ליגה משלהן

שרון אילון יצאה לחוש על המגרש מה זה סופטבול ומצאה שם, מלבד מדים לבנים, ענף ספורט מהפופולריים ביותר לנשים בעולם ואף נבחרת ישראלית מיומנת

20/06/2016
מערכת סלונה קבלו עדכונים ממערכת
  • RSS

softball 1

היעד לבדיקה - סופטבול. המטרה - חשיפת התחום לקוראות הנאמנות.

מה זה בכלל? יש משחק כזה בארץ? פוטבול אני מכירה, בייסבול יצא לי לראות, גם ממשחק קריקט אני יכולה לשלוף תמונה מהראש, אבל אני חייבת להודות ולהתוודות שאין לי פשוט שום מושג מה זה סופטבול.

כשהסקרנות התחילה לפעול פניתי לחבר הנאמן שלי, שלא מאכזב אותי אף פעם: גוגל. ומה גיליתי ?

בשנת 1979 עלה הסופטבול לארץ והתאחדות הסופטבול בישראל הוקמה ע״י עולים מצפון אמריקה שרצו להביא לכאן את הענף המוכר והאהוב מהבית.

ההתאחדות בארץ שמה לה למטרה לקיים ליגות פעילות ולנסות להנחיל את המשחק לישראלים בכל רחבי הארץ. בזכות פעילות זו ניתן למצוא קבוצות מאילת ודימונה בדרום ועד קיבוץ שמרת שבגליל המערבי.

גם במישור הבינלאומי מתקיימת פעילות וזאת בזכות נבחרות ישראל המשתתפות בתחרויות סופטבול בינלאומיות כולל אליפויות אירופה ועולם ואף במשחקי המכביה ואפילו יש לנו נציג ישראלי בכיר מאוד בהתאחדות הסופטבול האירופית.

נבחרות, אליפויות אירופה, מכבייה וגם ייצוג מכובד? אמרתי לעצמי שזה כבר שווה בדיקה וביום שישי עוד לפני שנגמרה מסיבת ספר התורה של ביתי דניאל, (מסיבה שנמשכה שעתיים כך שלא הרגשתי שאני לא ממלאה את המשימה ההורית) , נכנסתי לרכב ונסעתי לכיוון כפר הבפטיסטים (ליד פ"ת) שם הבטיחה לי העורכת שאפגוש את המאמן הראשי ואצפה בתחרות. הגעתי למקום וזיהיתי שני מגרשים שונים ובנות בגילאים שונים פזורות במגרשים. "חבטה לריצה וניסיון פסילה" - אלו הדברים הבסיסיים שהצלחתי להבין מהמשחק, הסתכלתי שוב וניסיתי להיכנס לאווירה.

softball 2

על הדשא שתי קבוצות המתמודדות אחת מול השניה, תשע שחקניות בכל קבוצה. הקבוצה ה"מתקיפה" צריכה להכות בכדור הנזרק לכיוון החובטת ובמידה והחובטת מצליחה לחבוט, עליה להתחיל לרוץ ולנסות לעשות הקפה. קבוצת ההגנה, מצד שני, צריכה לפסול את הרצה מהקבוצה המתקיפה בעזרת תפיסת הכדור באוויר, זריקת הכדור לבסיס אליו רצה או בעזרת נגיעה של הכדור ברצה ובכך למנוע ממנה להשלים הריצה ולהשיג נקודות.

משיחות עם השחקניות התברר לי כי הן נהנות מאוד, המשחק כיפי, תורם להן והן מתאמנות ומשחקות כל השבוע בכיף ואף מחכות לכך בקוצר רוח

לי כצופה מהצד, שלא בקיאה בחוקים, היה קצת קשה להיכנס לעניינים, אבל אחרי 20 דקות צפייה הגעתי למספר מסקנות:

1. סופטבול משחק נחמד שגם עושה כושר, גם חברותי וגם מתאים לנשים.

2. לעולם לא ללכת שוב לבד למשחק קבוצתי.

3. בחום של 40 מעלות מסיבת התורה נראתה לי פתאום מאוד מושכת.

softball 3

בשיחה עם קורי המאמן גיליתי שסופטבול הוא אחד מענפי הספורט הנשי הפופולאריים ביותר בעולם ועומד בשורה אחת עם פוטבול וכדורסל. בארה"ב הוא אף הספורט המשוחק ביותר ע״י נשים. קורי שעלה לארץ לפני שש שנים פועל רבות להגדיל את כמות השחקניות בארץ וזאת ע"י פתיחת קבוצות בערים שונות.

קורי גם הזמין אותי ל"משחקי אילת" , והסביר לי שזו תחרות הנערכת כל חודש מרץ בעיר אילת , כאשר מתאספים ספורטאים מכ - 15 ענפי ספורט לא אולימפיים (השייכים להתאחדות "אילת") לסופשבוע של תחרויות וכיף.

ענף הסופטבול הינו בין המובילים באירוע זה במס' הספורטאים ואף מביא, מדי שנה, נבחרות נשים וגברים מחו"ל להתחרות מול הנבחרות הישראליות.

בקיצור, תפתחו יומנים ונתראה ב"משחקי אילת" , מרץ 2017.

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך