הסיבובים החדים בגירושים

"אז נכון, אפשר לקנות ילדים קטנים בכסף ולקרב אותם באופן זמני, אבל זו טעות שפוגעת בהם בגדול והיא משיגה בדיוק את ההיפך. וזה באמת זמני. את עיקר תשומת הלב צריך להעניק להם באהבה וחום ולא בקניות פיתויים וטיולים"

03/07/2016
גילי קצנלנבוגן קבלו עדכונים מגילי
  • RSS

בשלב הראשון של הגירושין, כשהשניים עוד לא ממש מבינים מה קורה להם בדיוק והם בתוך התאונה ממש עוד לפני שהגיע האמבולנס לשטח כשעוד ממש יוצא עשן מהמנוע. הזוג יוצאים החוצה מהמכוניות, המום ומביט במן מבט בוהה במתרחש סביבו. אף אחד לא מדבר, הם עדיין בהלם. שניים שחטפו מכה גדולה גדולה וחזקה, עוד לא ממש מרגישים את הכאב, רק הלם ואי וודאות ולאט לאט השניים מתחילים לצלוע בדרך הזו הסמוכה לאזור התאונה, ושניהם קודם כל רוצים להתרחק מהתאונה.

הדרך הזו צדדית והיא חדשה ומוזרה, יש בה המון בורות ומכשולים, סיבובים חדים, עיקולים וירידות תלולות וגם עליות ממש קשות. המון הסתעפויות שמובילות לדרכים צדדיות וחשוכות וצמתים מאוד מסוכנים. וגם יש מלכודות. כן כן יש מלכודות. אחת המלכודות השכיחות בדרך הזו החדשה קשורה לילדים.

ההורים שממש עדיין בתוך התאונה מנסים "לקנות" את הילדים ולקרב אותם לצד שלהם. כל אחד מושך מהר לצד שלו כי פוחד לאבד אותם לצד האחר ואז נוצרת תחרות סמויה בין ההורים. כאן מתחילה הטעות הראשונה. תמיד יש תחושה לצד האחר שהצד השני אולי נותן יותר ומטשטש אותם במתנות ופינוקים, את הילדים וכל הורה חושב שהנה הוא מאבד את הילד לטובת ההורה האחר. והילדים באיזשהו מקום נכנסים למשחק והופכים חלק ממנו.

אז נכון, אפשר לקנות ילדים קטנים בכסף ולקרב אותם באופן זמני, אבל זו טעות שפוגעת בהם בגדול והיא משיגה בדיוק את ההיפך.וזה באמת זמני. את עיקר תשומת הלב צריך להעניק להם באהבה וחום ולא בקניות פיתויים וטיולים. הקניות הללו יובילו אותם להיות מניפולטיביים. ילדים מהר מאוד מבינים את כללי המשחק החדשים ואז יהפכו ללקוחות ולא לילדים, ויתנו לכם את ההרגשה שתמיד מגיע להם ואם לא תיתנו, יעברו מהר מאוד לחברה המתחרה.

גילי הגרוש בים

הרבה זוגות גרושים טריים לא מבינים לאיזו מלכודת הם נכנסים. הרבה גם משתמשים בילדים ומרעילים אותם על הצד האחר. זו טעות מספר שתיים. אוי להורים שמרעילים את הילדים. המרמור הזה יצוף ויעלה על גדותיו בעתיד וישרוט אותם קשות. המשפט לאמא אין כסף לך לאבא או מה אתה מקשיב לאמא שלך שמרעילה אותך עלי ,שם אותם במקום מאוד לא נוח וכואב ,והם בדרך כלל שותקים,כי הם כואבים ומבולבלים.

אז אם אתם בתוך התאונה ממש ועם כל קשיי ההסתגלות למצב החדש,שימו את המחלוקות וכל הגועל הזה שכרגע בינכם מחוץ לזירת הילדים, גם אם בן הזוג קונה את הילדים ומפתה אותם? אל תפלו למשחק הזה, חזקו אותם והעניקו להם מתנות קטנות בדמות יחס, שיחות, חום ואהבה. אל תהפכו אותם לשגרירים ולשליחים שלכם. הם הילדים שלכם, ואתם ההורים. זה לא המקום להחלפת תפקידים, אתם ההורים, זכרו תמיד.

הרכב שלכם טוטאל לוסט עכשיו, אין מה לתקן אפילו. השילדה דפוקה, המנוע הלך. לכו והזמינו רכב חדש, כל אחד מה שמתאים לו, וצאו לאט לאט לדרך חדשה ובטוחה. אל תסתכלו על הרכב של הצד האחר,איזו מערכת יש לו או אם קנה מושבי עור וגג פתוח. זה לא מעניין. זה לא זמן לתחרויות.

עם הזמן, ורק אם תפעלו נכון, תבינו שלדרך החדשה יש גם נופים אחרים, נפלאים, המון מקומות שלא הייתם בהם מעולם יפתחו לכם, מחוזות וארצות שלא ביקרתם בהם והשחור והאפור הזה של עכשיו יהפכו לדרך עם המון צבעים חדשים נפלאים. רק בחייאת, שמרו על הילדים שלכם בדרך החדשה הזו, חגורים מוגנים ובטוחים. זה הכי חשוב. הכי הכי חשוב, הבטיחות של הילדים!

בהצלחה!

צילום: בני ארבל
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה