הבחורות הללו עוררו שערה ברשת

"זאת הייתה הפעם הראשונה שלי במקום ציבורי עם בגד ים מאז שהפסקתי להוריד שיער גוף", חושפת טטיאנה מנואלה דייטש בפוסט שהפך ויראלי בכל הרשת, "אני לא אגיד שלא הייתי קצת בלחץ אבל גם הרגשתי מלאת שליחות ושאני עושה צעד חשוב לחיים שלי"

23/06/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

אם נתקלתן בפייסבוק בשתי בחורות שמחות וחייכניות המצולמות בגדי ים כנראה שאלו טטיאנה מנואלה דייטש, 23, חברה בתנועת דרור ישראל, המתגוררת בפתח תקווה וחברתה בר שמצאו את עצמן הופכות ויראליות בכל הרשת. נכון, בחורות בבגדי ים תמיד זכו ללייקים ברשת אבל הסיבה ששתי אלה עוררו כל כך הרבה הדים זה בגלל שיער בית השחי שנחשף שם והיעדר הצורך להתנצל.

יותר מכך, טטיאנה הייתה גאה בשיער הגוף שלה והרגישה רצון עז לחגוג את החופש מאידיאל היופי המודרני הטורדני הסוגד לעור חלק. הגולשים והגולשות לא נותרו אדישים ודאגו להשאיר תגובות מכל הסוגים הנעות בין "סחטיין עליכן!" ל"אני הולך להקיא את הנשמה!". הפוסט, אשר צבר מעל 2000 לייקים ו-4000 תגובות, נגע באחת הנקודות הרגישות בעולמנו - דימוי גוף.

"אני מרגישה מאוד טוב", מספרת טטיאנה אחרי הפרסום המטורף שקיבל הפוסט, "אני שמחה לקבל תגובות מא.נשים שמקבלות השראה ורוצות לשאול את עצמן שאלות על הדימוי גוף שלהן, על ההרגלים שלהן. א.נשים שרוצות לבחור לעשות מה שהן רוצות עם הגוף שלהן ולא את מה שהכתיבו להן. אני בטוחה שיום אחד נחיה בחברה שבה זה לא יהיה כל כך חריג ללכת לפי מה שהלב שלנו אומר ולא אחרי תעשיית הפרסום שמכתיבה לנו קודים לא הגיוניים שמאמללים את החיים שלנו".

היה ברור שכל הגולשים יתפצלו לשתי קבוצות קיצוניות: בעד או נגד כי שיער אצל האישה עדיין נחשב לטאבו בעיני רבים בעוד שנשים אחרות דווקא רואות באקט הזה כמרד אפקטיבי נגד דיכוי נשים בתקשורת בכלל ובפרסומות בפרט. איני רואה בגידול שיער גוף אקט לכלום חוץ מכך שאישה צריכה לעשות כאוות נפשה ולפעול מתוך סטנדרט היופי שהיא מכתיבה לעצמה. אם היא מסירה שיער זה לא הופך אותה לקורבן ואם היא מסירה שיער זה לא הופך אותה ללוחמת פמיניסטית.

טטיאנה סיפרה איך עם בואו של הקיץ גל הפרסומות שמפמפמות "האם גופכן מוכן לקיץ?" שוטף אותנו ותשובתה החד משמעית לשאלה הבנאלית הזו היא: "כן!". מה שהרגיז גולשים היה כנראה ביטחון העצמי של טטיאנה, שלא רואה צורך ליישר קו עם סטנדרט היופי העכשווי. מה שהפוסט שלה מוכיח הוא שאנחנו עדיין רחוקים שנות אור מהקונספט של "Live and let Live" ואנשים לא יכולים לשאת את העובדה שאחרים פועלים כראות עיניהם וחיים לפי החוקים שלהם מבלי לחוש צורך לרדת עליהם.

הרי, למי אכפת מה טטיאנה עושה עם גופה? מתברר שליותר מדי אנשים אכפת. אנשים לא מסוגלים להניח לאנשים להרגיש טוב עם עצמם. הדיון הסוער שהתפתח בפוסט רק מראה עד כמה כחברה יש לנו אפס סובלנות לשונה מאיתנו וכי אנשים מרגישים שיש להם זכות לקפוץ לתוך פוסט של מישהי רק כדי לטנף אותה. ברצינות, אנשים, בלי קשר אם אתם בעד או נגד שיער גוף, תשמרו את ההערות הנבזיות שלכן לעצמכם. טטיאנה, תמשיכי לרקוד כאוות נפשך. גם אם זה בלי סכין גילוח ביד.

טטיאנה

הפוסט של טטיאנה שהפך ויראלי ברשת ובעקבותיו חטפה תגובות שליליות ואוהדות:

tat1

טטיאנה וחברתה בים

טטיאנה העלתה עוד פוסט בעקבות הקודם:

tat   צילום: עומר ברדה
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך