4 שנות התעללות בשם הרפואה

אלה המחויבים להעניק טיפול ולדאוג לכך שהוא יתאפשר, מפסיקים אותו בניגוד מוחלט להמלצות הרופא, ומשחקים באיכות חיי בגלל אגו מנופח ומשחקי כוחות כמו ילדים ששכחו שמדובר בחיי אדם

06/07/2016
קרנית ידיד קבלו עדכונים מקרנית
  • RSS

קרנית ידיד (צילום: גונן שמר)

4 שנים שהם מתעללים. כבר שנה שהם מושכים אותי בתת מינון.

כמעט 4 חודשים השאירו אותי ללא טיפול, כשבתקופה הזו הם התעקשו לא לחדש לי את הרישיון בגלל בירוקרטיה. הרצף הטיפולי היחיד שהציל, כן, הציל את חיי, נקטע.
לאחר שלא נותרו בי כוחות, ערבתי עו"ד ורק כך הם הסכימו להנפיק לי רישיון זמני לחודש עד שהניירת תסתדר. אחרת גם זה לא היה קורה.
אלו המחויבים להעניק לאחרים ולי טיפול ולנקוט בכל האמצעים כדי שהטיפול הזה יתאפשר, מרשים לעצמם להפסיק לי אותו בניגוד מוחלט להמלצות הרופא, תוך כך שהם משחקים באיכות חיי וחיי בגלל אגו מנופח ומשחקי כוחות כמו ילדים קטנים ששכחו שמדובר בחיי אדם.

כל הכבוד למנהלי היחידה לקנאביס הרפואי, ניצחתם בהורדת ידיים, סחטתם אותי פיזית ורגשית עד הרגע האחרון. מרשים מאוד.
רק בצהרי יום ראשון, נאמר לי בטלפון שביום רביעי שעבר נערכה וועדה ושם הוחלט שוב (כבר הפסקתי לספור כמה פעמים) לא לחדש לי את הרישיון כי שוב חסרים מסמכים. מסמכים שהעברתי כמה פעמים ואישרתם שהגיעו ואח"כ התחרטתם. כך אתם פועלים ולא רק איתי. זו דרכם להתנער מלקיחת אחריות על חולים שבריאותם מונחת על הניירות הזרוקים על שולחנכם.
אותם מסמכים שהועברו במקביל ידנית דרך הספק שלי, דרך חברי כנסת, דרך גל"צ ועוד... והגעתם אושרה.
בנוסף נאמר לי פתאום, כי סיכום הביקור שהרופא כתב לא מספיק וצריך לפרט יותר.
המכתב הזה שלהם, מכתב הדחייה עם כל מה שחסר לטענתם, נשלח אל הרופא המטפל בי ואלי אתמול. הוא עדיין בדרך.

ביום שני בבוקר, היום האחרון בו הרישיון הזמני שניתן לי לחודש עדיין בתוקף, הבנתי שאין לי ברירה ואני חייבת להתחיל שוב מההתחלה -  לחזור לרופא, למלא בקשה לחידוש רישיון, לקבל סיכום ביקור מנומק, לפקסס ליחידה לקנאביס הרפואי, לחכות 8 ימים שהבקשה תוקלד, רק אז אוכל להתקשר לוודא אם היא אכן הגיעה. במידה ולא הגיעה לשלוח מחדש ולחכות שוב 8 ימים. במידה והגיעה להתחיל לספור 45 ימי עבודה עד ההחלטה אם מחדשים רישיון או שוב חסרים מסמכים ואני מתחילה מאפס... כך הם מושכים חולים חודשים. זה הנוהל העיקש והמסורבל.

בקושי רב הצלחתי להידחף וקבעתי תור לרופא בעוד כחודש, זה הכי מוקדם שהצלחתי. במקביל שלחתי שוב את כל הניירת.
ומה עשו מנהלי היחידה לקנאביס?
הנפיקו לי פתאום בצהריים רישיון לשנה. בול ביום שפג תוקף הרישיון הזמני.
אתמול בצהריים הם דיברו אחרת. אמרו לי שכינסו לפני כמה ימים וועדה ובה נאמר שלא יחדשו לי את הרישיון כי אין להם מספיק מכל מה שנשלח כבר יותר מידי פעמים.
ככה פתאום יש רישיון כאילו כלום לא קרה.
לא אמרתם שחסרים לכם מסמכים? מה שהרופא כתב פתאום מספיק לכם? הרי אמרתם שהוא לא נימק מספיק ושמכתב הדחיה בדרך אלי.

הסגרתם את עצמכם. הכל מכוון ומתוכנן. עד הרגע האחרון למשוך אותי באפיסת כוחות, מרוקנת עד הקצה, מיואשת מרוטה פיזית ורגשית. זו בריונות לשמה.
לא רגע לפני וגם לא יום אחרי, בדיוק ביום בו פג התוקף הזמני הנפקתם רישיון חדש.
רישיון לשנה בהינף חותמת. רישיון שסותר את מה שנקבע בוועדה, כי יש להם את הכח להחליט שרירותית למי מתאים להם להנפיק רישיון ואת מי הם רוצים להתיש.
איפה הייתם לפני 4 חודשים? למה זה לא קרה כבר אז? למה למשוך ולהתעלל כשבסופו של דבר היה ידוע שאת הרישיון אקבל, כי זה מה שהרופא המומחה המטפל בי קבע, כי זה הטיפול שניתן לי כבר כמה שנים, כי אתם עוברים על החוק ומסכנים את בריאותי.
4 חודשים בהם חזרתי למשככי כאבים, לתוספות של כדורי שינה כבדים, ירדתי כמה ק"ג ממשקלי, הפסדתי כמעט סמסטר שלם במכללה שהיא השיקום המקצועי שלי, הניסיון שלי להחלים ולחזור למסלול החיים מחדש אחרי שרותקתי למיטה כמה חודשים טובים.

את כל זה יכולתם לחסוך לי וממני, אבל לא, בחרתם להתעלל.
אני נשארתי על הזירה, סבב אחר סבב, אבל רבים וטובים לא עמדו בהתעללות הפושעת והאכזרית הזו.
ואין לזה סוף, כי מניסיון אתם תמשיכו להתעלל, זה לא נגמר.
חזרתם את הרישיון אבל לא את הטיפול המלא. נותר עוד להסדיר את עניין המינון שאתם מושכים כבר שנה. בקבוק שמן מסוג CBD , זה כל מה שהרופא ביקש. בקבוק שמן ללא השפעות פסיכואקטיביות שנמכר על המדפים בכל מדינות האיחוד האירופי. שם הוא לא נחשב סם ובטח לא סם מסוכן. במרחק טיסה קצר נמצא משכך הכאבים שיכול להקל עלי, אבל פה מונעים אותו ממני.
ואם כבר מתאגרפים ואתם ממשיכים, אז גם תביעת נזיקין בדרך.

קשה לי. קשה לי עם עיוותים במערכת. קשה לי לראות איך מתעמרים בחולים כואבים וחסרי אונים.
לא, לא אשתוק, לא מול מערכת מתעללת, לא כשהחרב תלויה על צווארי, לא כשמאיימים עלי בשלילת רישיון. לא שקוטעים לי את הטיפול, מוציאים אותי מאיזון ואני צריכה כל פעם לטפס מעלה מחדש, לא כשמדובר על בריאותי וחיי.
חשבתי שכמעט בלתי אפשרי לקבל רישיון, אבל זה החלק הקל, זו נקודת הזינוק שממנה הדרך מלאת מכשולים ואין רגע של שקט בו אפשר להחלים, להתאזן, להתמקד בשיקום ובחזרה לתפקוד.
.

אני מבינה היום מדוע אנשים פונים לאפיקים אחרים ולוקחים את ההחלטה על חייהם בניגוד לחוק. כי אלו האוחזים בחוק ויושבים זקופים על הכיסאות הגבוהים לא יהיו שם כפי שנשבעו להציל חיים או לפחות להקל על כאבכם.

העבריינים היחידים בסאגה הבלתי פוסקת הזו אלו הממונים על היחידה לקנאביס הרפואי, ואיתם השותפים ממשרד הבריאות שמגבים אותם ומאפשרים להם להתעלל בחולים כואבים וחסרי אונים.
צריך לפרק לאלתר את היחידה הזו, כי הבירוקרטיה הזו שכרגע מחסלת לאט לאט, בסוף עוד תהרוג.

קרנית ידיד (צילום: זיו לסמן)
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה