מכתב ההתאבדות שהותירה האקסית של ג'ים קארי

כמעט שנה לאחר שקתריונה ווייט נמצאה ללא רוח חיים במיטתה בביתה חושף "פיפל" את תוכן מכתב ההתאבדות המצמרר שהשאירה מאחור בו היא מתייחסת לקשר עם השחקן המפורסם. אהבה זה כואב? ולא תיארנו עד כמה

06/07/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

בספטמבר 2015 נמצאה גופתה של קתריונה ווייט מוטלת במיטתה ללא רוח חיים. היא הייתה יכולה להיות עוד בחורה צעירה ואנונימית שנקטפה מהעולם הזה מוקדם מדי, עוד צעירה שהרימה ידיים מבלי שאף אחד לא כותב עליה, אלמלא הקשר הרומנטי המתוקשר שניהלה עם הכוכב ההוליוודי ג'ים קארי. בזמנו לא עלו פרטים רבים סביב התאבדותה, חוץ מהעובדה שבביתה התגלו מרשמים של תרופות.

בעולם הבידור הפריחו ספקולציות לגבי הזוגיות הלא יציבה שהשניים ניהלו למשך שלוש שנים אבל הצהובונים בכל העולם הניחו לקארי להתאבל יחסית בשקט. כלומר, עד עכשיו.

הפרטים שנחשפו כעת כוללים מידע מדוח הרעלים שלאחר המוות ותוכן מכתב ההתאבדות שהותירה המאפרת האירית המנוחה ונמצאה על ידי המשטרה.

וויט, 28, ניהלה מערכת יחסית מורכבת עם השחקן בן ה-53 שהחלה ב-2012. הם יצאו מספר חודשים, נפרדו, וחזרו שוב זה לזו במאי 2015 אבל נפרדו סופית בספטמבר האחרון, החודש בו היא קיפחה את חייה. שעות לפני שווייט נטלה מנה קטלנית של תרופות מרשם, שאת חלקן גנבה בכלל מקארי ללא ידיעתו, היא העלתה ציוץ אחרון לטוויטר "מתנתקת מטוויטר, אני מקווה שהייתי קרן אור עבור הקרובים והאהובים עליי".

ג'ים קארי

לפני שבחרה ווייט לשים קץ לחייה היא עוד הספיקה לשוחח קצת עם קארי אבל לא עלה מהשיחה משהו שהיה אמור להטריד את השחקן. זו הייתה עוד שיחה רגילה והוא לא יכול היה לשער בנפשו שזו תהיה שיחתם האחרונה. לאחר שהתגלה כי ווייט התאבדה, קארי היה מוכה יגון והוא תועד מיוסר ברחובות. אף אחד לא באמת רצה לנחש איך הוא מתמודד עם הבשורה הנוראית ואיך בכלל ניתן להמשיך הלאה מטרגדיה כזו.

לא ברור למה רק עכשיו אתר "פיפל" מפרסם את הפרטים החדשים סביב מותה ותמיד זה מרגיש כל כך מוזר כשחוזרים להתעסק במוות של אדם שנפרד מאיתנו מזמן. זה מרגיש קצת כמו תחיית המתים ולקרוא על המכתב מחזיר אותנו לאותן תחושות קשות שחווינו בזמן הקריאה על דבר מותה. כל הסיקורים גם מחזירים את קארי לטראומה, ממנה ספק אם אי פעם יתאושש, וניתן לתאר שהוא ממש מתקשה להתמודד עם כל הסיפור הזה שחזר לכותרות בכל העולם.

זוגתו של קארי

הנה מה שכתבה ווייט:

"ביליתי את שלושת הימים האחרונים בחוסר אמונה מוחלט שאתה לא כאן לידי. אני יכולה להמשיך הלאה ולנסות לאחות את השברים. אני יכולה, אבל פשוט אין לי את כוח הרצון הפעם. אני מצטערת שהרגשת שלא הייתי פה עבורך. ניסיתי לתת לך את כל מה שהיה לי".

jim carrey dead girlfriend cathriona white tmz

דוח הרעלים חשף כי מותה של וויט נגרמה כתוצאה מקוקטייל מסוכן של תרופות מרשם. הדוח המשטרתי פרסם גם כי בחיפוש בהיסטוריית הסמרטפון של ווייט נמצאה הודעת טקסט מקארי ביום שקדם למותה, שתהה לאן נעלמו כדורי המרשם שלו. אי אפשר לדמיין מה הרגיש קארי ההמום ביום שגילה כי האקסית שלו בחרה למות והזכירה אותו במכתב כגורם שערער את נפשה.

ברור שבמקרים כאלה לא ניתן באמת להאשים איש. האחריות היא של האדם שבחר להיפרד מהעולם הזה ובדרך כלל אין באמת "סיבה אחת". הנפש חמקמקה ולא ניתן באמת להבין מה התחולל בה. חבריה חשפו כי היא ניהלה קשר סימביוטי עם קארי, הרגישה כיצד הנפשות שלהן מחוברות ושקעה לדיכאונות במהלך חייה. כמו כן, התברר שהיא ניסתה להתאבד שנתיים וחצי לפני באופן דומה כשיחסיהם של השניים עלו על שרטון.

ווייט אף ציינה במכתב כי היא משאירה בידי קארי את ההחלטה כיצד לקבור אותה.

2016-07-06_211453

"אני לא ממש יודעת איך עובד העניין של ההלוויה והקבורה. אתה המשפחה שלי אז מה שתבחר יהיה בסדר. בבקשה תסלח לי. פשוט לא נועדתי עבור העולם הזה".

המכתב פשוט קורע את הלב לגזרים. מעט הפעמים שאדם אשר קשור למישהו מפורסם בוחר לשים קץ לחייו. אי אפשר גם לא להרגיש קצת רע בלפרסם את תוכן המכתב כי בכל זאת מדובר על טקסט אשר לא היה מיועד לנחלת הכלל אבל אפשר להבין את הסקרנות האנושית הטבעית הטמונה בנו לנסות להבין ולפצח מה מביא בחורה צעירה, עם כל העתיד לפניה, אל קצה גבול היכולת ומחוזות הפסימיות. למצב בו היא לא רואה מוצא.

jim3_634

אי אפשר שלא לתהות מה עובר במוחו של אדם לפני שהוא מבצע מהלך כה קיצוני. על מה הוא חושב? איך הוא בורר את מילותיו האחרונות? האם הוא באמת הבין מה הוא עושה? לא שאנחנו נמצא את התשובות במקרה העצוב הזה, כי הן הלכו יחד עם ווייט. נישאר עם הזיכרון של החיוך המתוק הזה ועיניה היפות שהסתירו כל כך הרבה ייסורים. אהבה זה כואב ולצערנו, אי אפשר לתאר עד כמה.

צילום: גטי, אינסטגרם של ווייט
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה