרים יוכלו ממש להנות מהחוויה הבלתי נשכחת.

הצגת בובות

סלונה מחלקת 30 כרטיסים בודדים להצגות "אופרה פקין", "יואל אמר" ו-"קרקס בובות". רוצות לזכות בכרטיס? מלאו את הטופס למטה, אחרי פירוט ההצגות, וציינו לאיזו הצגה ובאיזו תאריך אתן רוצות להגיע ואולי תהיו בין הזוכות!

1. "אופרה פקין",לגילאי 5 ולכל המשפחה

קוף לוחם קונג פו, להטוטן מיומן, טיגריס אכזר ונסיכה יפיפייה. הבובות באופרה פקין יעשו כל מה שתרצו ואפילו מה שלא תוכלו לדמיין! יאנג פיי – רב אמן בובות הכפפה הסיני, דור שישי לשושלת בובנאים  - יעשה בשתי ידיו את הלא יאומן: הבובות יקפצו, יתגלגלו, ילחמו, יתאהבו. תיאטרון בובות כפפה וירטואוזי בהשראת האופרה הסינית המסורתית. שילוב מהפנט של ריקוד, תנועה ובובות מרהיבות.

בימוי, עיצוב והפעלה: יאנג פאי. 40 דקות / ללא מילים

יום ד' 17.8 | 16:00, 18:00

יום ה' 18.8 | 16:00, 18:00

תיאטרון החאן – במה 1

2. "יואל אמר", לגילאי 9-4

הצגה מוזיקלית בהשראת ספרו של יואל הופמן "בפברואר כדאי לקנות פילים". יואל אמר שאפשר לשתות צלילי פעמונים ולראות איך נראים כשישנים. יואל אמר דברים קסומים, מדהימים, יוצאים מן הכלל! ורונית מחכה לו והוא... לא מגיע בכלל. במקומו מגיע דניאל ובידיו הפתעה ענקית. סיפור על חברות דמיונית, על חברות אמתית ועל מה שביניהן. ההצגה עלתה בבכורה בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים לשנת 2014 וזכתה בארבעה פרסים:

יצירתה של רונית קנו. כתיבה ולחנים: רונית קנו. 50 דקות / עברית

יום ד' 17.8 | 10:30

תיאטרון החאן - במה 1

3. "קרקס בובות", מגיל 4 ולכל המשפחה

ברוכים הבאים לקרקס הבובות! עוד רגע קט יתחיל המופע על במת הזירה שלפניכם. המוזיקאי ינגן, מנחה הקרקס ייכנס ויכריז על הקטע הבא: רקדנית על חבל מתוח, קוזק על סוס דוהר, לוליין אמיץ, ואיך אפשר בלי ליצן שמצחיק את הקהל. מריונטות עץ מסורתיות, בשילוב מסיכות תיאטרון ומוזיקה חיה.

עיצוב והפעלת בובות: פז טאטאי, מרי דה נאזל. 45 דקות / ללא מילים

יום ב' 15.8 | 10:30, 12:30

יום ג' 16.8 | 11:00, 16:30

תיאטרון החאן - במה 1

סלונה מחלקת 30 כרטיסים בודדים להצגות "אופרה פקין", "יואל אמר" ו-"קרקס בובות". רוצות לזכות בכרטיס? מלאו את הטופס למטה וציינו לאיזו הצגה ובאיזו תאריך אתן רוצות להגיע ואולי תהיו בין הזוכות!

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה