החשיפה הדרמטית של קים קטרל

השחקנית המפורסמת, סמנתה הנצחית מ"סקס והעיר הגדולה", סיפרה על מאבקה עם "אינסומניה כרונית" שהרסה לה עבודות וגרמה לה לאבד תפקידים בדרך. "לא הלכתי לאוניברסיטה. אין לי בעל. אין לי ילדים. אני לבד ואני בלחץ מהתדמית שנוצרה לי בעיני אחרים", היה המונולוג הפנימי שחלף במוחה מדי ערב

09/06/2016
יסמין לוי קבלו עדכונים מיסמין
  • RSS

"זה היה כמו גורילה שישב לי על החזה", סיפרה השחקנית קים קטרל, הזכורה לכולנו כסמנתה הנהדרת מסדרת הקאלט "סקס והעיר הגדולה". הכוכבת חשפה לאחרונה בפני העולם איך היא נאבקת עם "אינסומניה כרונית" ששיבשה את השינה שלה באופן קשה להחריד. קטרל סיפרה איך היא קראה לתוך הלילה אינספור מאמרי מומחים כדי לנסות להירדם ומצבה הבריאותי המעיק הוביל אותה לכך שהיא איבדה תפקידים ופרוייקטים נחשבים.

למי שלא בקיאה במושג, "אינסומניה כרונית" יכולה להימשך לפחות 3 לילות בשבוע למשך חודש או יותר. הסיבות לכך מגוונות ולפעמים היא נגרמת כסינדרום נוסף לבעיות בריאותיות אחרות. אינסומניה יכולה לנבוע מגורמים התנהגותיים כמו ציפייה לקשיים בשינה ודאגה בשל כך, שתיית קפאין או אלכוהול לפני השינה, עישון סיגריות לפני השינה, שינה עודפת במהלך שעות היום, הפרעה לשגרה של דפוסי שינה וערות. אינסומניה יכולה להופיע בכל הגילאים אך היא שכיחה יותר בגיל מבוגר.

קים קטרל כתומה

קטרל חשפה את מצבה הבריאותי לראשונה במסגרת ראיון בגליון יוני ב"Radio Times" ושם סיפרה הכוכבת שהאינסומניה הכרונית סחפה אותה "כמו צונאמי". היא הוסיפה ש"לא הבנתי את ההשלכות של היעדר שינה. הייתי בהדחקה". כנראה שהמשפט הכי מאוס עליה היה "לספור כבשים לפני השינה". ההתמודדות עם אינסומניה כרונית יכולה להתיש אדם עד שהוא חש שהוא מתמודד עם לחץ נפשי ופיזי אינסופי.

קטרל לא רק נותרה ערה בלילות, היא גם שילמה מחיר בקריירה כאשר לא לקחה תפקידים שהציעו לה. בנובמבר 2015 הכוכבת סיפרה "שעם כל הצער ובהמלצת רופאיה" היא נאלצה לפרוש מהפקת התיאטרון הלונדונית "לינדה". קטרל הסבירה ש"אני לא רוצה לאכזב את הקהל, את התיאטרון או את השחקנים. להשתחרר מכל זה היה הדבר הכי קשה אבל הבנתי שהעבודה שהייתי באמת צריכה לעשות הייתה יותר חשובה מההצגה  או עבודה - לשמור על שפיותי".

קים קטרל בסגול

קטרל לא פירטה באותה עת את הסיבה הרפואית שבגינה היא פרשה. השחקנית רצתה בעיקר להבריא והיא התמסרה לכך באופן טוטאלי. היא תיארה בפרטי פרטים מה חוותה בדיוק באותה עת. מדבריה עולה שהאינסומניה תפסה תאוצה כאשר היא נחתה בלונדון בשביל הפקת "לינדה" אבל השחקנית האמינה שזה רק ג'ט לג, יותר מדי תה או עוד שלב בהפסקת הווסת.

באותם לילות לבנים קטרל נהגה לדקלם לעצמה טקסט קבוע ועטור רחמים עצמיים לפני השינה: "לא הלכתי לאוניברסיטה. אין לי בעל. אין לי ילדים. אני מונעת מאשמה ואני לבד. אני בלחץ מהתדמית שנוצרה לי בעיני אחרים. מטריד אותי להזדקן. הייתי רוצה להיות נשואה ובהיותי אישה, הייתי רוצה לשנות את הדרך בה מסתכלים על נשים".

סקס והעיר הגדולה ביחד

כאשר קטרל חזרה לארצות הברית היא החליטה לטפל בעצמה והקפידה על תראפיה התנהגותית במטרה לשפר את המצב. "זה היה כמו לנעול סנירקס ולרוץ לתוך העבר שלי כדי לקבל פרספקטיבה חדשה. ועוד הייתי עדינה עם הניסוח הזה. כריסמס האחרון לא היה סביב חברים וקשרים אלא חוויה נזירית של התעמקות פנימית בעצמי".

צילום: גטי

 

 

 
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך