6 סודות הפיתוי של האישה הצרפתיה

"בעשר השנים בהן חייתי בצרפת ניסיתי לפענח את סוד ה"פאם פאטאל", זה שמפיל גברים שדודים בכמה שניות. לא משנה אם זה נהג האוטובוס שעזב את התחנה והצרפתיה גורמת לו לעצור שוב באמצע הדרך, או האופה שמגיש לצרפתיה את הקרואסון הנימוח ביותר בבולנז'רי"

14/07/2016
מאיה גז קבלו עדכונים ממאיה
  • RSS

הצרפתיות הן מלכות הפיתוי. קשה לעמוד בפני הקסם האישי שלהן, בין אם הוא טמון במראה, בתנועות או בשפה. המאהבות המלכותיות מאדאם דה פומפדור ומאדאם דו ברי, הן דוגמאות היסטוריות לנשים מבוגרות ששלטו במשפחת המלוכה הצרפתית ,וסובבו את צרפת כולה על האצבע הקטנה. מדובר בצרפתיות "קלאסיות" שיודעות לסחרר גברים. הצרפתיות של היום צועדות בדרכן של שתי הנשים שבהן הן רואות מנטוריות, שהרי עם הצלחה אי אפשר להתווכח.

כשאמא צרפתיה מלמדת את בתה הפעוטה ללכת, היא מוסיפה גם מסתוריות בשעורים הראשונים לחייה של הצרפתייה הקטנה. בעשר השנים בהן חייתי בצרפת ניסיתי לפענח את סוד ה"פאם פאטאל", זה שמפיל גברים שדודים בכמה שניות. לא משנה אם זה נהג האוטובוס שעזב את התחנה והצרפתיה גורמת לו לעצור שוב באמצע הדרך, או האופה שמגיש לצרפתיה את הקרואסון הנימוח ביותר בבולנז'רי. כשצרפתיה מסתכלת עליך, יש לה בעיניים הרבה יותר מסתם מבט פשוט.

קטרין דנב

גיליתי שהמקור לקסם הזה הוא בחוסן רגשי מרשים ומעורר קנאה. מהול פה כשרון משחק (שיכול להביא כמה מהן לתפקידים ראשיים בתיאטרון הלאומי של צרפת), ולא מעט פאסון. החוסן הרגשי הזה הוא יום העצמאות של הצרפתיות-הוא זה שמשחרר אותן ומאפשר להם לחיות חיים איכותיים יותר:

1. הדייטים הראשונים כתרגיל בריגול

 אם תסעו לבד לפריז תגלו שזו עיר שבה מפלרטטים בכל מקום. לכן לצרפתיות יש מבחר גדול למדי, והן מחליטות עם מי הן תפגשנה שוב פעם ועם מי לא. כשהצרפתיות יוצאות לדייט ראשון הן  בעיקר... מרגלות. לכן הן לא מקטרות. לא על הבחור, לא על המכונית שלו ולא על המסעדה שאליה הוא לוקח אותן.

הדייט הראשון הוא תרגיל סינון כדי להבין אם הבחור מתאים להן או לא-ממש כמו אודישן. לכן הן משאירות את הבמה לגבר, והוא מחליט לאן הולכים, מה עושים, מה אוכלים ואת מי פוגשים. הצרפתייה נותנת לגבר להרשים אותה. כך היא מאתרת גבר מפנק או גבר קמצן, גבר מנומס או גבר טיפש. היא רואה איך הגבר מתנהג, האם השיחה איתו נעימה ואז מחליטה האם היא רוצה להפגש איתו פעם נוספת.

2. פאן להן במקסימום

כשצרפתיות יוצאות לדייט הן יוצאות להנות. הן רוצות שיפנקו אותן. זה כולל את התשלום בסוף הדייט. הגעתי לפריז פמיניסטית לחלוטין ובדייט הראשון שלי עם בחור צרפתי, שלחתי יד לארנק. הוא הביט בי במבט מזועזע וכמעט צעק: "מה את עושה?" –"משלמת על חלקי", עניתי לו. מצחו של הצרפתי  התמלא בקמטי חרדה  והוא אמר לי בפליאה "אבל אני מוציא אותך לדייט". לשלוח יד לארנק בסוף הדייט בצרפת זה כמעט כמו לכבות סיגריה בתוך  מנת הקרם ברולה.

קטרין דנב

3. האישה היא יהלום

 הצרפתייה היא יהלום נוצץ שיש להעריץ אותו, והגברים המקומיים  יודעים את העבודה. לכן, בסוף הדייט, היא זו שבוחרת אם לפגוש את הגבר פעם נוספת.  אחד הסימנים שיכולים לעורר אצל הגבר הצרפתי תקווה לפגישה נוספת, היא נשיקה. צרפתייה, לעולם לא תנשק גבר ביוזמתה אבל אם הוא ישאל אותה אם מותר לו לנשק אותה והיא תשיב בחיוב, הוא יכול להבין שעבר את האודישן הראשון.

4. לא רוצות להתחתן

 הצרפתיות אינן לחוצות חתונה וזו הסיבה שגורמת לגברים לרדוף אחריהן עוד יותר. רק 50% מהצרפתיות רוצות להתחתן. ה-50% האחרות חיות בזוגיות, גם כשנולד  להן ולבן זוגן ילד. הגישה שלהן היא שכדאי לעשות הכל כדי להאריך ימים עד גיל 100, כך שלחיות 70 שנה עם אותו גבר, זה יוצא יותר מידי זמן. המחשבה הנשית הזאת גורמת  לגברים הצרפתיים לשמור עליהן חזק.

5. שומרות מרחק גם בנישואים

הצרפתיות אוהבות את בני הזוג שלהן אהבה עזה, אך לעולם לא יתנו לו את התחושה שהן שלו עד הסוף. תמיד יישאר הספק הקטן שכל רגע הן יכולות לקום וללכת. יש זוגות שמגדילים לעשות ופונים זה לזה בתואר הכבוד VOUS במקום התואר הפמיליארי TU. הריחוק בשפה גורם להן - לא תאמינו - להגביר את התשוקה.

6. מפנות את הגב למי שלא רוצה אותן

אם מחזר, מעז להפרד מצרפתיה, עונשו יהיה שלא ישמע ממנה יותר. יש לי ידיד, צלם בפריז, שנפרד מבת-זוגו הדוגמנית במסעדה אחרי שלוש וחצי שנים של מגורים משותפים. ברגע שהיא הבינה שהוא נפרד ממנה, היא פרצה בבכי, סטרה לו בנוכחות כולם ויצאה מהמסעדה. הוא לא שמע ממנה יותר. היא לא התקשרה לתאם מתי לאסוף את הדברים שלה מהדירה וגם לא עשתה איתו שיחת "ניתוק  יחסים". אם אין ילדים משותפים- כמה שפחות דרמה.

כך פגשתי את ערן, בעלי, בביקור בארץ. ישבתי בבית קפה בתל-אביב, הוא טייל ברחוב עם הכלב, מבטינו הצטלבו והחלפנו מספרי טלפון. למחרת יצאנו לדייט. מאז לא נפרדנו. בעלי מודה שהגישה החמקמקה, האדיבה והצרפתית היתה זו שפיתתה אותו באותו דייט ראשון. כמה שנים ושני ילדים במרחק אותה פגישה מיקרית ברחוב והוא מתגעגע לפעמים לצרפתייה שאיבדה חלק מכישוריה. לאחרונה הצלחתי להחזיר מעט מזה לחיינו המשותפים, אחרי שהשתתפתי בסדנה של מירי גלזר "עכשיו תורי".

מאיה גז

גלזר, פסיכותרפיסטית, שעובדת בקבוצות קטנות, הצליחה להחזיר אותי למסלול ההתנהגות הצרפתי, שחושב לפני שהוא מגיב. בדרך זאת, היא חילצה את החוסן הרגשי של כל אחד מהמשתפים מהמקום שבו היו תקועים. בעזרת יצירת שפה חדשה ותרגול ראשוני בן יומיים, הגדרנו את השפה שבה דיברנו במהלך הסדנה - יצאנו מנקודת הנחה שכולנו נמצאים בדרגה 10 מבחינה שכלית אבל בדרגה 3 מבחינה רגשית. כך שאנחנו נכנסים ללופ תמידי בניהול הקשרים שלנו עם הסביבה, בין אם מדובר בהורים, ילדים, או בני זוג פוטנציאלים. אנחנו מנהלים את החיים שלנו מהרגש ולא מהשכל- כמו שעושות הצרפתיות.

אחר כך למדנו כיצד לאתר את "הבעיה" הקטנה שחוסמת את היכולת של כל אחד מאיתנו להתקדם רגשית למדרגה הבאה למעלה. המדרגה שתמנע מאיתנו להגיב באימפולסיביות, בדרמטיות וברגשנות על כל אירוע, קטן ככל שיהיה שחולף בחיינו. המקום הזה, הגבוה, בו נמצאות הצרפתיות, שמשמרות את היכולת של השכל לנהל את הרגש ולא ההיפך. היכולת הזאת להפוך כל יום ליום העצמאות הרגשי-הפרטי שלהן, זה שחוגג את האהבה, אבל גם את החיים השרמנטיים, כמו שרק צרפתיות יודעות להנות מהם.

 ** ד"ר מאיה גז מעבירה את סדרת "הסודות הצרפתיים". הרצאתה "סודות הפיתוי של נשות צרפת" עוסקת בסודות של הנשים השיקיות ביותר בעולם. mayaguez.co.il

צילום: גטי, גילי חן
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך