קפיצה קטנה לגן עדן: קוסטה ריקה

יש בה הרי געש, ג'ונגלים וחופי ים פראיים. רגע לפני שמשתתפות מסע מאגמה צ'אלנג' מגיעות לקוסטה ריקה, מה כדאי לדעת על המדינה עם הנופים הכי יפים בעולם?

27/07/2016
תוכן מקודם קבלו עדכונים מתוכן
  • RSS

מסע מאגמה צ'אלנג' בקוסטה ריקה (צילום: איה בן עזרי)פירוש השם קוסטה ריקה הוא החוף העשיר ונמצאות בה כמה משמורות הטבע היפות בעולם (צילום: איה בן עזרי) 

1. קולמובוס היה הראשון לגלות את קוסטה ריקה, זה קרה בשנת 1502. המטבע המקומי,קרוי על שמו: Colon.

2. קוסטה ריקה נמצאת במרכז אמריקה. היא גובלת בים הקאריבי ממזרח, באוקיינוס השקט ממערב, בניקרגואה בצפון ובפנמה בדרום.

3. היא נחשבת ליצרנית הקפה המשובח ביותר במרכז אמריקה. בקוסטה ריקה פועלים כ- 80,000 יצרני קפה (!) המייצרים ביחד כמות אדירה של 2.5 מיליון שקים בני 60 ק"ג בשנה.  כמה כוסות קפה זה? המון. הקפה שמיוצר באזורים הנמוכים, חלש יותר. קפה המיוצר באזורים גבוהים וגעשיים- הוא בעל טעם עשיר וחמצמץ יותר.

4. השפה הרשמית בקוסטה ריקה היא ספרדית, אבל אפשר להסתדר נפלא גם באנגלית.

5. בקוסטה ריקה יש עשרות פארקים ושמורות טבע, חופים מופלאים, יערות גשם, מעיינות חמים, נופים מרהיבים ואתרי גלישה. גן עדן כבר אמרנו?

חופים עוצרי נשימה בקוסטה ריקה (צילום: איה בן עזרי)מזג אוויר טרופי וחופים מושלמים הופכים אותה לגן עדן עלי אדמות (צילום:איה בן עזרי) 

מגמה קוסטה ריקה
(צילום: שאטרסטוק)

6. בקוסטה ריקה אין צבא.

7. פירוש השם קוסטה ריקה בספרדית הוא "החוף העשיר". את השם העניק לה קולומבוס מכיוון שהאינדיאנים שקיבלו את פניו ניסו להציג את עצמם כעשירים אבל האמת היא, שקוסטה ריקה דלה באוצרות טבע.

8. במשך 300 שנה קוסטה ריקה הייתה קולוניה ספרדית בשל ריחוקה מהמרכז השלטוני היא נותרה מבודדת ומנותקת. עד כמה מבודדת? לקח חודש עד שתושבי קוסטה ריקה שמעו שהם משוחררים מהשלטון הספרדי, זה היה בשנת 1821.

9. בקוסטה ריקה יש 5 הרי געש פעילים. הר הגעש המפורסם ביותר והפעיל ביותר הוא ארנאל , שגובהו 1,633 מטר. אגב, הטיפוס עליו אסור, כמובן.

חמישה הרי געש פעילים (צילום: שאטרסטוק)בקוסטה ריקה 5 הרי געש פעילים. אסור לטפס עליהם אבל מותר להסתכל בטבע עוצר נשימה (צילום: שאטרסטוק)

10. קוסטה ריקה אוהבת חיות: חל איסור על הפעלת קרקסים עם בעלי חיים ועל ציד לשם ספורט. בנוסף, בשנת 2013 הכריזה הממשלה על סגירת גני החיות. רוצים לראות קופים, פרפרים, איגואנות, צפרדעים נדירות, טפירים, צבי ענק, יגוארים, עטלפים, חוטמנים ותוכים יפיפיים? צאו אל יערות הגשם, אל יערות העננים ואל הג'ונגלים הטרופיים.

מגמה קוסטה ריקה
(צילום: wedodesign)

חיות הבר יחכו לכם בפארקים (צילום: שאטרסטוק)רוצים לראות את חיות הבר? צאו ליערות הגשם ולפארקים ברחבי המדינה המופלאה הזו (צילום: שאטרסטוק)

מסע מאגמה צ'אלנג' יוצא השנה לקוסטה ריקה במסלול בלתי נשכח בין הרי געש ויערות גשם, נהרות עצומים וחופי ים מרהיבים ביופיים. אומגת יער מטורפת, גשרים תלויים ביערות העננים ומקומות שלא תאמינו שקיימים במציאות וכמו תמיד במסעות של מאגמה, גם נתנדב למען הקהילה המקומית. בואי למסע בלתי נשכח של פעם בחיים בגן עדן.

רוצה לבלות בנופים המדהימים של קוסטה-ריקה? הרשמי למסע מאגמה צ'אלנג' 2018
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה