11 דברים מפתיעים שבוטוקס יכול לעשות

אנחנו מכירות בוטוקס רק בהקשר לקמטים אבל יש לו עוד שימושים מפתיעים שכדאי להכיר. לא סתם הפך החומר הזה לכל כך מבוקש בכל העולם ותהיו בטוחות שהוא לא עומד להיעלם בקרוב

19/07/2016
ד"ר להבית אקרמן קבלו עדכונים מד"ר להבית
  • RSS
כולנו יודעות שבוטוקס מטפל בקמטים ויכול לטשטש אותם ואף למנוע מחדשים להופיע. כבר שנים רבות שנשים בכל העולם נעזרות בבוטוקס כדי להיראות צעירות ורעננות יותר וכמובן, ישנן כאלה שממש לא יודעות לשים גבול והופכות לקריקטורות מהלכות. אבל לא כולנו יודעים שלבוטוקס יש יכולת לטפל בבעיות נוספות.
די מדהים לגלות את כל יתרונות הבוטוקס ובעוד שאני באמת בעד שכל אישה תעשה כרצונה - והיא תהיה יפה עם או בלי - כדאי להכיר את כל השימושים הנוספים שלו. חלקם די מפתיעים ולא מוכרים בקרב נשים רבות. אז הנה הם, 11 שימושים מפתיעים שיעצבו את פני העתיד:

1. לשפר מצב אקנה

הבוטוקס יכול לגרום להפחתה בהפרשת החלב. אבל על מנת לטפל באקנה בצורה טובה רק על ידי בוטוקס יש צורך בכמויות עצומות, מה שעלול לשתק לחלוטין את שרירי הפנים וליצור להם מראה בעייתי וקר. לכן עדיף לטפל בבוטוקס לאקנה בעיקר באזור המצח.

2. ליצור מראה של הרמת פנים זמנית

לעיתים באנשים בעלי מבנה פנים מסויים ניתן לעצב את תווי הפנים באמצעות הזרקת בוטוקס. חשוב לדעת שהזרקת בוטוקס לחלק התחתון של הפרצוף לא מתאימה לכל מבנה פנים והיא דורשת מיומנות מאד גבוהה של המטפל.

3. לתת אשליה של הרמת אף

הידעתם שעם הגיל גם האף צונח לו? לעיתים הזרקת בוטוקס לחלק התחתון של האף תגרום לו להתרומם חזרה. לפחות למספר חודשים. זה קורה על ידי החלשת השריר שמושך את האף למטה.

4. עיצוב קו הלסת

לעיתים יש מבנה לסת רחב, אם זה מלידה או בגלל לעיסת מסטיק מוגברת. זה ניתן לריכוך על ידי הזרקת בוטוקס לאזור.
ניקול קידמן

5. עיצוב מחדש של קו הלסת

ניתן עם הזרקת בוטוקס לחדד מחדש קו לסת שאיבד את צורתו המתוחה. חשוב לדעת שהזרקת בוטוקס לחלק התחתון של הפנים אינה מומלצת לכל מבנה פנים ודורשת מיומנות רבה של המטפל.

6. הרמת שפתיים

רוצה לשפר במעט את נראה השפתיים אבל לא רוצה שיראו מנופחות? הזרקה של כמות מזערית של בוטוקס לשפה העליונה תשווה להן מראה רענן יותר וטבעי.

7. מתיחת צוואר על ידי  בוטוקס

אפשרי, אבל פעולה זו לא מתאימה לכולן. בוטוקס יכול לשפר את המראה של צוואר עייף ורפוי אבל צריך לקחת בחשבון מספר דברים לפני ההזרקה - שנדרשת כמות גדולה של בוטוקס ושהאפקט נשמר פחות זמן מאשר טיפול בוטוקס לקמטי ההבעה. הטיפול לא מתאים למי שיש לו עודף עור משמעותי.

8.החלקת קמטוטים בעור המחשוף

ניתן לטשטש את קמטוטי המחשוף המופיעים עם הגיל על ידי הזרקת מעט בוטוקס לאזור.

9. בוטוקס הינו טיפול יעיל למירגנות

לא שזה ממש ברור איך ולמה, אבל בוטוקס עוזר לעיתים להעלמת למיגרנות. ככל הנראה הבוטוקס חוסם איתותי כאב הנשלחים אל המוח ומשחרר שרירים בראש, כך שהם הופכים פחות רגישים לכאב. זו לא אופציה טיפולית ראשונה במקרה של מיגרנה אלא מתאים לאלו הסובלים מהבעיה ולא מגיבים לטיפולים מקובלים אחרים. בדרך כלל מי שמזריק בוטוקס כדי להעלים את בעיית המיגרנה הם נוירולוגים.

10.טיפול בבוטוקס להזעת יתר

הזעת יתר הינה בעיה שכיחה ביותר בעיקר בבתי שחי, כפות ידיים ורגליים. הבוטוקס מונע את מעבר הסיגנל בין העצב לבלוטת הזיעה - והזיעה אינה מופרשת. אנשים שסובלים מהזעת יתר מוגבלים מאד בתפקודם וטיפול פשוט עם תוצאות מצויינות נותן הקלה דרמטית בתסמינים ומאפשר שיפור משמעותי באיכות החיים של המטופלים.

11. להפחית את הפרשת הזיעה בקו השיער

נשמע לי הזוי ומופרך להזריק בוטוקס לשם מטרה זו. זה ממש ממש מיותר לדעתי.
צילום: גטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך