תכשיטים ואמנות עכשווית

האמן הצורף אלון מורן הציג את תכשיטיו היחודיים באיטליה, צרפת, ספרד, בלגיה ועוד. עכשיו אפשר לראות את אותם בתל אביב

16/03/2011
רעיה הנרי קבלו עדכונים מרעיה
  • RSS

יצא ככה שכל החיים אני רואה הרבה תערוכות: אמנות, תכשיטים, עיצוב, כלי בית ומה לא. אז פיתחתי לי סלקציה אכזרית ואני לא אוהבת כל דבר. אבל לדעתי כדאי לבוא להתרשם מעבודותיו של הצורף האמן אלון מורן שיוצגו החל מיום שישי ה- 18 למרץ בגלריה של יעל הרמן ברחוב דיזנגוף 211 , (וביום שישי יש גם פתיחה חגיגית ב-12 בצהרים). בצורפות של אלון מורן מצאתי רוח רעננה של אמנות עכשווית: הוא משלב חומרים טכנולוגיים שונים מבד עד מלט, מקריסטלים עד נייר, מחוטים פלורוסנטים עד אור ממש, ובעבודתו הוא מגדיר מחדש את המושג "תכשיט".

מורן שהתמקצע ועבד בפירנצה, מקדיש לתכשיטיו את כל מחקרו האמנותי העכשווי. הוא אומר שהאומנות העכשווית אינה מבדילה בין אומנות ויזואלית, ארכיטקטורה, פילוסופיה ומדע, ואין הבדל בין יצירת ציור או פיסול או תכשיטים…

מאז השתתף בתערוכה לסיכום המאה בפאלצ"ו פיטי בפירנצה בשנת 2000 ונבחר כאומן הצעיר ביותר לסיכום המאה – הוא מציג ומוכר את עבודותיו בגרמניה, בלגיה, צרפת, ספרד, איטליה וטייוואן. ועל אף שהיום מורן חי ויוצר בתל אביב עבודותיו מוצגות בגלריות ומוזיאונים, בעיקר באירופה. בין לקוחותיו נמנות נשות האלפיון העליון כמו גם אנינות טעם מן השורה, המחפשות נגיעה אמנותית של אמירה אישית. כדאי לבוא להציץ.

>> מתוך הבלוג של רעיה הנרי
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה