להשיג ריסים מושלמים

מסקרה היא נשק מעולה להארכת ועיבוי ריסים, להגדלת מראה העיניים, הבלטת הצבע שלהן ואפילו הבלטת הלבן בעין. כל הטיפים לשימוש מוצלח

16/09/2011
כתבה פרסומית קבלו עדכונים מכתבה פרסומית
  • RSS
» מסקרה תמיד מחוללת שינוי עצום. צילום: יח"צ

בראשית 1830 המציא יוג'ן רימל את שרביט הקסם, הצבע השחור לריסים, ההופך את ריסיהן של מיליוני נשים ברחבי העולם מדי בוקר לשחורות. עד היום רימל הוא השם הג'נרי למסקרה.

במחקרים, נשאלו נשים מהו הפריט האיפור עליו לא תוותרי גם על אי בודד- התשובה היתה מסקרה. המסקרה היא מוצר האיפור הטכנולוגי מכולם. ושם המשחק הוא המברשת; ככל שהמברשת מתוחכמת יותר מבחינה הנדסית, מבחינת צפיפות הסיבים ואופן שזירתם, כך היא תעמוד כמנצחת במבחן התוצאה.

אם תשאלו מאפרים מקצועיים על איזה מוצר איפור הם לא יוותרו גם בלוק של איפור טבעי, התשובה תהיה בוודאי מסקרה. המסקרה, ממש כמו במטה קסם, יכולה להפוך את העיניים הרגילות ביותר לעיני בובה גדולות ופקוחות, או לעיניים מצועפות סופר-סקסיות במראה אוריינטלי, ותמיד השינוי הוא עצום. המסקרה השחורה היא זו המייצרת את האפקט הדרמטי ביותר, גם בגלל אפקט העומק של הצבע השחור, וגם כי זהו צבעם הטבעי של הריסים של רובנו. לפחות אצלנו, במזרח התיכון.

המסקרה הראשונה הייתה מסוג אחד בלבד: היא הייתה בצורת משחה מוצקה בקופסה, שהגיע עם מברשת קטנה דמויית מברשת שיניים. את המברשת הנשים היו מרטיבות קצת, משפשפות במוצק ומורחות על הריסים.

מאז המצאת המסקרה המודרנית, אי אפשר לעצור את גלגל ההמצאות וכיום ניתן למצוא כל מסקרה אפשרית; יש מסקרה לעיבוי ריסים או להארכתם, יש מברשת מסיליקון, ומברשת מעוגלת, יש חד צדדית, דו צדדית, מטפחת, ובקיצור – אין סוף אפשרויות בדרך להשגת הריסים האולטימטיביים, כאלו שרק ריסים מלאכותיים מודבקים ישוו  להם.

איך למקסם את ההשפעה

בעלות עיניים קטנות צריכות להצטייד במסקרה משובחת כמו בנשק אישי. רצוי מהסוג שיודע לעשות מולטי טאסקינג, וגם מאריך וגם מעבה. מומלץ למרוח את המסקרה בשתי שכבות, כשמתחילים מפנים הריסים כלפי חוץ, ובתנועה עיגולית שמחקה את כיוון מעגל הריסים.

בעלות עיניים הקרובות זו לזו יכולות להשתמש במסקרה כדי ליצור אשליה של מרחק בין העיניים, על ידי צביעת הריסים רק בחלק החיצוני של העין, רחוק מן האף. הפעולה נעשית כלפי מעלה ליצירת מראה חתולי.

מי שבורכה בריסים ארוכים יכולה לוותר על צביעת מפלס הריסים התחתון, מפני שבצביעת כל הריסים יכול להיווצר מראה בובתי מעט מוגזם שלא משתלב היטב בחיי היומיום.

כדי למנוע גושים במסקרה, כדאי לכן להשתמש במסרק ריסים לאחר משיחת המסקרה רק על בסיס הריסים. עוד דרך מעולה למנוע היווצרות גושים או הידבקות, היא לשמור בצד מברשת מסקרה נקייה שתשמש אותך רק לשם כך.

דרך נוספת היא לטפטף טיפה של חלב פנים אל תוך המיכל, להכניס ולהוציא את המברשת כמה וכמה פעמים, לקבלת מריחה חלקה במצבים בה המסקרה מתייבשת.

אל תהססי לנסות צבעים. מסקרה צבעונית, בווני אדמדם, חציל או כחול, מחמיאה לרוב בעלות עור בהיר ושיער כהה. זאת דרך מעולה להוסיף צבע לעור הפנים מבלי להתאמץ וטריק מעולה ליצירת אפקטים שונים בפנים. למשל – מסקרה כחולה מבליטה את הצבע הלבן בעיניים.

לקבלת אפקט טבעי יותר, יש למרוח שכבה ראשונה של מסקרה שחורה ולאחר מכן על קצות הריסים יש למרוח שכבת מסקרה צבעונית. ככה, כשהאור "נופל" על הריסים, הן מוארות בגוון צבעוני רך.

כדי למנוע מהמסקרה שלך להימרח אחרי מריחת קונסילר או מזיעה, תאטמי אותה עם מעט פודרה. בנוסף, השתדלי לא למרוח קרם לחות על הפנים לאחר משיחת המסקרה.

המסקרה החדשה - אניגמה

המסקרה החדשה מבית קרליין, "אניגמה", היא  בעלת מברשת דו- צדדית, והיא פועלת בשיטה של שני שלבים; האחד – מריחת החומר בצמוד לשורשי הריסים, והשני – משיכתו לאורכם. בדרך זו נוצר אפקט של ריסים טבעיים מודגשים, כאלו שמעובים בשורשים והולכים ונעשים דקים וארוכים יותר לקראת הקצוות, כשקו הריסים המודגש תוחם את העין למראה מרשים. המסקרה מכילה שעווה טבעית שעוזרת לשמירת הלחות של הריס והזנתו, והיא גם מועשרת באצה אדומה לשמירה על חוזק הריסים.
..

עומר אסף. צילום: פיני סילוק

עומר אסף, מאפר הבית של קרליין ובעל בלוג בסלונה, פיתח בשיתוף מעבדות אינטרקוס מילאנו וקרלייין את המברשת הייחודית. מברשת "פטנט" המוגנת על ידי מדגם רשום.

מדובר גם במוצר יעיל לצרכנית שלו: מלבד השמירה על הריסים, מדובר במוצר שיעיל לאורך זמן, משום שהוא מועשר בפולימר צמחי שהופך את המסקרה לעמידה בפני לחות ומים, ופיגמנט מסוג קרבון (פחם) ששומר על הצבע השחור במסקרה ומונע דהייה שלה.

לטיפים ולמידע נוסף:

הצטרפו לדף הפייסבוק של קרליין

הצטרפו לדף הפייסבוק של עומר אסף


לטיפים ומידע נוסף כנסו לדף הפייסבוק של קרליין

מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה