את אמא מושלמת ולא תתני לאף אחד לנתק אותך מילדייך

סיפור חייה הכואב של אסתי ויינשטיין ז״ל, הוא סיפורן של נשים רבות, ואם הן חיות בקהילה כלשהי, כמו אסתי, חרדית, חסידית, זה נראה להן אבוד מראש

29/06/2016
עו''ד חוה קליין קבלו עדכונים מעו''ד חוה
  • RSS

מהניסיון המקצועי שלי אומר חד משמעית: לכל אמא הזכות לעולם לקשר עם ילדיה ואף אמא לעולם לא רשאית לוותר על ילדיה.

נכון, לפעמים יהיו התמודדויות לא פשוטות, מלחמות משפטיות, חברתיות, קהילתיות, חרמות ונידויים, לחצים, התלבטויות, אבל כל אלו לעולם ייסוגו בפני זכותם של כל ילד וכל ילדה לקשר עם אמא.

וכן כן כן גם עם אבא. וזה לא סותר. זה חייב לעבוד לקשר של כל ילד עם שני הוריו!

מפרידים ילדים מהורים (צילום: שאטרסטוק)

אז שננו היטב:
אין ולא יהיה גורם בעולם שתאפשרו לו להפריד ביניכם ובין הגוזלים שלכם.
ואם קם הגורם הזה נגדך, בין אם זה ההורה השני ובין אם זה גורם ״מוסמך״ אחר כמו במקרה של אסתי ז״ל - כאשר רב מהקהילה מפעיל לחצים ומסביר שתפגעי אם תישארי בקשר, אל תקשיבי! מותר לך להילחם על גורייך, ואז תצא הלביאה שבך כדי להגן על הגורים, ואז יש כלים משפטיים חד משמעיים, פרקטיים, מהירים, שמחזירים את הקשר, והכללים הללו חלים על כולם, זיכרי, על כולם!

בית המשפט למשפחה בישראל מטיל היום עונשים וקנסות כספיים גבוהים כנגד הורה שמסית ילד נגד ההורה האחר, בית המשפט לוקח ילדים מההורה המנכר ומעביר ילדים למשמורת ההורה שנגדו בוצעה ההסתה תוך פיקוח על מפגשי ההורה המסית עם הילדים (שלא יוכל להסית יותר!)
והתשלומים לכל מפגש שההורה המסית מנסה למנוע- הם בין 1,000 שח ועד 5,000 שח.

גם אישה חרדית שתפנה לבית המשפט בטענה שילדיה הקטנים מוסתים והיא מבקשת להגן על הקשר איתם- תקבל מיד סיוע, בית המשפט יירתם וייתן מיד החלטות שמחייבות להפסיק כל הסתה, כל הרחקה ואפילו יקנוס בתשלום גבוה על כל מפגש שההורה השני לא יבצע, בפועל, בין הילד להורה המבקש.

הטענות כאילו ילדים קטנים מסרבים לקשר עם אחד ההורים, הן פאתטיות וקל להפריכן בימינו.
כשיש הורה מסית, הוא גם זה שיחויב לגרום לפגישות, ומניסיוני המשפטי, כשחייבו הורה כזה בקנסות, פתאום ההתנגדות ירדה והחלו מפגשים סדירים ואוהבים וכיפיים בין הילדים להורה שנגדו בוצעה ההסתה והיא נעלמה כלא הייתה.

אכן, קשה הדבר שבעתיים כשמדובר בילדים בגילאי נוער ומעלה, אך בבקשה מכן אימהות יקרות, וגם אבות, הילדים זקוקים לשני ההורים, אל תיכנעו לשום טרור, לא מהצד השני, לא מהחברה, לא מהרבנים, עימדו איתן כהורים, פנו לסיוע משפטי והילחמו על הזכויות של ילדיכם לראות אתכם, לחבק אתכם, אתם לא יכולים לוותר על עצמכם, כהורים, עבורם.

ויש דרך לנצח את זה.

 

 

.

עו"ד חוה קליין (צילום: עדי הררי)

** הכותבת היא עו"ד לענייני משפחה וחרדית לשעבר

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה