משכית - הרבה יותר מאופנה

בית משכית החדש ביפו הוא בוטיק שטרם נראה כמותו בארץ, המצליח לשלב בהצלחה בין ישן לחדש, עבר והווה, יוקרתיות ואותנטיות. גאווה ישראלית עם ניחוח בינלאומי

03/07/2016
גלי דודזון סגל קבלו עדכונים מגלי דודזון סגל
  • RSS

בית_משכית_החדש_צילום_עמית_גושר_(5)

פחות משלוש שנים אחרי שהוקמה, משכית המחודשת של שרון טל, הוכיחה מעל כל ספק שהיא הרבה יותר מגימיק.

זו הפעם השלישית שאני כותבת על המותג ובכל פעם מחדש אני נפעמת לא רק מהבגדים שאין דומים להם בארץ, אלא מכל המפעל של שרון ובעלה ניר שייחודו טמון בכבוד שהם נותנים להיסטוריה, לתרבות, למקום, לתוכן, לאיכות, לחומרים, לנראות ולאנשים. משכית היא מכלול של דברים והשלם שנוצר גדול מסך חלקיו. לכן, אין זה פלא, שתוך תקופה קצרה הפכה משכית לאחד המותגים הישראלים המצליחים בעולם, עם נקודות מכירה בלמעלה מ-20 מדינות (בעיקר בארה"ב) והשתתפות בתצוגות אופנה יוקרתיות.

Atalia-25000_nis27Hartzit_Gold-_18,500_nis.משכית_צילום_רון_קדמי

אחרי שנתיים וחצי בהן משכית שכנה במבנה של מסעדת קרן המיתולוגית, לאחרונה עברה לחלל גדול ומרשים הממוקם על חורבותיה של מסעדת קורדליה בבנין יפואי מפואר בן 250 שנה.

המקום כולו משדר יוקרה בלתי מתפשרת שתואמת את הבגדים והמחירים ועם זאת, במלאכת העיצוב ניתן דגש על שימור אלמנטים מקוריים במבנה המדגישים את החשיבות ההיסטורית של המקום ויוצרים אווירה אותנטית שהיא חלק בלתי נפרד מהיסודות עליהם בנוי המותג.

בית_משכית_החדש_צילום_עמית_גושר_(6)

הכניסה לחנות המשתרעת על פני כ-300 מ"ר, עוצבה כמוזיאון היסטורי הנותן הצצה למשכית המקורית בחלוקה לעשורים מיום הקמתה ועד הסגירה הבלתי נמנעת בתחילת שנות ה-90. רות דיין, הוגת ומפעילת המפעל המקורי שמלווה את טל מתחילת הדרך, סייעה רבות באוצרות ועריכת התצוגה וזוכה בהיותה בת 99, לראות את בית משכית החדש ואף לקחת חלק ביצירתו.

בית_משכית_החדש_צילום_עמית_גושר_(2)

החלל הפנימי מחולק לחדרים. בחדר המרכזי המרווח שתקרתו מעוטרת בחבלים כבדים שהורכבו במלאכת שתי וערב ידנית ורצפתו עץ מלא, מוצגים בגדי ערב וקזו'אל, על מתקנים ממתכת שחורה בחלוקה הרמונית על פי צבעים. על שולחנות טבעיים מעץ אורן ירושלמי מונחים כלי בית ייחודיים דוגמת קערות וצלחות קרמיקה מעוטרות בעבודת סריגה ורקמה ידנית, אגרטלי אבן מדברית, פמוטי עץ אלון, מחברות רקומות ועוד. את האוירה משלמים שטיחים אותנטיים ופינות ישיבה מודרניות.

MASKIT27163בית_משכית_החדש_צילום_עמית_גושר_(7)

חדר אחר הוקדש לכלות ובתוכו חלל מדידה רחב ידיים המאפשר לכל לקוחה לקבל יחס אישי ומכבד. מן הצד השני - אטלייה החשוף לחנות ומאפשר הצצה לתהליך הייצור של הפריטים הנתפרים במקום בעבודת יד.

בית משכית החדש. צילום: עמית גושר

בעתיד מתכננת שרון לארח במקום מפגשים ואירועי תוכן וסיורים אישיים לקבוצות קטנות שיחשפו את ההיסטוריה וההווה של המותג.

קבלו המלצה חמה לעבור במשכית בביקור הקרוב שלכם ביפו. 

סמטת אבולעפיה (פינת הצורפים 14), תל אביב-יפו, טלפון –072-2500338

שעות פתיחה - א-ה 09:00-19:00,

משכית בפיסבוק 

אתר משכית 

Nirit_Dress-_5,450_nis._משכית_צילום_רון_קדמיTalia_Dress-20,000_nis.משכית_צילום_רון_קדמימשכית_צילום_רון_קדמי_Toga_Dress-_9,000_nisDesert_Coat-_5,600_nis._משכית_צילום_רון_קדמיEgg_Vest-3,850_nis,_Yaar_Pants-4,250.משכית_צילום_רון_קדמי

***

הצטרפו לסלונה אופנה בפייסבוק 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה