הדוגמנית הביונית הראשונה

רבקה מארין עשתה היסטוריה בעולם האופנה והפכה לדוגמנית הביונית הראשונה עם פרוטזה. היא הוכיחה ששום דבר לא עומד בפני כוח הרצון והמראה הייחודי כבר הפך אותה לכוכבת רשת

31/07/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

עולם האופנה תמיד רעב לפנים חדשות ובדרך כלל תראו בו בחורות בעלות יופי מגוון אבל כנראה שלא תראו הרבה דוגמניות שדומות לרבקה מרין. הבחורה הזו מעוררת באזז בימים אלה, גם בזכות העובדה שאין לה זרוע והיא מתפקדת עם פרוטזה מתקדמת מבחינה טכנולוגית. מרין לא רק יפה באופן כובש היא בעצם "הדוגמנית הביונית" הראשונה שעושה היסטוריה ומצליחה להתפרסם בזכות נתוניה הייחודיים.

דרכה של מרין לא הייתה קלה ופשוטה. כמצופה, היא נאלצה לספוג לא מעט הערות נבזיות במהלך חייה. היא לא תשכח איך אנשים צחקו עליה או איך הסתתרה מתחת לסוודרים גדולים כדי להסתיר את גופה. "בכל שנות ההתבגרות שלי הסתתרתי מאחורי מצלמה והייתי מאוד מודעת לסביבה", אמרה למגזין "טודיי".

מרין אף נאלצה להתמודד עם מכשולים רבים, כמו הפעם שסוכנות דוגמניות לא רצתה לייצג אותה. מגיל 12 היא התחילה להבין שהמראה שלה יוצא דופן ובעל השלכות. "הבנתי מהר שאני שונה ודברים לא יבואו לי בקלות". הבחורה היפה והאסרטיבית אינה עוסקת רק בדוגמנות. היא כעת גם שגרירה של "Lucky Fin", ארגון ללא מטרות רווח שמקדמת אנשים בעלי נכויות בחלק העליון של הגוף.

כיום מרין טסה בכל העולם כדי להרצות על קבלת האחר והיא מקדמת בפני מבוגרים ונערים כאחד את העובדה ששום דבר לא אמור באמת לעצור אדם מלהצליח וכי אין באמת "נכות" שמגבילה. מרין, 29, מקדמת גם חברה שמייצרת פרוטזות מהמובילות בעולם, כמו שיש לה. חשוב לה שאנשים ידעו שיש להם אופציות וכי הטכנולוגיה בתחום הזה יצרה שיפורים רבים.

1 מתוך 5 אנשים בארצות הברית הם בעלי מוגבלויות. "אנחנו צריכים לחגוג את הייחודיות", אומרת מרין, "ולא לשמר רק את הקונפורמיות שהתקשורת מייצגת". כעת מרין, המתגוררת בניו ג'רזי, מפתחת קריירה מבטיחה לאחר שהצטלמה ל"נורדסטרום", מגזיני אופנה ואפילו צעדה על המסלול בשבוע האופנה בניו יורק.

החיים עם זרוע מלאכותית לא היו פיקניק. היא נאלצה להתמודד עם המון קשיים ולא תמיד היה מי שייתן לה יד. היא סיפרה איך למדה לעשות קוקו רק בגיל 16. בנעוריה גם לא היו לה מקורות כמו גוגל ופייסבוק ולכן היא נאלצה לתמרן ולנסות דברים לבד בלי סרטוני הדרכה. בשביל מרין, הדוגמנות היא דרך לעודד את קבלת השונה ולהראות יופי מגוון. העובדה שהיא הצליחה לחדור לעולם האופנה זה הישג ונותר לקוות שהיא לא תופיע בכל מיני מקומות רק כגימיק זמני כי העולם זקוק ליותר בחורות כמוה.

דוגמנית ביונית

girl_634

ביונית

 הנה היא מככבת בסרטון:

צילום: דרך פייסבוק

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה