הצלמת הזו הכריחה את חבריה לבכות במקלחת

הצלמת המוכשרת טאשה טילי יצרה סדרת תמונות, בה היא הכריחה את חבריה לבכות במקלחת מול העדשה שלה, למען מטרה מרגשת במיוחד. ''ככל שאני מתבגרת, אני מבינה שבכי אינו סממן לחולשה. הוא תראפויטי ואני רוצה שעוד אנשים יבכו גם''

21/07/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

בימינו צלמים כל הזמן מחפשים קונספטים מעניינים שיוכלו להפוך ויראליים וליצור באזז ברשת. בימים האחרונים צלמת מוכשרת בשם טאשה טילי (Tasha Tylee) עוררה עניין רב עם סדרת תמונות מופלאה ומפתיעה בהן ניתן לראות את חבריה ומאהיב לשעבר דומעים במקלחת. כן, זה נשמע מוזר ואי אפשר שלא לתהות מה היה דחוף לה בלגרום לאנשים לבכות מול העדשה.

הפרוייקט הייחודי הזה הפך לתערוכה בשם "The Breakup Party" ומה שעומד מאחורי הקונספט הוא הרצון לחבר בין המושגים "כאב", "אבדן", "פרידה" ו"אהבה" ו"דמעות". הצלמת סיפרה שהיא נמשכה באופן טבעי לחדר המקלחת בבית, שידוע כמקום סגור ואינטימי, כי הוא מאפשר לאדם להתבודד ולהתחבר לעצמו.

"בשבילי חדר השירותים הוא מקום קצת עצוב", סיפרה הצלמת בראיון בתקשורת, "הוא מפלט מכל מה שקורה, מקום בו את יכולה להיות לבד עם המחשבות שלך. זו הסיבה שהרבה אמוציות משתחררות שם".

אישה בוכה

 Photo: Tasha Tylee

הצלמת התוודתה שהיא עצמה התמודדה עם שברון לב לא קטן ודרך התמונות הללו היא מקווה לגעת ולעורר מחשבה בכל העולם - להזכיר לכולם שהם לא לבד עם הייסורים שלהם. הרי, כולנו מתישהו פרצנו  בבכי בחדר הרטוב והלח הזה, בטוחים שאיש לא ישמע אותנו או ירגיש את הכאב שלנו. אני בעצמי זוכרת איך התפרקתי באמבטיה לא מעט פעמים במהלך החיים. במהלך פרידות כואבות ישבתי שם בתקווה שזרם המים ישטוף את כל הדמעות אבל תמיד הגיעו עוד ועוד. עד שהן פסקו מעצמן.

"במשך הרבה זמן דיכאתי את הצורך לבכות", סיפרה טילי בראיון. "תמיד הייתי האדם הזה ששם על עצמו פרצוף שמח ומסתיר את העצבות שלו. ככל שאני מתבגרת, אני מבינה שבכי אינו סממן לחולשה. הוא תראפויטי ואני רוצה שעוד אנשים יבכו גם". וזה בדיוק מה שהצלמת עשתה. היא יצאה למשימה: לגרום לאנשים לטפטף דמעות מול המצלמה שלה.

טילי יצאה לצוד חברים ומאהבים לשעבר שחוו כאב לא מזמן כדי שיוכלו להתחבר לצילומים והזמינה אותם אליה הביתה. לא היה קל לגרום להם לבכות מולה והיא הייתה צריכה להשתמש בכל מיני עזרים, כגון בצל, כדי לזרז את התהליך. לפני הצילומים היא שאלה אותם אם יש להם שיר עצוב ש"יגרום להם לבכות". הצלמת אף ביקשה מהם להעלות זיכרונות כואבים במיוחד כדי שיוכלו ממש לחוות את הכאב מחדש.

טילי אף נאלצה לפעול מהר כדי לא לבזבז דמעות. כפי שניתן לראות, המצולמים נראים שבריריים, פגיעים ובעיקר - כה אנושיים. המצולמים מצאו את עצמם נחשפים עד הסוף והתהליך עזר להם,לדבריה. טילי מתכוונת להמשיך את הפרוייקט הזה ואין סיבה שלא כי התוצאה, כפי שניתן לראות, פשוט נוגעת בלב. כמעט בכיתי. מרוב יופי.

בוכה במקלחת

  Photo: Tasha Tylee

בוכה במקלחת ממש

 Photo: Tasha Tylee

בוכה במקלחת קצר

 Photo: Tasha Tylee

בוכה גבר במקלחת

  Photo: Tasha Tylee

בוכה במקלחת רטוב

 Photo: Tasha Tylee

בוכיה במקלחת

 Photo: Tasha Tylee

גבר שחור בוכה

 Photo: Tasha Tylee 

 צילום: טאשה טילי

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך