מה זה Magma Challenge?

הכירו את מגמה צ'לנג'. לפניכן כל המידע על המסע המרגש הזה של נשים לאפריקה, בצירוף שאלות נפוצות והתשובות להן.

21/03/2011
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS
» מגמה צ'לינג'. צילום: כלנית נבו

הכירו את מגמה צ'אלנג' - מסע אתגרי וייחודי המיועד לנשים בלבד, אשר יוצא אל מקורות הנילוס שבאוגנדה וכולל שלל פעילויות כגון רפטינג, אומגה בגבול קונגו וטרק רגלי בהר הגעש רוואנזרי. בנוסף, יעסקו משתתפות המסע גם בתרומה לקהילה בבית ספר כפרי באוגנדה.  הנרשמות למסע יוזמנו ליום כיף אתגרי וחוויתי שמתוכו יבחרו הנשים שיצאו בסופו של דבר למסע.

תעבירי את זה הלאה

משתתפות המסע יחולקו לצוותים של שלוש-ארבע משתתפות בצוות, ויחד הן יתמודדו עם אתגרים פיזיים אישיים. בסוף המסע, יבחרו המשתתפות בצוות הזוכה. צוות זה יוכל לבחור ארבע נשים שלהן יעניקו במתנה את האפשרות לצאת למסע מגמה צ'אלנג' בשנה הבאה – ללא תשלום.

Magma Team

Magma Team היא מסגרת המשך למשתתפות המסע. זוהי עמותה שמטרתה עידוד נשים להצלחה ומימוש עצמי בכל תחום שהן בוחרות. העמותה מהווה מסגרת להמשך הקשר בין בוגרות המסע, ופלטפורמה לקשרים חברתיים ועסקיים של נשים פעילות, חזקות ומובילות. בסוף מרץ מתקיים ערב "נשים ועסקים" של מגמה צ'אלנג'.

פרטים והרשמה:

המסע יימשך 10 ימים וההשתתפות בו כרוכה בתשלום של  3490 $ . מחיר זה כולל את כל הוצאות המסע. המסע הראשון יצא לדרך בחודש מאי, וההשתתפות בו פתוחה בפני כל אישה מעל גיל 24. המסע מתאים גם לנשים שומרות מסורת.

Magma Challenge: שאלות ותשובות

אז מה זה בעצם Magma Challenge?

מגמה צ'אלנג' הוא מסע אתגרי ברכבי שטח, המיועד לנשים שרוצות להתמודד עם אתגרים ומאמינות שהן יכולות. הפרויקט חורט על דגלו מעורבות וסיוע לקהילות המקומיות ביעדים אליהם הוא מגיע.

מי עומד מאחורי הפרויקט?

מאחורי הפרויקט עומדים האנשים המנוסים ביותר בארץ בתחום של מסעות אתגריים לנשים: יפעת יגר ומנחם עבדי, שניהם עוסקים שנים רבות בניהול והפקה של מותגים בתחום טיולי השטח (כגון "מלכת המדבר" וה"איסוזו צ'אלנג' "). יגר ועבדי הקימו את חברת "מגמה" כדי ליצור מסע נשי חדש, אתגרי ואיכותי. יחד עם עבדי ויגר נמצאים בחברת מגמה רבים מצוות המנהלה, ההפקה, הליווי, ההדרכה והרפואה אשר היוו במשך שנים רבות את הכח המניע והמוציא לפועל של מסע "מלכת המדבר". אנשים אלה צברו ניסיון רב בארגון והפקת טיולי שטח ברמה הגבוהה והטובה ביותר, ויצא להם מוניטין של צוות אשר מסוגל להגשים כל חלום וחוויה שאותם רק ניתן לדמיין. לחברת מגמה קשרים הדוקים עם אנשי שטח ברחבי העולם דבר שמעניק לה יכולות ארגון גם במקומות נידחים ברחבי הגלובוס.

לאן יוצא המסע

אל מקורות הנילוס אשר באוגנדה. זהו מסע שמאפשר מגע בלתי אמצעי עם אתרי נוף עולמיים, בעלי חיים נדירים ואוכלוסיות מבודדות שכמעט לא ראו אדם לבן. המסע ינוע באזורים הנידחים באזור, במסלולים שאינם נמצאים על מפת התיירות המוכרת.

עם איזה אתגרים נתמודד במהלך המסע?

במהלך המסע נעשה רפטינג במקורות הנילוס, אומגה בגבול קונגו וטרק בהר הגעש רוואנזרי. נתמודד גם עם נהיגת שטח, לינת שטח (בחלק מהלילות) ובעיקר: עם ניתוק של עשרה ימים מהבית והמשפחה. המסע נמשך 10 ימים, כך שהוא מאפשר להקדיש זמן נאות לכל המקומות היחודיים האלה ולשלב גם מגע עם האוכלוסייה המקומית ותרומה לקהילה.

מי יכולה להשתתף במסע Magma Challenge?

אם את אישה שרוצה לקחת חלק במסע שטח אתגרי המיועד לנשים – זה המקום בשבילך. מעבר לכך , את צריכה להיות מעל גיל 24 ובעלת רישיון נהיגה.

ואחרי שנרשמים? מה הלאה?

מגיעים ליום כיף אתגרי. זהו יום בטבע, מלא בפעילויות נהדרות שיקפיצו לך את האדרנלין ושבו תוכלי להכיר נשים נוספות שרוצות להצטרף למסע. זוהי ההזדמנות שלך לטעום משהו מחווית המסע הנפלאה של מגמה צ'אלנג'. מבין הנשים שיגיעו ליום כיף - יבחרו המתאימות ביותר שיוזמנו להצטרף למסע עצמו.

איזה נשים אתם מחפשים?

אנחנו מחפשים נשים שיכולות להיות חלק מצוות. שיודעות לקחת דברים ברוח טובה (גם אם הג'יפ תקוע, או אם צריך לארגן עכשיו ארוחת צהריים בשטח), שמוכנות לתרום להצלחה של מסע שטח אתגרי ושרוצות להיות חלק מקבוצת נשים שעושה את כל זה ביחד. אם את מזהה בעצמך את התכונות האלה - את איתנו.

צריך להיות בכושר? לדעת לנווט? זה דורש מאמץ פיזי?

אם את חובבת ספורט או פעילה בחדר כושר, זה מעולה, אבל זה לא תנאי להתקבל למסע. כישורי ניווט הם לא העניין (כי המסע מתנהל בשיירה), ובקיצור, אנחנו לא מחפשים נשים שמחליפות פנצ'ר תוך כדי שינה. אנחנו מאמינים שכל אישה יכולה. כי בסופו של דבר – הכל בראש.

מתי יוצאים למסע?

המסע הראשון יצא בחודש מאי.

כמה זה עולה?

המחיר שאנחנו מציינים הוא 3490 $, והוא כולל את כל הוצאות המסע. זה אומר שאת משלמת פעם אחת על הכל (טיסות, רכבים, דלק, כלכלה מלאה, מים מינרליים, הדרכה, כניסות לאתרים, פעילויות אתגריות וכל שאר הדברים שמתרחשים במסע עצמו), ולמעשה מרגע זה, את יכולה להשאיר את הארנק שלך בבית. הדבר היחיד שתצטרכי לשלם עליו, בנוסף למחיר הטיול, הוא ביטוח נסיעות לחו"ל. הסיבה לכך היא, שביטוח הוא חוזה אישי בינך ובין חברת הביטוח שלך והוא משתנה בהתאם לגיל, מצב רפואי וכו'.

אני שומרת מסורת ולא נוהגת בשבת, האם אני יכולה להצטרף?

אנחנו במגמה מאמינות בחיבור בין נשים, באשר הן. אם את שומרת מסורת או דתיה, נשמח לצרף אותך אלינו וכמובן שנדאג לנושאים הייחודיים לך (אוכל כשר, שמירת שבת וכו').

יש צוותים במסע?

בהחלט. משתתפות המסע ישובצו לצוותים של 3-4 נשים בצוות. כל צוות יקבל רכב שטח שבו ינוע במהלך המסע. הצוות יהיה בעצם המשפחה הקטנה שלך במסע (ומן הסתם, גם אחריו), ויחד תתמודדו עם אתגרים פיזיים, חברתיים ואישיים כמו לינת שטח, פעילויות אתגריות, נהיגת שטח ומשימות שונות, שאת חלקן תקבלו עוד לפני היציאה למסע.

הבנתי שהמסע הוא גם תחרות בין צוותים?

נכון. אבל בואי נבהיר משהו על התחרות: אין במהלך המסע נקודות שצוברים או הדחות בסגנון "האח הגדול". מסע מגמה צ'אלנג' הוא קודם כל מסע של חיבור ופירגון הדדי. התחרות היא למעשה הדרך המיוחדת שבה, בסוף המסע, תוכלו לבטא את ההערכה שלכן לצוות אחד שלדעתכן מגיע לו להיות הצוות הנבחר. למה? כי זה צוות מיוחד, כי הוא תרם למסע, כי הייתה בו רוח צוות ואווירה טובה. פרגון זה שם המשחק.

תעבירי את זה הלאה – מה זה בעצם?

כשנשים עוברות חוויה מיוחדת, הן רוצות שנשים נוספות שהן מכירות ואוהבות יעברו אותה בעצמן. אישה שהולכת לחוג חדש, שרואה סרט טוב או מוצאת ספרית שעושה לה צבע מעולה בשיער – מייד מספרת על זה לחברות שלה. במגמה צ'אלנג' יש לצוות שנבחר הזדמנות לא רק לספר על החוויה שהן עברו, אלא גם לתת אותה, ממש, לנשים אחרות שהן בוחרות. זאת יכולה להיות חברה, אחות, אישה שנתנה לך השראה, מישהי שעזרה לך ברגע משמעותי בחיים או מישהי שלדעתך פשוט מגיע לה לצאת בעצמה למסע זה. כל אישה מהצוות הנבחר תוכל לבחור אישה אחרת ולהעניק לה את חווית המגמה. כי הרעיון הוא להעביר את זה הלאה.

מה קורה אחרי המסע?
אנחנו יודעות שנשים שעוברות חוויה כזאת ביחד זוכות גם בחברות לכל החיים. בדיוק בשביל זה הקמנו את Team Magma:  עמותה  שמטרתה להמשיך את הקשר בין משתתפות המסע ולסייע להן לחזק את החוויה שנוצרה במסע.

Team Magma תקיים במהלך השנה מפגשים ופעילויות שונות כגון טיולים, פעילויות למען הקהילה ופעילויות למען המשתתפות בפרויקט. כל משתתפת ב Magma Challenge הופכת מיידית לחברה ב Team Magma.

יש לך שאלות נוספות?

להרשמה ליום כיף לקראת מסע "מגמה צ’לנג’"
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה