אישה אסור, אישה מותר: כללים לנשים בשלות

את גיל 30 כבר עברתי, גם חברותיי כבר לא ילדות והפלא ופלא, אנחנו מסוגלות להחליט בעצמנו מה נכון לנו ומה לא ויותר מזה, יש גם לנו כמה עצות

06/06/2016
יערה די סגני קבלו עדכונים מיערה
  • RSS

"בגיל 30, נשים אמורות להיות קצת יותר בשלות וכך גם הן צריכות להתלבש. הנה 24 דברים שאסור שאף אישה תיתפס איתן אחרי גיל 30", ברצינות?

 מותר ואסור בגיל 30+ (צילום מסך)

גיל 30 חלף על פני לפני כמעט 15 שנה, במונחים של הכתבה על "24 הדברים שאסור לאישה ללבוש אחרי גיל 30" אני כנראה צריכה לשבת בבית בחלוק, עם רולים בשיער ומסרגות ביד, אבל כיוון שהמונחים של הכתבה רלוונטיים בעיני בערך כמו צבע הקוקיות של הילדה זבת החוטם והמאוד לא בשלה שכתבה אותה, תרשו לי להתעלם ממה שהיא חושבת ולהגיד כמה מילים משלי על מה שבנות 30 (או אפילו קשישות בנות 45) צריכות או לא צריכות ללבוש.

תרגישי בנוח עם עצמך (צילום: שאטרסטוק / Tony Bowler)

אם יש משהו שלמדתי כשחציתי את ה-40, זה לא לעשות את מה שאומרים לי שנכון לעשות אלא לעשות את מה שטוב לי, את מה שאני מרגישה שנכון ובעיקר – להתעלם משיפוטיות של אחרים. לשמוע לעצות? בוודאי, אם הן עצות טובות, מבוססות ומנומקות, אבל לתת לאחרים להכתיב לי מה טוב ומה נכון? צר לי, אין לי זמן לזה.

אישה בשלה (ותרשו לי לדבר על דור הקשישות בנות 40+ בבקשה, כי תכלס, זה אזור הנוחות שלי) צריכה להתלבש באופן שהכי נכון לאישה אחת בלבד – לה עצמה. אם היא רוצה חולצה עם הדפס כי יש לה אמירה וכי טי-שירט זה נוח, מה הבעיה? אם היא אוהבת שמלות קצרות כי יש לה רגליים משגעות (כן, כן, זה אפשרי גם בגיל 40+) או כי יש שמלה שעושה לה שיר בלב גם אם יש לה ורידים על הרגליים, מה הסיפור? אם הנעליים הכי נוחות שלה הן נעלי הספורט הישנות והמרוטות שאיתן היא יכולה ללכת כל היום בלי שזה יכאב, אז למה לא?

חולצות העצמה נשית של המעצבת ליאת עיואן בפרויקט משותף עם ויצו למען נשים בסיכון. מתאים גם לנשים בשלות

מזמן עברנו את הגיל שבו אנחנו מנסות לרצות אחרים, שיחקנו את משחק ה"מה יגידו" ו"התחת שלי נראה גדול בזה?" (כן, הוא עדיין גדול, הוא כנראה לא הולך להצטמק בקרוב ואנחנו לא בהכרח אוהבות לחשוב על זה אבל גם למדנו לחיות עם זה) כבר כמה עשורים ונכון שמערכת היחסים שלנו עם המראה רחוקה מלהסתיים והיא מורכבת מתמיד, את השאלות על מה טוב ומה רע אנחנו שואלות בעיקר את עצמנו ומדי פעם את החברות הבשלות שלנו  וטוב שכך.

כן, גם בגיל 40+ אנחנו נראות טוב, אנחנו נראות טוב עם הקמטים וסימני המתיחה שלנו בעיקר כי למדנו להרגיש בנוח עם מי שאנחנו ועם מה שהטבע העניק לנו או לא העניק לנו. אנחנו מטופחות ומשקיעות זמן, כסף ומחשבה בהופעה שלנו, אבל יודעות גם להעריך נוחות ואת היופי שנוחות מביאה איתה ובעיקר, היו לנו כמה שנים ללמוד דבר או שניים על שיגיונות של אופנה, על מה שמתאים לנו באמת ובעיקר על מה שלא.

אין ספק שברשימת 24 הדברים יש דברים שאסור ללבוש אחרי גיל 30, את הדברים האלה רצוי מאוד לא ללבוש גם בגיל 20 או בגיל 10, או שבעצם, למה לא? אם זה מוצא חן בעינכן וזה נוח לכן? תלבשו בדיוק מה שאתן רוצות, אפילו אם זו פרווה מנומרת עם נצנצים שמכסה במקרה הטוב את החצי העליון של התחת, עשו את זה בשמחה, אפילו פעמיים ביום אם זה מה שבא לכן. בקישור הזה תמצאו כמה המלצות מוצלחות במיוחד.

ואם בכל זאת בא לכן להשתעשע מכמה מהדברים התמוהים למדי שמופיעים בכתבה ולצחוק בקול רם, כי קמטי צחוק זה סקסי וזה הרבה יותר פרודוקטיבי מאשר להתעצבן, תיהנו, כי הכל מותר.

.

** את החולצות של ליאת עיואן ניתן לרכוש באתר Label_you, ההכנסות ממכירתן ישמשו לתמיכה בפרויקטים לטיפול בנשים בסיכון ולקידום מעמד האישה המופעלים על ידי ויצו
מיטב הכתבות והבלוגים של סלונה: בסלולרי שלך | במייל שלך

בחזרה למעלה