שאנן דוהרטי: ''הסרטן התפשט''

השחקנית, שהתפרסמה בסדרת הקאלט "בוורלי הילס 90210'', וחלתה בסרטן השד, בישרה בראיון מצולם שהסרטן התפשט לבלוטות הלימפה. "הלא נודע הוא החלק המפחיד ביותר", סיפרה בבכי. נותר לקוות שהיא תביס מהר את המחלה הארורה

02/08/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

כוכבת סדרת הנעורים המצליחה, "בוורלי הילס 90210'', שאנן דוהרטי, סיפרה בראיון מצולם ל-ET שהמאבק שלה עם מחלת הסרטן רחוק מלהסתיים. למעשה, מצבה הרפואי התדרדר והיא בחרה לדבר על זה בפתיחות כדי לעורר מודעות. השחקנית בת ה-45, אשר אובחנה בסרטן בפברואר 2015, הכריזה בדמעות שסרטן השד התפשט לגופה.

"אחרי אחד הניתוחים שעברתי, גילינו שהתאים הסרטניים התפשטו לבלוטות הלימפה", בישרה השחקנית, "מהסיבה הזו אני כעת עוברת טיפולי כימו ואחרי הטיפולים הללו אעבור הקרנות". לא מזמן דוהרטי חשפה בחשבון האינסטגרם שלה את הרגעים המרגשים, בהם היא נפרדה משיער ראשה השחור והחלק שכה נחקק כאשר גילמה את דמותה של ברנדה וולש בסדרה המיתולוגית.

לצדה עמדו בני משפחתה, בעלה וחבריה הקרובים שליוו אותה בכל שלב ושלב. התמונות האותנטיות בשחור-לבן חשפו צד שברירי אך אמיץ בשחקנית שנאבקת על חייה. התצלומים הפכו ויראליים בכל העולם כי לא בכל יום רואים אישיות מוכרת נחשפת עד הסוף, בלי פילטרים.

שאנן דוהרטי בוכה

אי אפשר היה להישאר אדישים לדוהרטי, שהתפרקה ובכתה לפני גילוח שיער ראשה. גם כשבסוף היא חייכה למצלמה ושידרה שהכל בסדר, העצב היה ניכר. "אחרי הטיפול השני, השיער שלי היה יבש וכשהברשתי אותו הוא פשוט נשר לי. אני זוכרת איך החזקתי בידיים גושי שיער ענקיים ובכיתי לאימא 'השיער שלי! השיער שלי!'.

זה פשוט נשר לי מבין הידיים והשתגעתי מזה. אמרתי לה שתביא לי את המספריים מהמטבח. היא אמרה לי 'חכי!' ועניתי לה, 'פשוט תחזיקי את זה!' ועשיתי תספורת קארה חמודה אבל זה לא היה מספיק. השיער המשיך לנשור. עברנו שלבים עם השיער שלי. בהתחלה עשיתי קארה, אחר כך קצר ורק אז גילחנו הכל".

שאנן דוהרטי מגולחת

דוהרטי חשפה שבמאי האחרון היא עברה כריתת שד. היא לא הסתירה את המשבר שחוותה בעקבות הניתוח שערער אותה לגמרי וסיפרה על החלק הקשה מבחינתה בהתמודדות עם המחלה הארורה: "הלא נודע הוא תמיד החלק המבהיל. האם טיפולי הכימו יעבדו? האם ההקרנות יעבדו? האם אצטרך לעבור את כל זה שוב או האם אתמודד עם עוד סרטן? הכל חוץ מזה ניתן להתמודדות. אפשר להתמודד עם כאב ואפשר לחיות ללא שד. אני בעיקר דואגת על העתיד ואיך העתיד הזה ישפיע על האוהבים שלי".

השחקנית לא מנסה להציג את עצמה כקורבן או לסחוט אמפתיה דרך התקשורת וחשוב לה להבהיר זאת. היא רק מנסה לעורר מודעות ולהיות כנה עם הסביבה שלה. החשיפה שלה נוגע ללב והוא בהחלט עוזר להעביר את המסר שאין לחולים במה להתבייש. הם לא צריכים להסתתר מאחורי דבר. ההתמודדות שלה מעוררת הערצה והדרך עוד ארוכה. הבשורה כעת מעוררת דאגה אבל  נראה כי דוהרטי היא פייטרית לא קטנה.

עד כה עברה דוהרטי 3 סיבובי כימו מתוך ה-8 המתוכננים. הטיפולים גרמו לה להוריד במשקל, בקושי לצאת מהמיטה והיא הקיאה לא מעט אחרי כל טיפול. "את לא רוצה לאכול או שיזיזו אותך", אמרה דוהרטי אבל לא הייתה לה ברירה ובעלה הכניס אותה לאוטו והסיע אותה לטיפולים. בראיון היא גם שיתפה איך צוות הרופאים עשה עבודה נהדרת איתה והיא החמיאה למנתח שביצע את כריתת השד שעברה.

shan1

"הוא לא רצה שאתעורר ואראה כלום", סיפרה, "היה לו חשוב שלא אעבור את החוויה הזו. הוא הכניס לי מתקן שמנפח את אזור השד כדי שיהיה לי משהו איפה שהיה פעם שד. הוא חמוד וקטן ואני יכולה לנפח אותו קצת כשאני רוצה ולפעמים אני מצמצמת אותו. אני יודעת שאני נחשפת כאן באופן מאוד אישי אבל הרבה נשים יכולות בטח לומר ' עברתי כזה דבר גם'".

השחקנית מודה שהסרטן גרם לה להיראות מבוגרת יותר וכי התרופות יכולות לנפח מאוד. "ישנן כל כך הרבה תופעות לוואי ואני בעיקר לא רוצה לצאת מהמכולת כאשר מישהו יצלם אותי ויגיד 'אוי, אלוהים, תראו אותה!'.

שאנן החולה

דוהרטי אף סיפרה איך היא התמודדה עם קניית החזייה הראשונה אחרי כריתת השד. קל זה לא היה. "זה היה טראומטי וזוועה ולא חשבתי על זה באותה הזמן. אמי הלכה איתי לחנות והתפרקתי בדמעות כשנכנסנו לחדר ההלבשה. פשוט ברחתי החוצה. אחר כך ישבתי באוטו והתייפחתי. כעת אני יכולה לצחוק על זה. רציתי לחשוף את כל מה שאני עוברת כדי שאם יש סיכוי אחד שהסיפור שלי יעזור למישהו, עשיתי את שלי".

נותר רק לאחל לה מישראל: החלמה מהירה!

צילום: גטי, חשבון האינסטגרם שלה

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך