צעד גדול לנגה ניר נאמן, צעד ענק לנשים

העובדה שכתבת הצרכנות החרוצה מצטרפת לתמר איש שלום וטלי מורנו, ותשמש כמגישה מחליפה במהדורת החדשות של הערוץ, היא לא פחות מהישג. נגה ניר נאמן שברה את מסורת שיבוט הברביות במערכת החדשות בלי שכיוונה לכך

18/07/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

נגה ניר נאמן עשתה צעד גדול עבור עצמה וצעד עצום עבורנו, הנשים, מבלי לכוון לכך. בימים אלה מתפרסמות בכל אתר ידיעות על הקידום המקצועי שלה, מכתבת צרכנות חרוצה למגישה מחליפה במהדורת החדשות של ערוץ 10. כולם מפרגנים לה. איני בטוחה שלדקלם ניוז על פיגוע מטלפרומטר במקום לדווח סיפור על מחדל חברתי מהשטח זה בהכרח "קידום". מה שבטוח, הג'וב החדש שלה שובר מסורת של שנים בהן הערוץ האמין בשיבוט ברביות בפרונט וזו כבר סיבה לפתוח בקבוק שמפניה.

הבחירה בנאמן כמגישה נוספת היא לא פחות מהישג של ממש בכל הנוגע לייצוג נשים בטלוויזיה וקידום דימוי גוף חיובי על המסך. זה לא אמור להיות הישג ב-2016 אבל מספיק שתביטו במערכות חדשות בכל העולם ותבינו שלרוב אין חדש תחת אורות האולפן. הפנים שמביטות אליכן מהמסך הן של מגישות יפות ורזות החנוטות בחליפות. אף אחד לא יצעק בחוצות העיר שאלה הם תנאי הסף. מכוח האינרציה הסלקציה הקפדנית הזו מתקיימת כמעט מעצמה ואף אחד לא באמת מתלונן.

נוגה ניר נאמן

כשערוץ 10 רק קם אני עוד זוכרת איך נתקלתי בכתבה מצולמת עם"הפנים החדשות" של מערכת החדשות הצעירה, הרעבה והבועטת. יכולתן לראות בעיקר בלונד: טלי מורנו, לינוי בר גפן ואיני אפילו זוכרת מי עוד מרוב שהצהוב סינוור לי את העיניים. בזמנו טענו שערוץ 10 מחפש רק ברביות על המסך. זה היה מצחיק ומקומם כאחד לראות את המגמה אבל איש לא באמת בלם אותה.

"נבחרת הבלונד" כללה נשים ייצוגיות, רהוטות ונעימות. הן לא עשו דבר רע. הן לא אשמות בדבר. הן פשוט נראו אותו דבר ולמדנו לחיות עם סטנדרט היופי שהן שידרו. לא העזנו לבקש פנים אחרות. ממי היינו מבקשות ומי היה מקשיב?

נגה ניר נאמן

אבל אל תבינו אותי לא נכון, לא תמיד בחרו בערוץ 10 ברביות בלונדיניות. לפעמים מקבלי ההחלטות פשוט יצרו שיבוט למה שראו בערוץ 2. הדימיון בין תמר איש שלום ויונית לוי כה גדול שכל אחת מהן יכולה לשדר את החדשות של המהדורה הנגדית ואיש לא ישים לב. היריבות בין המערכות כה גדולה שלא היה מקום למשהו אחר ואיך שלא נסובב את זה, מערכות חדשות אוהבות בחורות מקצועיות וחכמות אבל גם יפות ורזות במיוחד. שחלילה נוכחותן תתפוס יותר נפח מהאייטם שהגישו בשידור.

נגה ניר נאמן

המשקל של מגישה זו או אחרת אינו אמור להיות אישיו. כולנו רוצות להאמין שאנחנו חיות כיום בחברה נאורה, ליברלית, פתוחה, סובלנית ומגוונת. אבל בואו נהיה כנות - אנחנו לא. למרות הקידמה שישראל מפגינה בכל כך הרבה תחומים, בעיקר סטארטאפים טכנולוגיים, בכל מה שקשור לבחירת מגישות בערוצים השונים לא מקדמים אג'נדה רעננה. במשך שנים רבות היינו זקוקות לסטארט אפ בתחום ההגשה והנה, נאמן פרצה את הדרך מבלי שחתרה לכך.

אז כן, קרה משהו שונה כאן וזה לגיטימי לשים לב לכך ולעודד עוד מהלכים דומים. אנחנו צריכות להגיע למצב בו נשים בעלות מידות גוף שונות יביטו אלינו מהמסך מדי יום עד שנהיה אדישות לכך. ושלא יהיו אי הבנות, אני מאמינה שהבחירה בנאמן היא קודם כל עניינית ומקצועית. היא עבדה קשה בשביל זה. נכון, היא לא אמורה לקום בבוקר ולקרוא דיונים טרחניים בעניין המשקל והדיאטות שלה.

נאמן הייתה מעדיפה דיון על כישוריה. אני מבינה אותה. יום יבוא ואולי לא נצטרך לכתוב כתבה שלמה על זה אבל אנחנו לא חיות בעולם מתוקן עדיין ולכן מותר לי להתרגש קצת. אפילו ברבי בכבודה ובעצמה הייתה מסכימה איתי.

צילום: ענבל מרמרי, צילומי מסך מתוך סרטון שפורסם ב-Xnet, ערוץ 10

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה