שרה סילברמן: "מזל שאני בחיים"

הקומיקאית האמריקנית שרה סילבמן חשפה בפייסבוק שלה שהיא אושפזה ועברה ניתוח בעקבות דלקת חמורה בגרון "אני חייבת לצוות הרפואי את חיי"

10/07/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

החיים והמוות תמיד רוקדים טנגו צמוד וזה מבהיל לדעת עד כמה הם קרובים זה לזה. מי שהזכירה לנו שוב עד כמה שום דבר אינו מובן מאליו היא הקומיקאית המוכשרת שרה סילברמן שחשפה בפייסבוק איך היא כמעט הגיעה לעולם הבא, אלמלא הטיפול המסור של צוות בית החולים. סילברמן אושפזה בטיפול נמרץ ועברה ניתוח בגלל דלקת חמורה בגרון. "יש לי מזל שאני בחיים", סיפרה הכוכבת ברשת.

סילברמן, יהודייה אמריקנית, אושפזה לדבריה בבית חולים בשל מצב רפואי המכונה "אפיגלוטיס", שיכול לגרום לחנק ולסכנת חיים. מכסה הגרון סוגר את המעבר מחלל הלוע והפה אל קנה הנשימה בזמן הבליעה ובכך מונע שאיפת מזון. "לא הורדמתי בהרדמה מלאה כי לחץ הדם שלי היה נמוך מדי", סיפרה בפוסט, "והיו צריכים לקשור לי את הידיים כדי שלא אתלוש את צינור ההנשמה שלי".סילברמן בסוף הייתה רדומה למשך 5 ימים.

שרה סילברמן

הקומיקאית סיפרה שזה מוזר כאשר 3 אנשים קרובים אליך מתים במהלך השנה ושהיא, אשר הייתה ממש קרובה למוות, שרדה. היא התעמתה עם השאלה הקיומית "למה אני?" וסילברמן גם הודתה גם לחבריה ובני משפחתה שהיו לצדה ברגעים הקשים שעוד יהפכו למערכון מוצלח, אם זה יהיה תלוי בה."לא הייתי רגע לבד. זה גורם לי לבכות. וזה מכאיב לי בגרון", כתבה אבל לא שכחה את הצד הקומי שלה: "סיפרו לי שעצרתי אחות, כאילו מדובר במקרה חירום וכתבתי לה בזעם פתק, ובסוף היה כתוב שם 'את חיה עם אמא שלך?'".

שרה סילברמן

הנה הפוסט שהעלתה לפייסבוק:

שרה סילברמן

 צילום: גטי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך