הדבר הבא: דיקור קוסמטי

''דיקור קוסמטי הינו טיפול לחידוש הנעורים והחייאת עור הפנים ללא צורך בניתוחים או הזרקות של כימיקלים'. במהלך הטיפול מוחדרות מחטים דקיקות לאזורים שונים בפנים ומתחיל תהליך של חידוש תאי עור, החייאה של עור הפנים ויצור קולגן טבעי"

26/07/2016
גוף ונפש קבלו עדכונים מגוף ונפש
  • RSS

מאת טלי סגמן בן סימון

בימינו ,יותר ויותר אנשים מחפשים טיפולי אנטי אייגי'נג לא פולשניים כדי להיראות צעירים יותר וזו הסיבה שהאקופונקטורה הקוסמטית הופכת להיות הטרנד הבא בתחום היופי בעולם כולו. ב-1996 במאמר בעיתון הבינלאומי לאקופונקטורה ,התפרסם כי מבין 300 מטופלים באקופונקטורה (דיקור )קוסמטית , ב-98% מהמקרים חלה תמורה משמעותית במראה עור הפנים לאחר סדרת טיפולים.

ההשפעות כללו מראה עור זוהר ורענן יותר ,שיפור גמישות השרירים, טשטוש קמטי הבעה וקמטוטים, טשטוש כתמי עור ומראה כללי בריא וצעיר יותר.

מטיפול רפואי לטיפול קוסמטי:

אקופונקטורה קוסמטית קיימת במזרח מזה אלפי שנים ומשמשת כסוג של מתיחת פנים. הטכניקה המודרנית התפתחה באחד מבתי החולים בבייגי'ן כאשר רופאים שטיפלו בחולים הסובלים משיתוקי פנים שונים בדיקור סיני, הבחינו שבנוסף לשיפור הבריאותי,הניב הטיפול תוצאות קוסמטיות שהתבטאו בגוון פנים בריא יותר,יישור של קמטים עמוקים והעלמות קמטים זעירים.

אז מה הוא בעצם הדיקור הקוסמטי?

דיקור קוסמטי הינו טיפול לחידוש הנעורים והחייאת עור הפנים ללא צורך בניתוחים או הזרקות של כימיקלים. אז קורה בטיפול עצמו? במהלך הטיפול מוחדרות מחטים דקיקות לאזורים שונים בפנים ומתחיל תהליך של חידוש תאי עור, החייאה של עור הפנים ויצור קולגן טבעי. מעבר לשימוש במחטים במהלך הטיפול , ישנו שימוש במגוון כלים נוספים כגון:כוסות רוח מותאמות לפנים, גואה שה, מזורולר, דרמו –רולר, עיסוי פנים, שקיות צמחים ועוד.

מעבר לדיקור פנים מתבצע גם דיקור סיני בגוף ולעיתים מתן פורמולות צמחים מותאמת אישית לצורך איזון  הגוף - זאת לאחר תשאול מקיף . גם התזונה משמשת כלי טיפולי  כדי להביא את הפנים לתוצאות מקסימליות ואת הגוף לאיזון.האקופונקטורה הקוסמטית מאיטה את תהליך ההזדקנות תוך ניצול אופטימלי של הפוטנציאל הטבעי של העור לחדש ולשמר את עצמו.

הטיפול יעניק לחות לעור מבפנים כלפי חוץ והקמטים ימולאו ויטושטשו אך ורק באמצעות המאגרים הטבעיים של הגוף. הטיפול עצמו מרגיע מאוד וכמעט שאינו כרוך בכאב ומהווה אלטרנטיבה טבעית בטוחה ונטולת סיכונים או תופעות לוואי לטיפולים הקוסמטיים והאסתטיים הקיימים בשוק הקונבנציונאלי וכוללים שימוש בתרופות ,סכין מנתחים,קילופי עור והזרקות של חומרים כימיים.

דיקור קוסמטי

שימוש נוספים לאקופונקטורה הקוסמטית

הדיקור הקוסמטי משמש לטיפול במגוון בעיות עור כגון: אקנה, צלקות פוסט אקנה, פגמנטציה ,סבוריאה ועוד.

טיפים לטיפול בעור הפנים:

1. שתיית מים – הקפדה על שתיית מים מסייעת לשמור על רמת הלחות הרצויה של עור הפנים.

2. שינה מרובה –חיונית למראה עור בריא .לפי הרפואה הסינית ,בעת שנת הלילה הגוף בונה את עצמו ומחדש את המאגרים שלו.

3. רגיעה והמנעות מלחץ –מתח ולחץ מצטברים בגופנו וגורמים לו נזקים.

נקיון רגשי ונפשי הכרחי לשימור עור הפנים ולשימור הגוף בכלל. נסו להבין מה עושה לכם טוב ומה מרגיע אתכם ושלבו זאת באופן קבוע ביומיום שלכם – יוגה, מדיטציה, פילאטיס, הליכה, שחייה, נשימות ועוד.

** הכותבת היא טלי סגמן בן סימון, dip.ac, מטפלת ותיקה ברפואה סינית ומומחית לרפואה סינית אסתטית

ליצירת קשר: 050-3747867

צילום: שאטרסטוק
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך