קראטה קיד

אימון קראטה לילדות וילדים הוא לא רק ספורט, אלא גם כלי להעצמה, בניית הביטחון העצמי ואימון מצויין לשרירי הריכוז והמשמעת. שרון אילון בדקה וממליצה

05/07/2016
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

משימה שלישית ואחרונה להיכרות עם התאחדות ״אילת״, ובעקבותיה יצאתי להכיר את ענף הקראטה. מכיוון שאם להודות באמת- הגנה עצמית עבורי, מסתכמת בגז פלפל שבעת הצורך חבוי עמוק במעמקי התיק, גייסתי למשימה את ביתי הבכורה קארין ואת איתי- בן הדוד של קארין. שניהם בני 10.

את פנינו במועדון ״קראטה להעצמת ילדים״ בכפר סבא קיבל רז רוסמן, מדריך קראטה מוסמך שעוסק במקצוע מאז שהיה בן 7 ובוגר תעשיית הייטק, שהחליט שהסטארט- אפ הכי משמעותי שיעסוק בו הוא בניית ביטחון והעצמה אישית לילדים. רז סיפר לילדים כי "התאחדות הקראטה בישראל" הוקמה ב- 1972 ושנה לאחר מכן נערך המבחן הראשון לחגורות שחורות בארץ.

הקראטה הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות העולמית. כיום אין כמעט אדם שהמילה קראטה לא תעלה אצלו אסוציאציות של אנשים בפיג'מות לבנות עם חגורה שחורה מרביצים אחד לשני.

אבל אין סיבה לדאגה, כדי לאפשר קיום תחרויות לחימה בלא שהדבר יגרור פציעות מוגזמות ואסונות, פיתחו התאחדויות הקראטה, רשימה של מעשים האסורים במהלך התחרות. מעשים אסורים לדוגמה: הכאה בנקודות מסוכנות ורגישות מדי בגוף היריב, שימוש בנשיכות, משיכות שיער ועוד.

karatekid 1

וכך, כמנהגי המסורת היפנית- בחליפות לבנות שיסתירו מעמד סוציו אקונומי (מותגים וטלפונים חכמים) נכנסו הילדים לעולם הקארטה בו כולם שווים, ממושמעים ולא שקועים בסרטון הבא שיעלו לסנאפצ'אט.

החגורה, מעידה על מידת ההתמקצעות בתחום, אך יש מספר סיפורי עם הקשורים לנושא. חלקם גורסים כי ככל שהחגורה מלוכלכת וכהה יותר, כך הדבר מעיד על ניסיון רב יותר וחלקם אומרים שכלל לא הייתה לה משמעות מעבר להחזקת החליפה הרחבה. גרסה אחרת היא שהחגורות וצבען לקוחות מהמנזרים בהם עסקו בזן בודהיזם, שם חגורה שחורה מסמלת את מי שכבר הגיע להארה ולכן יכול להדריך, וחגורה לבנה הוא מי שעוד לא.

מעבר לתנועות מהירות, חיזוק יציבה ושיפור הביטחון העצמי- המדריך רז גרם לכל הילדים , בלי יוצא מן הכלל, להיות בשקט, לחכות ולהתאמץ- לא לוותר לעצמם. לא לעבור לאתגר הבא, אם הנוכחי קשה להם אלא להתעקש, ולהצליח. מודה שכמי שהגיעה סקפטית, נשבתי בקסמיו של עולם הקראטה. במיוחד עבור ילדיי.

karatekid 2

ואיך הילדים הגיבו לדרישות, המאמץ והמשמעת? דרשו להירשם לחוג שגם הם כנראה הרגישו, שנתן להם הרבה מעבר לאימון הגופני.

הצעד הבא עבורי, יהיה כנראה לעזוב את גז הפלפל ולנסות להתמסר לעולם של שלווה, הרמוניה, שקט ומשמעת עצמית.

חשוב לציין כי בנוסף לקארטה , ישנם מספר ענפי אמנויות קרב הפועלים במסגרת התאחדות "אילת" ובהם: ג'יו ג'יטסו, קיק בוקס, אגרוף תאילנדי, או שו (קוגג פו), וסמבו. לכל ענף ישנם מאפיינים ייחודים, השפעות וקווים מנחים – חברתיים וחינוכיים.

karatekid 3

בעידן בו הילדים מבלים את מרבית זמנם במשחקי מחשב או מול הטלוויזיה, זו יכולה להיות אלטרנטיבה מצוינת במסגרתה הילדים זוכים לחוות מחד פעילות ספורטיבית חווייתית ומלאת "אקשן" שחסר להם ביחוד בתקופות החופש הגדול, ומאידך, זוכים לכלים ולערכים שמאפשרים להם לעשות שימוש מושכל וראוי בגופם ובעוצמתם.
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה