טבח במינכן: 9 הרוגים. הרקע עדיין לא ברור

צעיר חמוש פתח בידרי במרכז קניות גדול במינכן ורצח 9 בני אדם לפני ששם קץ לחייו. הרקע למעשה עדיין לא ברור

22/07/2016
בחדשות קבלו עדכונים מבחדשות
  • RSS

עדכון

בניגוד לדיווחים הראשונים על שלושה חמושים, נכון לשעה זו הסברה היא שמדובר באדם שפעל לבדו, אשר גופתו אותרה כשעתיים וחצי אחרי הירי, כקילומטר ממקום האירוע לאחר ששם קץ לחייו.

הרוצח הוא גרמני ממוצא איראני בן 18 המתגורר במינכן מזה כשנתיים. המניעה לטבח עדיין לא ידוע והצעיר לא היה מוכר למשטרה.

לפני ששם קץ לחייו רצח הצעיר 9 בני אדם ופצע עוד 21 אנשים, מהם 3 במצב קשה מאוד. בין הנרצחים בני נוער ובין הפצועים ילדים.

פיגוע במינכן (צילום מסך חדשות 10)

על פי דיווחים ראשוניים דובר על בשלושה גברים חמושים שנכנסו למרכז הקניות "אולימפיה" שבמינכן והחלו לירות לכל עבר. על פי דיווחי משרד הפנים הגרמני ישנם שמונה הרוגים לפחות ופצועים רבים, אך כנראה שמספר ההרוגים בפועל גבוה יותר.

במשך שעות ארוכות התבצע מצוד אחר יורים נוספים ואף נעצרו ושוחררו שני חשודים. הקניון שבו החל הירי פונה, סגר הוטל על העיר ושירותי התחבורה הושבתו. כוחות משטרה רבים הגיעו לאזור הפיגוע.

 

אחד היורים מחוץ לקניון (צילום מסך חדשות 10)

בשלב זה עוד לא ברור הרקע לפיגוע אך ייתכן שלא מדובר בטרור איסלמי. עדי ראייה דיווחו ששמעו את היורים קוראים קריאות נגד זרים ומכוונים ירי לעבר ילדים.

היום יום השנה החמישי לטבח שביצע אנדרס ברינג ברייויק הניאו נאצי בנורבגיה, אם זה אכן פיגוע על רקע שנאת זרים, ייתכן שיש קשר בין הדברים.

זהו הפיגוע השני השבוע בגרמניה. רק לפני מספר ימים צעיר בן 17 מאפגניסטן תקף בסכין ובגרזן נוסעים בתחנת רכבת בעיר וירצבורג.  הוא פצע כ-20 איש ורצח 5 בני אדם לפני שנורה למוות. מאוחר יותר נמצא בחדרו של הצעיר דגל של דעאש. לדברי מפקד משטרת מינכן, לא נמצאו נקודות דמיון בין שני האירועים.

ישראלים ששהו בקניון בזמן הפיגוע דיווחו לחדשות 2 על האירוע הקשה.

סרטון שצילמו עדי ראייה המתעד את היורים (חדשות 2)

 

מקורות: אתרי החדשות וטוויטר
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה