פסטיבל מידברן 2016

"חזרתי כמו כל מי שהיה שם ממידברן 2016, הפסטיבל הכי נקי והכי מוצלח שקרה מאז המציאו את הנורה בערך. חזרתי ולא חזרתי, לוקח כמה ימים טובים להדביק בחזרה את הקצב של העולם ה'אמיתי', זה עם הבנקים והטלפונים והלחץ והתנועה, זה עם המרוץ הזה להספיק הכל ולהרוויח עוד כמה גרושים"

14/06/2016
גילי קצנלנבוגן קבלו עדכונים מגילי
  • RSS

בכל בוקר אתה מתעורר כשלתוך החלומות שלך נכנסים הבאסים משארי מסיבות שמתקיימות כמה מאות מטרים ממקום מרבצך ועם הבאסים האלה עולה יותר מהר השמש בזריחה המדברית הזו והקרניים חודרות אליך לאוהל ולנשמה ופשוט נעים לך במדבר הזה. והמדבר הזה שגם  לומד משנה לשנה להכיל את כולם ולחבק את כל באי המידברן 8500 אורחים שבאו להתארח אל  תוכו עמוק עמוק בלב שלו והוא עוטף אותם  במן אהבה וחום כזה שרק הוא המדבר יודע להעניק.

כן כן למדבר הזה יש את החום שלו. חזרתי כמו כל מי שהיה שם ממידברן 2016, הפסטיבל הכי נקי והכי מוצלח שקרה מאז המציאו את הנורה בערך, חזרתי ולא חזרתי, לוקח כמה ימים טובים להדביק בחזרה את הקצב של העולם ה"אמיתי", זה עם הבנקים והטלפונים והלחץ והתנועה, זה עם המרוץ הזה להספיק הכל ולהרויח עוד כמה גרושים, וזה שעושה לי לחשוב עכשיו כמו לפני כמה ימים במדבר מהו בעצם העולם האמיתי, והלוואי והיה ניתן לשכפל את המידברן הנפלא הזה ליום יום שלנו כאן בארץ הסררה ובעולם ההולך ומשתגע.

מדברן

אתה קם בבוקר, כל אחד עם הקאמפ שלו, כל אחד עם הנושא שלו ויש כאלה שגם סתם קמים בלי קאמפ ובלי נושא, ומתעוררים. להעניק ולקבל מהאחרים מה שהכינו להם והכל עם חיוך ומן כייף כזה אמיתי, וכולם מתלבשים איך שבא להם וחלקם גם מתפשטים איך שבא להם מבלי לדפוק חשבון לאף אחד.

ויש גם את קאמפ שטיפל'ה שזו מקלחת ענקית והמונית שכל אחד שוטף שם את השני 200 בנים בנות רוקדים ומתקלחים ואח"כ יושבים יחד ומדברים ולמה שזה לא יהיה בעצם ככה, אני שואל את עצמי ומה אכפת לי גם לחלוץ את הבולבול שלי בפרהסיה ולהלך במדבר כאילו אני פיל פילון אפו ארוך עם התחת שלי בחוץ שמגיע לו גם לראות מה קורה במדבר אבל אז אני ככה חושב לעצמי שאולי פתאום אני אפגוש את הבת שלי עם חברות שלה ואת סגן מנהל הסניף שלי בבנק שאם יראה אותי ככה יסגור לי את האשראי, אז אני לא ממש ממש משוחרר כמו שברן אמיתי יודע להיות.

מדברן

אני בעצם ברן לייט ומולי הולכת ילדה יפה שבא לה לדבר והיא ככה נעמדת מולי ואומרת לי "מה נשמע אבא?", ואני מביט אליה והיא עלי ואני מחייך והיא אלי. אני עם מטריה כחולה וכובע פרפרים לבן וגלביה והיא שוב אומרת לי "אתה לא זוכר אותי אבא, אני גיטל הקטנה..?" ואני ככה אומר לה "לא ממש" והיא מתחילה לבכות בכי אמיתי כזה ואני ניגש אליה ומציע לה קצת מים, ושואל אותה "מה קרה ילדה?" .

היא אומרת לי שעזבתי את המשפחה שלה בשנת 1889 בלייפציג, גרמניה ובחישוב כללי אני עושה ככה לעצמי רגע אולי יש מצב והיא הילדה הזו שמחופשת לפרפר עם יהלומים על הפנים, יפה כזו ומתוקה היתה ילדה שלי בגלגול הקודם, גיטל אמרנו? והנה  נפרדנו שוב אחרי מאה וכמה שנים  כי בדיוק בא החבר שלה ולקח אותה איתו לעוד מסיבה וכשהלכה היא לחשה לי "תהיה בקשר אבא".

מדברן

ואתה ככה מהלך לך ומולך רץ איש שמח כולו מכוסה בלונים, ואינדיאני, ואיש ירוק ובלילה הכל זוהר ומואר כל כך יפה ואנשים עם נורות וחלקם מייללים כמו תנים כשנשרף מיצג גדול בטקס בכל סוף ערב, ואנשים שמחים יש שם, באמת שמחים, חלקם מהאלכוהול חלקם מעוד כמה תוספי מזון וחלקם פשוט שמחים, מידברן הוא הדבר האמיתי, מחנות מחנות עם נושאים ויצירתיות ומוסיקה ואהבה ושקט של מידבר ושום דבר חוץ מקרח לא עולה שם כלום, כולם דואגים אחד לשני ומכבדים ומארחים ונותנים ולוקחים וגם עם אמא אדמה כולם בסדר ולא מלכלכים אותה והכל מאורגן למופת.

מדברן

החופש הזה והיחד הזה לחמישה ימים והמדינה בתוך המדינה פתאום עושה לך לחשוב שיכול עוד להיות נפלא כאן פעם, אם נשיל מעצמינו את המסיכות וניתן לעצמינו את החופש לעשות באמת באמת מה שבא לנו ואיך שבא לנו מבלי בכלל לחשוש מה יגידו או מה יחשבו עלינו, מידברן נותן לך למתוח את הגבולות שלך ובעיקר להתבטא, כל אחד בדרכו, איך שמתאים לו ואיזה יופי זה.

מדברן

הקאמפ שלי היה הקאמפ הכי סחי  ושפוי בעיר. שיחות נפש קראנו לו, הקאמפ הזה נתן תמיכה ואוזן קשבת לאנשים שבא להם לדבר ולפרוק במקום שפוי של שיחות נפש אמיתיות,מלב אל לב.. ואחרי השיחות האלה יצאתי לחגוג, עם חליפת העננים שלי והנעליים המוארות האדומות והמשקפיים הזוהרים ועם האהובה שלי ולטייל בתוך כל המידברן המופלא הזה...

ותודה ענקית לניר אדן מנכ"ל העמותה ולגיורא  - לב שלי, לנתי גולדמן הנשמה עם העיניים הכי טובות בארץ ולכל החברים החדשים והנקיים שלי.אלה שמתחפשים באמת רק פעם בשנה  בפורים, אלה שהניחו בצד את כל המסיכות במהלך כל השנה.

מדברן

נתראה שנה הבאה - אבראכדברא.

מדברן

צילום: נועה וולפסון
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך