תראו מה עשתה האם הזו מקשקושי בתה

רות אוסטרמן הפכה את קשקושי הילדה הקטנה שלה, בת ה-3, לציורים מדהימים. מהיכן שאחת הפסיקה השנייה המשיכה והתוצאה פשוט נפלאה ומעוררת השראה. אפילו פיקאסו היה מעריך את האמנות המשפחתית הזו

01/08/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

לפעמים אני צוחקת מההורים האלה שמסתכלים על הקשקוש המצוייר של הילד ומתחילים להשתפך "זה מדהים! מי גאון של אימא, מי?" אבל אם אחת החליטה לא להסתפק בעמדת הצופה מהצד על יצירות בתה והחליטה לשתף עימה פעולה. רות אוסטרמן פשוט המשיכה את היצירות של חווה בת ה-3 והפכה אותן לציורים מקסימים. היא מוכיחה שאין כמו שיתוף פעולה ודימיון מודרך כדי להפוך משהו גולמי לסיפור שלם.

האם ובתה מתגוררות בקנדה ותהליך היצירה המשותף התחיל כשחווה הייתה בת שנתיים. הפעוטה שרבטה עם העט שלה כל מיני דברים והאם הפכה את המופשט לברור ומוגדר. באופן מצחיק, לא הייתי מתפלאת אם היו מוכרים את ציורי הפעוטה לאספנים בהרבה דולרים ושמישהו עוד היה בוהה בקשקושים ומצהיר: "זה פיקאסו הבא!". הרי, אנחנו חיים בעידן בו כל שטות הופך לאמנות וכל קו ועיגול הופכים ל"עולם פנימי סוער בעידן הפוסט מודרני".

האם הסבירה שהיא מנסה לקחת את כל התהליך בכיף ובקלילות כדי לא להפוך את היצירות ל"בוגרות מדי" ולהעלים בטעות את תרומתה של בתה. בניגוד למה שאנשים חושבים, היכולת לצייר כמו ילדה היא דווקא לא פשוטה בכלל ומאלצת אדם להשתחרר מפרפקציוניזם קפדני. לצייר בראש של ילד זה לדעת להיות ספונטני חופשי ולזרום לכל מיני כיוונים ללא כיוון מוגדר מראש. "לצייר איתה הזכיר לי מה זה לצייר כמו ילדה ולראות את עולם מבעד לעיניים שלה".

הנה כמה מהיצירות המקסימות:

ציורי אם ובתה

ציורי אם ובתה

ציורי אם ובת

ציורי ורוד

mom-turns-kid-doodles-into-paintings-4

ציורי אם ובתה

mom-turns-kid-doodles-into-paintings-9

mom-turns-kid-doodles-into-paintings-23

הנה הסרטון איתן:

צילום: יוטיוב
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה